25984-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa sprzętu IT - III
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu IT - III
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa sprzętu IT” w ramach Projektu nr KPOD.07.03-IP.10-0025/25 pn.” Zwiększenie efektywności, dostępności i jakości systemu ochrony zdrowia poprzez transformację cyfrową SPZZOZ w Staszowie” współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2. Oferowany przez Wykonawcę towar musi: a) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia - załączniki z wymaganymi parametrami technicznymi. b) być fabrycznie nowy, w pełni sprawny, nie regenerowany, nie wersja demo. c) być wyprodukowany minimum w 2025 roku, d) odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, e) być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, f) nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich. 3. Oferowany Przedmiot Zamówienia musi być kompletny ze wszystkimi podzespołami, częściami i materiałami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi Zamawiającego. 4. Opis zaoferowanego produktu nie powinien budzić żadnej wątpliwości Zamawiającego. Z opisu winno wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia jest o takich samych parametrach, jakie wymaga Zamawiający lub lepszych, poprzez dokładne wskazanie parametrów zaoferowanego sprzętu. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: - Załącznik nr 2 – Parametry techniczne wymagane, - Załącznik nr 3 – Formularz asortymentowo cenowy, - załącznik nr 4 – Projekt umowy. 6. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DZPIZ-380-02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Zamawiający informuje, że przeprowadził uprzednio: a) jedno postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na w/w zadanie. Postępowanie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 04/11/2025 i opublikowane: Numer publikacji ogłoszenia: 731987-2025 Numer wydania Dz.U. S: 213/2025 Data publikacji: 05/11/2025. Oferta jedynego wykonawcy w postępowaniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 5) ustawy Pzp. Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp. b) drugie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na w/w zadanie. Postępowanie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 09/12/2025 i opublikowane: Numer publikacji ogłoszenia: 821303-2025 ; Numer wydania Dz.U. S: 239/2025 ; Data publikacji: 11/12/2025. Oferta wykonawcy którego kwota była niższa od wartości jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5). Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający. Mając na względzie to, iż zadanie finansowane jest ze środków KPO I Zamawiający musi się rozliczyć w terminie do dnia 29.05.2026 roku po protokolarnym odbiorze przedmiotu zamówienia - nie ma możliwości, aby przygotowując postępowanie z zachowaniem zwyczajnych ustawowych terminów udzielić zamówienia na w/w dostawę. Gdyby otwarcie ofert nastąpiło z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów, zamawiający nie zdążyłby z rozliczeniem w/w dotacji, nie mówiąc o całej reszcie procedury związanej z zawarciem umowy i faktycznym rozpoczęciem dostawy przez przyszłego wykonawcę, dlatego stwierdzić trzeba, iż dokonanie skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione i konieczne. Zamawiający ma możliwość otrzymania dotacji na w/w zadanie na które nie posiada własnych środków. Ponadto mając na względzie obecną ogólną sytuację, tj. wojna na Ukrainie, obawy przed zaburzeniem łańcuchów dostaw, problemy z dostępnością sprzętu w związku z faktem przyznania dotacji dla wielu placówek oraz stale rosnące ceny, zdaniem zamawiającego uzasadnione jest skrócenie terminu postępowania z 35 dni do 15 dni co daje większą możliwość zakupienia jeszcze dostępnego w tym czasie sprzętu. Tym samym, powołany termin został wyznaczony w sposób zgodny z ogólną regułą dotyczącą ustalania minimalnych terminów składania ofert w przypadku zamówień, których wartość osiąga lub przekracza wskazany „próg unijny”. Przyczyny są obiektywne, niezależne od SPZZOZ w Staszowie (niezależne od nikogo – tzw. siła wyższa), stanowią wystarczającą przesłankę do zastosowania instytucji skrócenia terminu składania ofert zgodnie z dyspozycją art. 138 ust. 2 pkt 2. Według ogólnie panującej opinii, pojęciu "pilnej potrzeby udzielenia zamówienia [. ..} - zawartej w art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy - mogą być również względy społeczne, organizacyjne lub ważny interes zamawiającego". Przepis zawarty w art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Zakładając zatem racjonalność ustawodawcy, który wprowadza powyższy mechanizm, Zamawiający w sposób świadomy i celowy korzysta z właściwych postanowień zapisów ustawy. Niezależnie od powyższego, nawet, gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Przepis zawarty w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postepowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załączniki numer 2, 3, 4 do SWZ.
Interne Kennung: DZPiZ-380-02/2026