259939-2026 - Wettbewerb
Polen – Personensonderbeförderung (Straße) – REALIZACJA USŁUG TRANSPORTU SANITARNEGO DLA PACJENTÓW UCMMiT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelREALIZACJA USŁUG TRANSPORTU SANITARNEGO DLA PACJENTÓW UCMMiT
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług transportu sanitarnego dla pacjentów UCMMiT. 2. CPV: 60130000-8 usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób 3. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia należy wycenić w Formularzu/ach cenowym/ych, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Wzór umowy z załącznikami: 1) Wzór rozliczenia miesięcznego usług 2) Umowa o przetwarzaniu danych osobowych 3) Klauzula informacyjna RODO 4) Instrukcja BHP 5) Informator BHP dla wykonawców 5. Zamówienie objęte jest prawem opcji i zgodnie z zapisami §1 wzoru umowy, z uwagi na szacunkowe określenie ilości przedmiotu zamówienia, może ulec ono zmniejszeniu lub zwiększeniu. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 7. Miejscem usługi jest siedziba Zamawiającego przy ul. Powstania Styczniowego 9b, 81-519 Gdynia. 8. ZATRUDNIENIE Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: 4 osoby do realizacji czynności polegających na koordynowaniu czynnościami w trakcie realizacji przedmiotu umowy - odrębnie na każdą część. W przypadku składania oferty na 2 lub 3 części wymagane są 4 osoby do realizacji czynności polegających na koordynowaniu czynnościami w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1
Beschreibung1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w ramach 3 części. Przedmiot zamówienia obejmuje: CZĘŚĆ I realizacja usług transportu sanitarnego podstawowego karetką typu „P” dla pacjentów UCMMiT polegających na świadczeniu całodobowo, we wszystkie dni w tygodniu i roku usług transportu sanitarnego tj. średnio 20 godzin w miesiącu i średnio 180 km w miesiącu, przewóz pacjentów hospitalizowanych w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni – obejmujący odbiór pacjenta z siedziby UCMMiT w czasie maksymalnym do 40 minut (z wyjątkiem przypadków, gdy w ofercie zadeklarowano krótszy czas) od momentu zlecenia telefonicznego (w przypadku transportów planowanych z wyprzedzeniem, realizacja następuje zgodnie z ustaloną godziną, bez opóźnień) oraz jego transport do miejsca określonego w dokumencie zlecenia transportu medycznego przy udziale, co najmniej dwóch osób uprawnionych do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarki systemu lub ratownika medycznego. Pojazdy muszą być drogowymi ambulansami medycznymi minimum typu B, przeznaczonymi do realizacji przedmiotu zamówienia, spełniającymi wymagania • aktualnie obowiązującej normy PN-EN 1789:2021 Ambulansy drogowe i ich wyposażenie – Ambulanse medyczne (lub normy ją zastępującej) lub normy równoważnej, • przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych. Wykonawca zobowiązany jest posiadać własną dyspozytornię, z kontaktem telefonicznym czynną całodobowo, we wszystkie dni roku, umożliwiającą przyjmowanie od Zamawiającego zleceń wyjazdów transportu sanitarnego. Pojazdy nie są dedykowane wyłącznie do realizacji niniejszego zamówienia, jednak Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ich dostępność zgodnie z wymaganiami SWZ. 2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia, odpowiednio na wybrane części przez Wykonawcę, należy wycenić w Formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybrane przez siebie części zamówienia.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Ilości wskazane w Formularzu cenowym mają charakter szacunkowy i określają maksymalny zakres zamówienia. Zakres podstawowy zamówienia, gwarantowany do realizacji przez Zamawiającego, obejmuje 80% ilości usług określonych w Formularzu cenowym. W ramach prawa opcji Zamawiający jest uprawniony do zwiększenia zakresu zamówienia maksymalnie do 120% ilości wskazanych w Formularzu cenowym, w zależności od rzeczywistych potrzeb diagnostycznych pacjentów Zamawiającego oraz rzeczywistego ruchu pacjentów w jednostkach klinicznych. Prawo opcji ma charakter uprawnienia, a nie obowiązku Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niewykorzystania prawa opcji w całości lub w części. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia Zamawiającego, określającego zakres usług objętych opcją. Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie, w okresie obowiązywania umowy, aż do wyczerpania maksymalnego zakresu zamówienia określonego w ust. 4. Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na zasadach określonych w niniejszej umowie, w tym według cen jednostkowych wskazanych w Formularzu cenowym.
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2
Beschreibung1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w ramach 3 części. Przedmiot zamówienia obejmuje: CZĘŚĆ II realizacja usług transportu sanitarnego tzw. transport karetką „T” dla pacjentów UCMMiT polegających na świadczeniu od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 usług transportu sanitarnego, tj. średnio 80 godzin w miesiącu i średnio 1030 km w miesiącu, przewóz pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni – obejmujący odbiór pacjenta z miejsca określonego w dokumencie zlecenia transportu w czasie maksymalnym do 90 minut (z wyjątkiem przypadków, gdy w ofercie zadeklarowano krótszy czas) od momentu zlecenia telefonicznego (w przypadku transportów planowanych z wyprzedzeniem, realizacja następuje zgodnie z ustaloną godziną, bez opóźnień) oraz jego transport do miejsca określonego w dokumencie zlecenia transportu sanitarnego przy udziale, co najmniej 2 ratowników KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc), w tym kierowcy posiadającego zezwolenie na kierowanie pojazdem w zakresie odpowiedniej kategorii prawa jazdy, przy udziale lekarza dyżurnego UCMMiT, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Pojazdy muszą być drogowymi ambulansami medycznymi minimum typu A1, przeznaczonymi do realizacji transportu sanitarnego, spełniającymi wymagania • aktualnie obowiązującej normy PN-EN 1789:2021 (lub normy ją zastępującej) lub normy równoważnej, • przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych. Wykonawca zobowiązany jest posiadać własną dyspozytornię, z kontaktem telefonicznym, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00, umożliwiającą przyjmowanie od Zamawiającego zleceń wyjazdów transportu sanitarnego. Pojazdy nie są dedykowane wyłącznie do realizacji niniejszego zamówienia, jednak Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ich dostępność zgodnie z wymaganiami SWZ. 2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia, odpowiednio na wybrane części przez Wykonawcę, należy wycenić w Formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybrane przez siebie części zamówienia.
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ 3
Beschreibung1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w ramach 3 części. Przedmiot zamówienia obejmuje: CZĘŚĆ III realizację usług transportu sanitarnego tzw. transport karetką „T1” dla pacjentów UCMMiT polegającą na świadczeniu od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-07.00 i soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy – całodobowo (od godz.07.00 do godz. 07.00 dnia następnego) usług transportu sanitarnego tj. średnio 10 godzin w miesiącu i średnio 80 km w miesiącu, przewóz pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni – obejmujący odbiór pacjenta z miejsca określonego w dokumencie zlecenia transportu w czasie maksymalnym do 90 minut (z wyjątkiem przypadków, gdy w ofercie zadeklarowano krótszy czas,) od momentu zlecenia telefonicznego (w przypadku transportów planowanych z wyprzedzeniem, realizacja następuje zgodnie z ustaloną godziną, bez opóźnień) oraz jego transport do miejsca określonego w dokumencie zlecenia transportu sanitarnego przy udziale, co najmniej 2 ratowników KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc), w tym kierowcy posiadającego zezwolenie na kierowanie pojazdem w zakresie odpowiedniej kategorii prawa jazdy, przy udziale lekarza dyżurnego UCMMiT, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Pojazdy muszą być drogowymi ambulansami medycznymi minimum typu A1, przeznaczonymi do realizacji transportu sanitarnego, spełniającymi wymagania: • aktualnie obowiązującej normy PN-EN 1789:2021 (lub normy ją zastępującej) lub normy równoważnej, • przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych. Wykonawca zobowiązany jest posiadać własną dyspozytornię, z kontaktem telefonicznym czynną od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-07.00 i sobota-niedziela i Święta w godz. 07.00-07.00, umożliwiającą przyjmowanie od Zamawiającego zleceń wyjazdów transportu sanitarnego. Pojazdy nie są dedykowane wyłącznie do realizacji niniejszego zamówienia, jednak Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ich dostępność zgodnie z wymaganiami SWZ. 2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia, odpowiednio na wybrane części przez Wykonawcę, należy wycenić w Formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybrane przez siebie części zamówienia.