2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i przebudowa ulicy Niepodległości w Stargardzie
Beschreibung: PROCEDURA 1) Postępowanie o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego; 2) Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem procedury odwróconej Zamawiający nie wymaga złożenia wraz ofertą oświadczenia JEDZ. Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona; 3) Otwarcie ofert. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania (na platformie postępowania) do wiadomości kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w formie komunikatu publicznego. Po otwarciu ofert Zamawiający zamieszcza na platformie postępowania informacje o: a) nazwach oraz siedzibach Wykonawców, których oferty zostały otwarte, b) cenach lub kosztach zawartych w ofertach oraz c) innych kryteriach oceny ofert zawartych w ofertach – jeżeli są one kryteriami oceny i wyboru ofert; 4) składanie przedmiotowych środków dowodowych – nie dotyczy, 5) Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, oświadczenia JEDZ oraz aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wymienionych w rozdziale III Instrukcja dotycząca sporządzania oferty / dokumenty składane na wezwanie ust. 2, pkt. 2 i pkt. 3; 6) Jeżeli złożone dokumenty potwierdzają spełnienie przez Wykonawcę warunków postępowania oraz niepodleganie wykluczeniu - Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej informując Wykonawców i udostępniając informacje zgodnie z art. 253 ustawy; 7) Jeżeli zaistnieją przesłanki skutkujące koniecznością wykluczenia Wykonawcy, który złożył najwyżej ocenioną ofertę – Zamawiający wzywa do złożenia oświadczenie JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych kolejnego Wykonawcę z ofertą najwyżej ocenioną spośród pozostałych – aż do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania; 8) Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia; 9) Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania, wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień ich złożenia. 10) Jeżeli Wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub są one niekompletne, lub zawierają błędy, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe (niesłużące potwierdzeniu zgodności z kryteriami) są niekompletne, Zamawiający wzywa Wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (art. 128 ustawy). +++++++ Dokumenty zamówienia do pobrania ze strony internetowej prowadzonego postępowania: 1) projekty techniczne, 2) przedmiary robót, 3) specyfikacje techniczne, 4) materiał fotograficzny, 5) SWZ w wersji .docx. +++++++ Zakres możliwości dokonywania zmiany umowy - Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania następujących zmian w umowie (szczegółowe regulacje w projekcie umowy): 1) zmiana umowy na wniosek Wykonawcy dotyczący przedłużenia terminu realizacji zamówienia. 2) zmiana umowy wynikająca z konieczności: a) wykonania robót nie przewidzianych w zestawieniu prac planowanych (przedmiarze); b) wykonania robót w ilościach większych niż założonych w przedmiarze; c) wprowadzenia robót zamiennych; d) niewykonania robót zaniechanych, 3) zmiana umowy dotycząca uszczegółowienia rzeczywistego końcowego wynagrodzenia. W związku z przyjętym sposobem ustalania wynagrodzenia kosztorysem powykonawczym możliwe jest, że kwota wynagrodzenia końcowego będzie większa od kwoty wynikającej ze złożonej oferty i określonej w umowie. W takim przypadku Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany umowy poprzez sprecyzowanie rzeczywistego końcowego wynagrodzenia; 4) zmiana umowy zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy – w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 439 ustawy; 5) zmiana umowy w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadkach zmian, o których mowa w art. 436 pkt. 4 lit. b) ustawy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, 6) w innych przypadkach, o których mowa w art. 455 ustawy. ++++++++ Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu i warunków zamówienia zawiera specyfikacja warunków zamówienia zamieszczona na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1294017 ++++++++ Pozostałe informacje dot. postępowania, zawiera SWZ wraz z załącznikami.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Określenie przedmiotu zamówienia: Zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę drogi klasy L o kategorii ruchu KR3 na długości ok. 2040 m. Jezdnia będzie miała szerokość 6,0 m (2 pasy po 3,0 m). Szerokość ulicy Spółdzielczej 4,0 m – 5,0 m. Po stronie północnej zaplanowano budowę ciągu pieszo–rowerowego o szerokości 3,0 m z nawierzchnią bitumiczną. Po stronie południowej przewidziano przebudowę chodników o szerokości od 1,8 do 2,5 m(z zawężeniami do 1m w miejscach, gdzie warunki określono jako trudne -w ciągu drzew) (nawierzchnia z kostki brukowej betonowej). Jezdnia ul. Niepodległości zostanie wykonana w technologii bitumicznej. Nawierzchnia jezdni ulicy Spółdzielczej – kostka brukowa betonowa. W projekcie przewidziano także: wyniesione przejścia dla pieszych z dedykowanym doświetleniem, przejazdy rowerowe, przebudowę skrzyżowań i zjazdów, budowę i modernizację przystanków autobusowych z peronami, wiatami i krawężnikami przystankowymi, kompleksową przebudowę oświetlenia ulicznego w technologii LED, budowę nowej kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi, przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu, budowę kanału technologicznego, uporządkowanie zieleni i nasadzenia kompensacyjne. +++++++ Wykonanie wszystkich niezbędnych robót związanych z rozbudowę i przebudowę ulicy Niepodległości w Stargardzie, z podziałem na etapy: etap 1 obejmujący przebudowę pasa drogowego ul. Niepodległości - od początku opracowania, tj. od km 0+000,00 (rondo NSZZ „Solidarność”) do skrzyżowania z ulicą Brzechwy w km 0+457,26 z podetapami: 1a: obejmującym wykonanie nawierzchni jezdni ulicy Spółdzielczej na długości 116,90 m; 1b: obejmującym wykonanie oświetlenia w ulicy Iwaszkiewicza; etap 2 obejmujący zakres prac od skrzyżowania z ulica Brzechwy (km 0+457,26) do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej (km 1+317,31); etap 3 – obejmujący zakres prac od skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej (km 1+317,31) do końca opracowania, tj. km 1+919,24) - w zakresie i granicach określonych dokumentacją projektowo-kosztorysową, a w tym: a) wycinka drzew i krzewów - w miejscach stwierdzenia kolizji lub złego stanu zdrowotnego drzewa, b) nasadzenia zieleni, c) przebudowa jezdni drogi gminnej, d) przebudowa/budowa zjazdów, e) przebudowa/budowa dróg dla pieszych, f) budowa drogi dla pieszych i rowerzystów, g) przebudowa/budowa przystanków autobusowych, h) przebudowa skrzyżowań, i) przebudowa i rozbudowa odwodnienia pasa drogowego, j) przebudowa sieci uzbrojenia terenu oraz zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu – kolizje energetyczne i telekomunikacyjne, k) przebudowa oświetlenia ulicznego, l) budowa kanału technologicznego, m) roboty wykończeniowe (plantowanie, humusowanie, nasadzenia zieleni drogowej), n) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, o) przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, p) przebudowy gazociągów, q) inne roboty ujęte w przedmiarach; 2) wykonanie wszelkich innych, niewymienionych powyżej, czynności, robót i prac niezbędnych (koniecznych) do wykonania dla osiągnięcia zamierzonego celu, a w tym uzyskania zakładanego rezultatu technicznego, funkcjonalnego i użytkowego realizowanego obiektu, w tym również robót, których konieczność wykonania ujawniona zostanie dopiero w trakcie realizacji zamówienia - roboty te również objęte są przedmiotem zamówienia; Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. +++++++ Orientacyjne wielkości ilustrujące skalę zamówienia: 1) branża drogowa: a) jezdnia w krawężnikach o szerokości 6,0m i długości około 1920 m (powierzchnia jezdni bitumicznej 11940 m2), b) jezdnia ulicy Spółdzielczej o szerokości od 4,0 m do 5,0 m (powierzchnia jezdni i zjazdów z kostki brukowej betonowej) – 645 m2, c) powierzchnia chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej ulica Niepodległości – łącznie 6280 m2, d) powierzchnia płytek integracyjnych w obszarze chodników – 145 m2, e) droga dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0 m – 6110 m2, f) powierzchnia nawierzchni z kostki kamiennej 1385 m2 2) branża elektryczna: a) montaż słupów oświetleniowych aluminiowych anodowanych - 114 szt, b) montaż opraw LED - 122 szt, c) ułożenie kabla energetycznego – 3883 m, d) montaż szafek oświetlenia ulicznego - 2 szt betonowej, e) usunięcie kolizji sieci n/n i SN - ENEA Operator Sp. z o.o 3) branża teletechniczna: a) kanał technologiczny KTu - 1964 m, b) kanał przepustowy KTp - 286 m, c) montaż studni teletechnicznych - 38 szt d) Usunięcie kolizji sieci teletechnicznych, 4) branża wodociągowa: a) wymiana przyłączy wodociągowych: 32mm -264.29 m, 40mm -201.09 m, 63mm- 106.91 m, b) przebudowa istniejącej sieci wodociągowej o średnicach: c) 90mm-126.31 m, d) 110mm- 92.60 m, e) 125mm- 110.15 m, f) 160mm- 37.90 m, g) 225mm- 655.30 m, h) 280mm- 1092.40 m, 5) branża kanalizacyjna: a) studnie betonowe DN 1200 i DN 1000 - 70 szt. b) studnie tworzywowe DN 630 - 7 szt. c) wpusty ściekowe z osadnikiem DN 500 - 111 szt. d) kanały DN 200 - 400 - 2213 m, e) kanał deszczowy żelbetowy o przekroju prostokątnym ze strugą koncentrującą (zbiorniki) 3 szt. o długości 68 m, 68,13 m, 66 m; 6) branża gazowa: a) wymiana istniejących odcinków stalowych DN 50 ÷ DN 150 oraz dn 32PE ÷ dn 63PE 000 na rury typu dn PE100 (SDR17/17,6) oraz dn PE100 RC typ 2(SDR11 – 214 m),
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.