2. Verfahren
Verfahren
Titel: NPÚ, Invalidovna - obnova objektu - realizace
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v komplexní obnově historického areálu objektu Invalidovna Praha, tj. v obnově historické budovy a novostavbě. Součástí jsou i dodávky, montáž a zprovoznění všech technologií dle zadávací dokumentace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku ve smyslu § 25 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, („ZZVZ“), zadávanou v otevřeném řízení podle § 56 ZZVZ, („veřejná zakázka“).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: NPÚ, Invalidovna - obnova objektu - realizace
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Objednatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ formou Změnových listů vyhrazuje objemové změny rozsahu jednotlivých položek výslovně označených v Položkovém rozpočtu při zachování jednotkové ceny. Vyhrazenou změnou je měření skutečně provedeného množství takto označených položek v Položkovém rozpočtu, kdy budou uhrazeny pouze skutečně provedené změřené práce. Potřeba provedení prací může vzniknout z důvodů a. upřesnění provedených prací v rámci zpracování Dílenské dokumentace, b. upřesnění objemu skutečně provedených prací na Díle v průběhu realizace. Měření skutečně provedeného množství plnění musí být Zhotovitelem zaznamenáno tak, aby jej mohl Správce stavby přezkoumat (zejména musí být Správce stavby k měření pozván a musí mu být dodány jakékoli podrobnosti požadované Správcem stavby). Metoda měření musí být v souladu se Smlouvou o dílo a Položkovým rozpočtem. Tyto změny nebudou měnit celkovou povahu Veřejné zakázky a budou podrobně popsány ve Změnových listech včetně odůvodnění. Zhotovitel předá Změnové listy vyhrazené změny k posouzení Správci stavby. Správce stavby Změnový list posoudí po věcné a cenové stránce a zkontroluje správnost návrhu Změnového listu včetně rozpočtu a jeho nacenění a své stanovisko předá Zhotoviteli. Zhotovitel následně předloží Změnový list včetně stanoviska Správce stavby Zástupci objednatele s tím, že Objednatel bude postupovat v souladu s Pokyny Správce programu. Objednatel po posouzení návrhu Změny Díla zašle Zhotoviteli své písemné stanovisko, v němž a. návrh provedení vyhrazené změny potvrdí a předá statutárnímu zástupci Objednatele ke schválení a uzavření dodatku ke Smlouvě; b. jestliže návrh provedení vyhrazené změny neodpovídá podmínkám pro uplatnění vyhrazené změny dle této Smlouvy o dílo, návrh odmítne a uvede důvody pro odmítnutí. Tímto není dotčen postup dle čl. 9 Smlouvy o dílo pro provádění Změn díla. Objednatel si ve smyslu § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo realizovat změnu v osobě Zhotovitele v průběhu plnění dle této Smlouvy o dílo, budou-li splněny následující podmínky: a. nastanou důvody umožňující Objednateli ukončit tento smluvní vztah výpovědí nebo odstoupením od této Smlouvy o dílo pro důvody na straně Zhotovitele nebo bude-li tato Smlouva o dílo ukončena ze strany Zhotovitele před uplynutím doby jejího trvání, b. Zhotovitel bude nahrazen Nahrazujícím dodavatelem, jehož nabídka se umístila jako další v pořadí při hodnocení nabídek ve Veřejné zakázce, c. Nahrazující dodavatel prokáže Objednateli splnění všech podmínek účasti ve smyslu § 37 ZZVZ, které byly ve Veřejné zakázce stanoveny, d. Nahrazující dodavatel splní veškeré další podmínky pro uzavření této Smlouvy o dílo ve smyslu § 104 ZZVZ, pokud byly ve Veřejné zakázce tyto další podmínky stanoveny, e. Nahrazující dodavatel předloží Objednateli doklady o své kvalifikaci, pokud je Objednatel již nemá k dispozici, f. Objednatel u Nahrazujícího dodavatele zjistí údaje o jeho skutečném majiteli, a to postupem dle § 122 odst. 5 nebo 6 ZZVZ, g. Nahrazující dodavatel nebo jeho případní poddodavatelé nejsou obchodními společnostmi, ve kterých veřejný funkcionář uvedený v § 2 odst. 1 písm. c) zákona č. 159/2006 sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších předpisů, nebo, jím ovládaná osoba, vlastní podíl představující alespoň 25% účasti společníka v obchodní společnosti a h. na Nahrazujícího dodavatele, na jeho případné podzhotovitele ani na jím nabízené plnění se nevztahují mezinárodní sankce ve smyslu Předpisů upravujících mezinárodní sankce. Pro vyloučení jakýchkoli pochybností smluvní strany uvádí, že Objednatel není povinen výhradu dle tohoto článku Smlouvy využít, ačkoli dojde ke splnění uvedených podmínek. Pokud se nepodaří uzavřít smlouvu s Nahrazujícím dodavatelem, může Objednatel nahradit Zhotovitele dodavatelem, jehož nabídka se umístila jako další v pořadí za Nahrazujícím dodavatelem při hodnocení nabídek ve Veřejné zakázce, a to i opakovaně. Při tom musí být rovnocenným způsobem splněny podmínky uvedené výše. Dodavatel, který nahradí Zhotovitele postupem uvedených výše, bude pokračovat v plnění předmětu Smlouvy o dílo za podmínek odpovídajících své nabídce předložené ve Veřejné zakázce. Realizace změny v osobě Zhotovitele proběhne buď cestou ukončení této Smlouvy o dílo a uzavřením smlouvy nové, nebo cestou postoupení pohledávky z této Smlouvy o dílo ve smyslu § 1879 a násl. Občanského zákoníku. Bude-li Zhotovitel nahrazen novým dodavatelem, je Zhotovitel povinen poskytnout veškerou potřebnou součinnost pro předání Staveniště novému dodavateli a je povinen předat novému Dodavateli veškeré věci, materiály, postupy, dokumentaci a záznamy o komunikaci s Objednatelem a Správcem stavby, a to bez zbytečného odkladu a vynaložit veškeré možné úsilí pro řádné a včasné dokončení Díla a naplnění účelu této Smlouvy o dílo.