261352-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Verbrennung von Siedlungsabfällen – Udbud på modtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet restaffald
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud på modtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet restaffald
BeschreibungUdbuddet vedrører modtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet affald indsamlet af ordregiver fra husstande og småt brændbart fra genbrugsstationer.
Vorherige Bekanntmachung27115-2026
Interne Kennung627608
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Assens Forsyning, Langeland Affald, Svendborg Affald, Ærø Affald
BeschreibungModtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet affald indsamlet fra husstande og småt brændbart fra genbrugsstationer. For Assens Forsyning, Langeland Affald, Svendborg Affald og Ærø Affald.
Interne Kennung699419
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
Menge84 355 Tonnen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: FFV Renovation, Kerteminde Forsyning, Nyborg Forsyning og Service
BeschreibungModtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet affald indsamlet fra husstande og småt brændbart fra genbrugsstationer. For FFV Renovation, Kerteminde Forsyning og Nyborg Forsyning og Service
Interne Kennung699420
Menge73 200 Tonnen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Odense Renovation
BeschreibungModtagelse og forbrænding af forbrændingsegnet affald indsamlet fra husstande og småt brændbart fra genbrugsstationer. For Odense Renovation.
Interne Kennung699421
Menge137 760 Tonnen