2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju napędowego na potrzeby własne dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego na potrzeby własne dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o., z podziałem na części: Część I - "Dostawa ON standardowego na potrzeby własne dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.", Część II - "Dostawa ON o polepszonych właściwościach dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.".
Interne Kennung: PM/BZP/4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344). 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej: 1) za pośrednictwem Platformy zamówień publicznych pod adresem: https://przetargi.gkblazowa.pl/, (składanie ofert, wyjaśnienia treści SWZ, zmiana treści SWZ, zmiana terminu składania i otwarcia ofert); 3. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w formie elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. 4. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ (oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp) składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem poprzez Platformę zamówień publicznych pod adresem: https://przetargi.gkblazowa.pl/ 5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z instrukcją korzystania z Platformy zamówień publicznych. 6. Komunikacja i przekazywanie informacji w niniejszym postępowaniu odbywa się poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://przetargi.gkblazowa.pl/ 7. Rejestracja na Platformie zamówień publicznych, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga utworzenia konta Wykonawcy na Platformie (instrukcja zakładania konta dostępna pod adresem https://przetargi.gkblazowa.pl/#/help Utworzenie konta Użytkownika na Platformie zamówień publicznych: 1) Do utworzenia konta Użytkownika niezbędny jest aktywny adres poczty elektronicznej. 2) Na podany w ramach Platformy zamówień publicznych adres poczty elektronicznej skierowana zostanie automatycznie wiadomość e-mail zawierająca link aktywacyjny. Po kliknięciu linku aktywacyjnego wymagane jest ustalenie hasła dla konta Użytkownika. 3) Użytkownik loguje się do konta Użytkownika przy wykorzystaniu loginu, którym jest adres e-mail podany przy rejestracji i hasła. 4) Użytkownik w późniejszym czasie ma prawo do zmiany hasła. 5) Utworzenie konta Użytkownika jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją przez użytkownika regulaminu. 6) Aby skorzystać z usług związanych z udziałem w postępowaniach publikowanych w ramach platformy zamówień publicznych, w tym w szczególności z usługi złożenia oferty, Użytkownik zobowiązany jest dodać dane konkretnego wykonawcy w panelu „Strefa Wykonawcy”. Po prawidłowym wypełnieniu wszystkich wymaganych pól możliwe jest składanie ofert zgodnie z wymogami określonymi przez Zamawiającego. 8. Rejestracja i korzystanie z Platformy zamówień publicznych (instrukcja dla wykonawcy i regulamin korzystania z Platformy dostępny pod adresem: https://przetargi.gkblazowa.pl/#/help. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) akceptuje warunki korzystania z Platformy zamówień publicznych określone w regulaminie korzystania z Platformy zamówień publicznych, 2) zapoznał się i stosuje się do instrukcji składania ofert. 9. Zgodnie z 67 ustawy Pzp., Zamawiający podaje następujące wymagania techniczne i organizacyjne związane z korzystaniem z Platformy zamówień publicznych: 1) Stały dostęp do sieci internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min. 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 10, Mac OSx10.4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer, 4) Włączona obsługa JavaScript, 5) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf, 6) Podłączony wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez użytkownika lub aplikacja komputerowa spełniająca funkcje takiego czytnika (tzw. Podpis chmurowy), 7) Dopuszczalne formaty danych tj. plików do 100 MB w formatach: .doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx,. rar,. 7zip,.jpg,.jpeg,.png,.txt,.tiff,.xsades, .sig oraz inne formaty dokumentów z wyjątkiem plików wykonywalnych, 8) Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Użytkownika na Platformie zamówień publicznych i zapisany, widoczny jest w systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF 8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert, 9) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę zamówień publicznych stanowi datę oraz dokładny czas (dd mm rrrr hh:mm:ss) generowany wg platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa oleju napędowego standardowego dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego standardowego w ilości 225 000 litrów dla potrzeb własnych Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z.o.o. 2 Miejscem dostarczenia oleju napędowego jest zbiornik służący do gromadzenia paliwa zlokalizowany na bazie Zamawiającego w Błażowej przy ul. 3 – go Maja. 3 Średnia miesięczna wartość dostaw oszacowana dla potrzeb niniejszego postępowania to 20 000 litrów/miesiąc w ilościach nie mniejszej niż 3 000 litrów jednorazowo. 4 Realizacja przedmiotu zamówienia będzie się odbywać poprzez sukcesywne dostawy oleju napędowego (zwanego w dalszej treści SWZ także „ON”) o właściwościach szczegółowo określanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 26.06.2024 r., w sprawie wymagań jakości dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz 1018 z późn. zm.), zwanego dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych”. 5 Wielkość dostaw będzie każdorazowo określana przez Zamawiającego telefonicznie, nie później niż 24 godziny przed planowaną dostawą przez osoby do tego upoważnione przez Zamawiającego. 6 Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność prawną za jakość, pochodzenie dostarczonego przedmiotu zamówienia i terminowość dostaw. 7 Zamawiający zamierza zakupić w terminie do 12 miesięcy od zawarcia umowy, szacunkowo około: 225 000 litrów ON standardowego, spełniającego wymagania jakościowe, określone w nomie PN – EN 590 obowiązująca w dniu ogłoszenia i każdorazowej dostawy ON oraz ww. Rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Parametry techniczne i chemiczne dostarczanego paliwa napędowego nie mogą być gorsze niż określone w załączniku nr 2 do wspomnianego wyżej Rozporządzenia i norm, a zawartość siarki w oferowanym paliwie nie może przekroczyć 0, 001 % tj.: 10 mg/kg. Olej napędowy musi być czysty mikrobiologicznie oraz odporny na ewentualne skażenia biologiczne, w całym łańcuchu dystrybucji oraz instalacji paliwowej. 8 Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia ilości zamówienia jednak nie więcej niż o 20 % w stosunku do całego zamówienia. 9 Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji, polegającej na zwiększaniu ilości dostaw paliwa w zależności do potrzeb Zamawiającego maksymalnie o 10% w stosunku do całego zamówienia. Zmiana ilości zamówienia ogólnego nie wpłynie na zmianę warunków umowy. 10 Należności za faktycznie dostarczone paliwo, będą regulowane przelewem w ciągu 30 dni, od dnia wystawienia prawidłowej faktury VAT przez Wykonawcę, wystawionej najwcześniej w dniu dostarczenia paliwa. Wartość faktury będzie iloczynem faktycznie dostarczonej ilości oleju napędowego i ceny bazowej ORLEN S.A. z dnia dostawy pomniejszonej o stały opust zapisany w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ powiększona o obowiązujący podatek VAT. 11 Dostawy przedmiotu zamówienia powinny być dokonywane na koszt i ryzyko Wykonawcy. 12 Oferowany ON może być charakteryzowany przez normy zakładowe producenta, ale o parametrach jakościowych tożsamych lub lepszych od przedstawionych w przywołanych wyżej normach i Rozporządzeniach. Składając ofertę Wykonawca będzie zobowiązany podać miejsca, z których będzie dostarczane oferowane paliwo. 13 Zamówione dostawy będą realizowane transportem Wykonawcy. Koszt dostaw paliwa oraz wszystkie inne koszty realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wliczyć w oferowaną cenę jednostkową ON. Zamawiający wymaga, aby paliwo było dostarczane cysternami samochodowymi będącymi w dyspozycji Wykonawcy, spełniającymi wymagania określone w ustawie z dnia 19.08.2011 r., o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz.U.2022.2147 tj. z dnia 2022.10.20 z poźn zm.). 14 Wykonawca jest odpowiedzialny za zamówione paliwo do chwili jego zrzutu do zbiornika Zamawiającego. 15 Warunki odbioru przedmiotu zamówienia zostają ustalone jak niżej: a ustalenie ilości dostarczanego paliwa odbywać się będzie przez pomiar stanów cieczy w oparciu o pomiar urządzeń zamontowanych na bazach paliw, potwierdzony dodatkowo legalizowanym licznikiem autocysterny i przez urządzenia Zamawiającego– przy zastosowaniu temperatury referencyjnej 15 oC. Tak ustalona ilość będzie przyjmowana w fakturze do obliczenia wartości dostarczanego paliwa. b z każdej dostawy, przed zrzutem paliwa do zbiornika, przedstawiciel Zamawiającego będzie pobierał do szklanego naczynia próbkę dostarczanego paliwa, c Wykonawca jest zobowiązany do każdej dostawy dołączyć aktualne świadectwo jakości producenta paliwa potwierdzające zgodność jakości paliwa z wymaganiami określonymi przepisami prawa, o których mowa w niniejszej SWZ i Załączniku- tj. wzorze umowy oraz dokument dostawy określający: gęstość paliwa w temperaturze referencyjnej +15 oC, liczbę paliwa w Mg i m3 w temperaturze referencyjnej +15 oC, d dostarczający paliwo przedstawiciel Wykonawcy, zobowiązany jest posiadać dokument wydania paliwa z magazynu i okazać go, na żądanie przedstawiciela Zamawiającego. Dokument wydania paliwa z magazynu nie może być wystawiony wcześniej niż 24 godziny poprzedzające dostawę. Brak dokumentów określonych wyżej może być podstawą odmowy przyjęcia dostarczonego paliwa. 16. Dostawy winny się odbywać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00. 17. Wraz z dokumentami, o których mowa w pkt. 15 c powyżej, Wykonawca winien przekazać Zamawiającemu każdorazowo dokument WZ oraz list przewozowy.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa oleju napędowego o polepszonych właściwościach dla Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego o polepszonych właściwościach w ilości 15 000 litrów dla potrzeb własnych Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z.o.o. 2. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć olej napędowy (ON) o temperaturze blokowania zimnego filtra nie wyższej niż minus 32 oC, jeżeli w okresie trwania umowy wystąpią (w miejscowości, do której realizowane są dostawy paliwa) spadki temperatury poniżej minus 20 oC 3. Miejscem dostarczenia oleju napędowego jest zbiornik służący do gromadzenia paliwa zlokalizowany na bazie Zamawiającego w Błażowej przy ul. 3 – go Maja. 4. Wartość dostaw w okresie zimowym oszacowana dla potrzeb niniejszego postępowania to 5 000 litrów/miesiąc w ilościach nie mniejszej niż 2 500 litrów jednorazowo. 5. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie się odbywać poprzez dostawy oleju napędowego (zwanego w dalszej treści OPZ także „ON”) o właściwościach szczegółowo określanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 26.06.2024 r., w sprawie wymagań jakości dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz 1018 z późn. zm.), zwanego dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych”. 6. Wielkość dostaw będzie każdorazowo określana przez Zamawiającego telefonicznie, nie później niż 24 godziny przed planowaną dostawą przez osoby do tego upoważnione przez Zamawiającego. 7. Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność prawną za jakość, pochodzenie dostarczonego przedmiotu zamówienia i terminowość dostaw. 8. Zamawiający zamierza zakupić w terminie do 12 miesięcy od zawarcia umowy, szacunkowo około: 15 000 litrów ON o polepszonych właściwościach. Jeżeli w okresie realizacji zamówienia publicznego (umowy) wystąpią spadki temperatury poniżej -20 oC Wykonawca będzie zobowiązany dostarczać olej napędowy (ON) o temperaturze blokowania zimnego filtra nie wyższej niż -32 oC, np.: oferowany przez ORLEN S.A.- Arktyczny 2 lub innych o równoważnych parametrach. Dany olej napędowy powinien charakteryzować się wymaganiami jakościowymi wprowadzonymi przez Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 r., w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), odpowiadający również wymaganiom polskiej Normy PN – EN 590:2006 dla arktycznej klasy 2. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia ilości zamówienia jednak nie więcej niż o 20 % w stosunku do całego zamówienia. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji, polegającej na zwiększaniu ilości dostaw paliwa w zależności od potrzeb Zamawiającego maksymalnie o 10% w stosunku do całego zamówienia. Zmiana ilości zamówienia ogólnego nie wpłynie na zmianę warunków umowy. 11. Należności za faktycznie dostarczone paliwo, będą regulowane przelewem w ciągu 30 dni, od dnia wystawienia prawidłowej faktury VAT przez Wykonawcę, wystawionej najwcześniej w dniu dostarczenia paliwa. Wartość faktury będzie iloczynem faktycznie dostarczonej ilości oleju napędowego i ceny bazowej ORLEN S.A. z dnia dostawy pomniejszonej o stały opust zapisany w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ powiększona o obowiązujący podatek VAT. 12. Dostawy przedmiotu zamówienia powinny być dokonywane na koszt i ryzyko Wykonawcy. 13. Oferowany ON może być charakteryzowany przez normy zakładowe producenta, ale o parametrach jakościowych tożsamych lub lepszych od przedstawionych w przywołanych wyżej normach i Rozporządzeniach. Składając ofertę Wykonawca będzie zobowiązany podać miejsca, z których będzie dostarczane oferowane paliwo. 14. Zamówione dostawy będą realizowane transportem Wykonawcy. Koszt dostaw paliwa oraz wszystkie inne koszty realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wliczyć w oferowaną cenę jednostkową ON. Zamawiający wymaga, aby paliwo było dostarczane cysternami samochodowymi będącymi w dyspozycji Wykonawcy, spełniającymi wymagania określone w ustawie z dnia 19.08.2011 r., o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz.U.2022.2147 tj. z dnia 2022.10.20 z poźn zm.). 15. Wykonawca jest odpowiedzialny za zamówione paliwo do chwili jego zrzutu do zbiornika Zamawiającego. 16. Dostawy paliw o polepszonych parametrach niskotemperaturowych będą odbywały się w oparciu o cenę tych produktów publikowaną przez krajowych producentów (np. Arktyczny 2 lub IZ – 40) z zastosowaniem opustu analogicznego do opustu udzielonego na standardowy olej napędowy. 17. Warunki odbioru przedmiotu zamówienia zostają ustalone jak niżej: a) ustalenie ilości dostarczanego paliwa odbywać się będzie przez pomiar stanów cieczy w oparciu o pomiar urządzeń zamontowanych na bazach paliw, potwierdzony dodatkowo legalizowanym licznikiem autocysterny i przez urządzenia Zamawiającego – przy zastosowaniu temperatury referencyjnej 15 oC. Tak ustalona ilość będzie przyjmowana w fakturze do obliczenia wartości dostarczanego paliwa. b) Z każdej dostawy, przed zrzutem paliwa do zbiornika, przedstawiciel Zamawiającego będzie pobierał do szklanego naczynia próbkę dostarczanego paliwa, c) Wykonawca jest zobowiązany do każdej dostawy dołączyć aktualne świadectwo jakości producenta paliwa potwierdzające zgodność jakości paliwa z wymaganiami określonymi przepisami prawa, o których mowa w niniejszym OPZ, SWZi Załączniku- tj. wzorze umowy oraz dokument dostawy określający: gęstość paliwa w temperaturze referencyjnej +15 oC, liczbę paliwa w Mg i m3 w temperaturze referencyjnej +15 oC, d) Dostarczający paliwo przedstawiciel Wykonawcy, zobowiązany jest posiadać dokument wydania paliwa z magazynu i okazać go, na żądanie przedstawiciela Zamawiającego. Dokument wydania paliwa z magazynu nie może być wystawiony wcześniej niż 24 godziny poprzedzające dostawę. Brak dokumentów określonych wyżej może być podstawą odmowy przyjęcia dostarczonego paliwa. 18. Dostawy winny się odbywać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00.
Interne Kennung: Część II