2. Verfahren
Verfahren
Titel: dostawa narzędzi dla developerów oraz do pracy ze schematami XML/JSON
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi dla developerów oraz do pracy ze schematami XML/JSON.
Interne Kennung: DZ.250.149.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przetarg nieograniczony (ze skróconym terminem składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający określił termin realizacji zamówienia, biorąc pod uwagę potrzeby Zamawiającego określone w dokumentacji przedmiotowego postępowania i możliwość ich realizacji w stosunku do realiów i uwarunkowań rynkowych. Tym samym zastosowanie ustawowego terminu składania ofert zagraża realizacji zamówienia w terminie koniecznym do rozliczenia przyznanych środków finansowych przez Zamawiającego. Realizacja przedmiotu zamówienia jest konieczna do efektywnej realizacji przedsięwzięcia pn. “E-Dyplomy - Repozytorium dyplomów elektronicznych”. Zakup wynika z harmonogramu rzeczowo-finansowego przedsięwzięcia. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, a także czas przyznania i rozliczenia środków finansowych na realizację inwestycji, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: narzędzie dla developerów
Beschreibung: dostawa 20 szt. narzędzi dla developerów o okresie subskrypcji i dostępności aktualizacji od 2 lipca 2025 r. do 30 czerwca 2026 r.
Interne Kennung: Część A
Los: LOT-0002
Titel: narzędzia do pracy ze schematami XML/JSON
Beschreibung: dostawa 1 szt. narzędzia do pracy ze schematami XML/JSON wraz z dostępem do aktualizacji, najnowszych wersji narzędzia, poprawek, specjalistycznej pomocy producenta gwarantującej jego prawidłowe działanie na okres 2 lat
Interne Kennung: Część B