2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego (dalej: samochód pożarniczy). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w szczególności parametry techniczne i użytkowe samochodu pożarniczego stanowi Załącznik nr 1 do SWZ "Opis przedmiotu zamówienia". 3. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na samochód pożarniczy (pojazd wraz z zabudową).
Interne Kennung: BZP 271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że dokonał skrócenia terminu składania ofert do 15 dni. Podstawą skrócenia terminu składania ofert jest art. 138 ust. 2 pkt. 2 Pzp. Zamawiający wyjaśnia, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający wyjaśnia, że przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, przyznanych Zamawiającemu z Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Zamawiający jest zobowiązany do rozliczenia dofinansowania w ściśle określonym terminie. Przed wszczęciem nin. postępowania, Zamawiający przeprowadził już dwa postępowania zakupowe, które zakończyły się ich unieważnieniem. Aktualnie, mając na uwadze czas niezbędny do wyprodukowania przedmiotu zamówienia, przy uwzględnieniu czasochłonności procedury zakupowej, udzielenie zamówienia stało się pilne. Zamawiający podkreśla przy tym, że pilność udzielenia zamówienia wynika nie tylko z konieczności rozliczenia dofinansowania w ściśle określonym terminie, ale także z konieczności zbudowania przez Zamawiającego określonej zdolności reagowania na zagrożenia związane z klęskami żywiołowymi. Zbudowanie tak określonej zdolnośći wymaga natomiast pozyskania przez Zamawiającego odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu. Zgodnie bowiem ze sprawozdaniami Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej: - ilość pożarów wzrasta, obejmując kolejne obszary Europy kontynentalnej, w tym Polski, - średni okres gaszenia pożarów wydłuża się, zwiększa się zarówno całkowita powierzchnia obszarów, jak i powierzchnia spalonych obszarów przypadająca na jedno zdarzenia pożarowe. Skutki pożarów odczuwalne są przy tym nie tylko dla środowiska, ale mają także wymiar społeczno-gospodarczy. Odpowiedniemu zwiększeniu i zintensyfikowaniu musi zatem ulec zakres niesionych działań pomocowych. Te są z kolei możliwe wyłącznie w przypadku posiadania przez Zamawiającego odpowiedniego zaplecza sprzętowego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: platformy zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem:https://bodzentyn.ezamawiajacy.pl (dalej platforma zakupowa), z wykorzystaniem zakładki „Korespondencja”. 4. W przypadku awarii platformy zakupowej dopuszcza się komunikację przy użyciu poczty elektronicznej: a. Zamawiającego: bodzentyn@post.pl b. Wykonawcy: wiadomość email pozwalająca na identyfikację Wykonawcy (oznaczenie adresu mailowego, oznaczenie Wykonawcy w treści wiadomości mailowej). 5. Zamawiający podaje minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające korzystanie z platformy zakupowej: a. posiadanie stałego dostępu do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. dysponowanie komputerem klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. dysponowanie dowolną zainstalowaną przeglądarką internetową obsługującą TLS 1.2 (najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, d. dysponowanie zainstalowanym programem Acrobat Reader lub innym obsługującym pliki w formacie „.pdf”. 6. Minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające komunikację z wykorzystaniem poczty elektronicznej: a. dysponowanie przez Wykonawcę urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet, b. dysponowanie przez Wykonawcę dostępem do nowoczesnej przeglądarki internetowej wspierającej HTML5, CSS3 i JavaScript, c. posiadanie przez Wykonawcę konta poczty elektronicznej. 7. Komunikacja w postępowaniu przy użyciu platformy zakupowej (w tym możliwość złożenia oferty), z zastrzeżeniem możliwości zadawania pytań do treści SWZ (por. Rozdział 5 – „Wyjaśnienia treści SWZ” ust. 1 SWZ), wymaga przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania. 8. Procedura przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania: a. Wykonawca wybiera opcję „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, b. po wybraniu opcji „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, Wykonawca jest przekierowywany na stronę internetową https://oneplace.marketplanet.pl, otrzymując możliwość: zalogowania się do platformy zakupowej (w przypadku posiadania przez Wykonawcę konta na platformie zakupowej) lub założenia bezpłatnego konta na platformie zakupowej, c. Wykonawca: loguje się do platformy zakupowej lub zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego, tj.: podaje adres email, ustanawia hasło, powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje Regulamin korzystania z platformy zakupowej Zamawiającego, informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz wyraża zgodę na kontakt telefoniczny w celu weryfikacji danych oraz uruchomienia konta, wybiera polecenie „zarejestruj się”, potwierdza rejestrację przez kliknięcie aktywnego linku wysłanego na adres mailowy wskazany w formularzu rejestracyjnym lub poprzez wpisanie kodu autoryzacyjnego, loguje się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnia wymagane dane Wykonawcy. Zalogowanie się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnienie wymaganych danych Wykonawcy jest niezbędne do zakończenia procesu rejestracyjnego. 9. Datą przekazania korespondencji jest: a. w przypadku platformy zakupowej – data wpływu korespondencji na platformę zakupową, z zastrzeżeniem czytelności korespondencji – platforma zakupowa generuje czas odbioru korespondencji (data, czas: hh:mm:ss) wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu, b. w przypadku poczty elektronicznej – data jej wprowadzenia do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby Zamawiający / Wykonawca mógł się zapoznać z jej treścią. 10. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych jednorazowo za pośrednictwem: a. platformy zakupowej nie może przekraczać 100 MB, b. poczty elektronicznej nie może przekraczać 20 MB. 11. W przypadku wątpliwości związanych z zasadami korzystania z platformy zakupowej, Wykonawca powinien skontaktować się z operatorem platformy zakupowej, dane kontaktowe: tel.: (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00 17.00), email: oneplace@marketplanet.pl. 12. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp oraz pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów publicznych, tj. w formatach danych określonych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie krajowych ram interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów informatycznych. 13. Szczegółowe zasady dot. przekazywania przez Wykonawców dokumentów elektronicznych oraz sporządzania i przekazywania cyfrowych odwzorowań dokumentów wystawionych w postaci papierowej reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001