2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie”
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego na dostawy, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i n. ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) [zwanej dalej także ustawą PZP lub ustawą] oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 2. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. IV. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie kompletnych dokumentacji projektowych, zrealizowanie dostaw i instalacja wszelkich materiałów, urządzeń i oprogramowania wraz z wykonaniem towarzyszących robót budowlanych oraz uruchomienie do działania systemu w ramach zadania pn.: „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie”. 2. Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności zakres rzeczowy obejmujący: 1) wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w PFU wraz ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji; 2) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich opinii, warunków, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i innych, niezbędnych do wykonania kontraktu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego; 3) dostawa i instalacja wszelkich materiałów, urządzeń i oprogramowania wraz z wykonaniem towarzyszących robót budowlanych, na podstawie sporządzonych przez Wykonawcę i zatwierdzonych przez Zamawiającego dokumentacji projektowej. 4) Przeszkolenie pracowników Zamawiającego w użytkowaniu nowych elementów systemu zarządzania ruchem. 3. Zamawiający uzyskał dofinansowanie projektu „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 dla Priorytetu FESL.3 „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”, Działania FESL.03.02 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska- ZIT”, Umowa o dofinansowanie projektu „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie” nr FESL.03.02-IZ.01-08ED/24. z dnia 10.03.2025r. 4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Rozbudowę systemu monitoringu miejskiego, 2) Modernizację systemu informacji o warunkach pogodowych, 3) Modernizację systemu informacji dla kierowców, 4) Rozbudowę systemu informacji o czasie przejazdu pomiędzy poszczególnymi punktami w mieście, 5) Opracowanie strategii tras objazdów w momencie zamknięcia odcinków dróg tranzytowych, 6) Rozbudowę i modernizację systemu naprowadzania na wolne miejsca parkingowe, 7) Modernizację systemu priorytetu transportu publicznego, 8) Reorganizację sieci teletechnicznej, 9) Przygotowania w systemie mechanizmów generujących dane dla Portalu Otwartych Danych. 5. Szczegółowy zakres Przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym, który stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. UWAGA! zakres ilościowy robót przedstawiony w PFU należy traktować jako orientacyjny. Szczegółowy zakres robót będzie wynikał z opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej po akceptacji Zamawiającego. 6. Zamawiający wymaga udzielenia 60 miesięcznej gwarancji na dostarczone i zainstalowane materiały, urządzenia i oprogramowanie służące realizacji zamówienia i wykonane roboty. 7. Zamawiający informuje, że nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: 1) Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza udziału w nim firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jak również nie wpływa na zmianę kręgu Wykonawców mogących ubiegać się o zamówienie. 2) Wiele usług i robót towarzyszących wykonywanych w trakcie realizacji zamówienia wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności, w związku z czym wymagają koordynacji i nadzoru jednego wykonawcy. Podzielenie zamówienia na części wiązałoby się z poważnym zagrożeniem właściwego wykonania zamówienia. To z kolei spowodowałoby konieczność poniesienia dodatkowych kosztów oraz niedotrzymania harmonogramu robót.
Vorherige Bekanntmachung: 723669-2025
Interne Kennung: ZP.26.1.3.2025.AB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 32412100 Fernmeldenetz, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel, 34928470 Beschilderung, 34923000 Ausrüstung für die Straßenverkehrssteuerung, 34942000 Signalgeräte, 34942100 Signalmasten, 34942200 Signalisierungskästen, 34970000 Verkehrsüberwachungseinrichtung, 34992100 Beleuchtete Verkehrsschilder, 34996000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für den Straßenverkehr, 35262000 Signalanlagen zur Verkehrssteuerung an Kreuzungen, 42961300 Fahrzeugortungssystem, 42965000 Datenverarbeitungsausrüstung, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 45213316 Anlage von Fußgänger-Verbindungsgängen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 48781000 Systemverwaltungssoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48151000 Computersteuerungssystem, 48813200 Systeme zur Echtzeit-Passagierinformation, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 63712700 Verkehrsregelung, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie kompletnych dokumentacji projektowych, zrealizowanie dostaw i instalacja wszelkich materiałów, urządzeń i oprogramowania wraz z wykonaniem towarzyszących robót budowlanych oraz uruchomienie do działania systemu w ramach zadania pn.: „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie”. 2. Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności zakres rzeczowy obejmujący: 1) wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w PFU wraz ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji; 2) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich opinii, warunków, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i innych, niezbędnych do wykonania kontraktu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego; 3) dostawa i instalacja wszelkich materiałów, urządzeń i oprogramowania wraz z wykonaniem towarzyszących robót budowlanych, na podstawie sporządzonych przez Wykonawcę i zatwierdzonych przez Zamawiającego dokumentacji projektowej. 4) Przeszkolenie pracowników Zamawiającego w użytkowaniu nowych elementów systemu zarządzania ruchem. 3. Zamawiający uzyskał dofinansowanie projektu „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 dla Priorytetu FESL.3 „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”, Działania FESL.03.02 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska- ZIT”, Umowa o dofinansowanie projektu „Rozbudowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Chorzowie” nr FESL.03.02-IZ.01-08ED/24. z dnia 10.03.2025r. 4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Rozbudowę systemu monitoringu miejskiego, 2) Modernizację systemu informacji o warunkach pogodowych, 3) Modernizację systemu informacji dla kierowców, 4) Rozbudowę systemu informacji o czasie przejazdu pomiędzy poszczególnymi punktami w mieście, 5) Opracowanie strategii tras objazdów w momencie zamknięcia odcinków dróg tranzytowych, 6) Rozbudowę i modernizację systemu naprowadzania na wolne miejsca parkingowe, 7) Modernizację systemu priorytetu transportu publicznego, 8) Reorganizację sieci teletechnicznej, 9) Przygotowania w systemie mechanizmów generujących dane dla Portalu Otwartych Danych. 5. Szczegółowy zakres Przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym, który stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. UWAGA! zakres ilościowy robót przedstawiony w PFU należy traktować jako orientacyjny. Szczegółowy zakres robót będzie wynikał z opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej po akceptacji Zamawiającego. 6. Zamawiający wymaga udzielenia 60 miesięcznej gwarancji na dostarczone i zainstalowane materiały, urządzenia i oprogramowanie służące realizacji zamówienia i wykonane roboty. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej i/lub możliwość sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego zgodnie z poniższym schematem: 1) W wizji lokalnej/sprawdzeniu dokumentów może wziąć udział każdy z Wykonawców, który złoży wniosek o udział w wizji lokalnej nie później niż do 07.11.2025 r. 2) Wizja lokalna przeprowadzana w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego możliwa jest tylko w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00. Przeprowadzenie wizji lokalnych możliwe jest do dnia 14.11.2025 r. 3) Sprawdzenie dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego możliwe jest tylko w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00. Sprawdzenia dokumentów można dokonać do dnia 14.11.2025 r. 4) Wykonawca poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres zp@mzuim.chorzow.eu lub poprzez Formularz do komunikacji na stronie prowadzonego postępowania złoży wniosek, który zawierać będzie: a) dane osób, które ze Strony Wykonawcy będą brały udział w wizji lokalnej, tj. imię i nazwisko, numer kontaktowy b) adres lokalizacji, w której Wykonawca chce dokonać wizji lokalnej c) proponowany termin i godzina wizji lokalnej. 5) Zamawiający udzieli odpowiedzi w przeciągu 24 godzin, w dniach roboczych tj. od poniedziałku do piątku. Wiadomość będzie zawierała: a) potwierdzenie terminu zaproponowanego przez Wykonawcę lub propozycję innej daty przeprowadzenia wizji lokalnej wraz z zakresem godzinowym b) dane osób, które ze strony Zamawiającego będą brały udział w wizji lokalnej tj. imię i nazwisko, numer kontaktowy. 6) Wykonawca w przeciągu 24 godzin za pośrednictwem drogi mailowej lub poprzez Formularz do komunikacji znajdujący się na stronie internetowej prowadzonego postępowania zobowiązany jest do odpowiedzi na zaproponowany termin wizji lokalnej. Szczegółowy opis w Rozdz. IV Specyfikacji Warunków Zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33197000 Computerausrüstung für die Medizin, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 32412100 Fernmeldenetz, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel, 34928470 Beschilderung, 34923000 Ausrüstung für die Straßenverkehrssteuerung, 34942000 Signalgeräte, 34942100 Signalmasten, 34942200 Signalisierungskästen, 34970000 Verkehrsüberwachungseinrichtung, 34992100 Beleuchtete Verkehrsschilder, 34996000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für den Straßenverkehr, 35262000 Signalanlagen zur Verkehrssteuerung an Kreuzungen, 42961300 Fahrzeugortungssystem, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 42965000 Datenverarbeitungsausrüstung, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 45213316 Anlage von Fußgänger-Verbindungsgängen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 48781000 Systemverwaltungssoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48151000 Computersteuerungssystem, 48813200 Systeme zur Echtzeit-Passagierinformation, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 63712700 Verkehrsregelung, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration