2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ręcznego sortowania odpadów komunalnych oraz utrzymania czystości w Miejskim Zakładzie Oczyszczania w Wołominie sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ręcznego sortowania odpadów komunalnych oraz usługa utrzymania czystości w MZO w Wołominie sp. z o.o. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte także w załączniku nr 9 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 701726-2024
Interne Kennung: ZP/14/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający skrócił termin składania ofert określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione w celu zapewnienia ciągłości pracy sortowni i kompostowni.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu skutecznego złożenia oferty Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Formularz oferty – wg załącznika nr 2 do SWZ. 2) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na formularzu JEDZ sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ; a) Zamawiający informuje, że Wykonawca w JEDZ może ograniczyć się do wypełniania sekcji α (alfa): Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ; b) W części III lit. D JEDZ Wykonawca składa oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, zamieszcza informacje o Podwykonawcach w części II sekcji D JEDZ. Nie jest natomiast zobowiązany do przedstawienia dla Podwykonawcy informacji wymaganych w części II sekcji A i B oraz części III JEDZ, bowiem Zamawiający nie stawia wymogu oddzielnego składania JEDZ dotyczącego Podwykonawcy, na którego zdolnościach Wykonawca nie polega; d) Instrukcja wypełniania JEDZ jest zamieszczona na następującej stronie internetowej https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0026/45557/Jednolity-Europejski-DokumentZamowienia-instrukcja-2021.01.20.pdf e) pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ dostępne jest elektroniczne narzędzie przygotowane przez Urząd Zamówień Publicznych w oparciu o narzędzie opracowane przez Komisję Europejską, które może być wykorzystane do realizacji obowiązku przekazywania JEDZ w formie elektronicznej 3) Jeżeli dotyczy - w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 4 ustawy PZP). 4) Jeżeli dotyczy - w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 ust. 1 PZP – Oświadczenie na formularzu JEDZ, składa podmiot udostępniający zasoby. Oświadczenie to winno potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby podmiotu (art. 125 ust. 5 PZP). 5) Jeżeli dotyczy - Pełnomocnictwo – do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 6) Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) – Pełnomocnictwo – do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 PZP. 7) Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 PZP, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. 8) Jeżeli dotyczy, w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 PZP - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (zaleca się skorzystanie z wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 9) Oświadczenie Wykonawcy dot. przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ; 10) Jeżeli dotyczy, w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 PZP – Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dot. przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79610000 Stellenvermittlung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Usługa ręcznego sortowania odpadów komunalnych oraz utrzymania czystości w Miejskim Zakładzie Oczyszczania w Wołominie sp. z o.o.”
Menge: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 9. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy zostanie zgromadzona zbyt duża ilość odpadów, między innymi, taka sytuacja może nastąpić w okresach świątecznych lub z uwagi na awarie linii technologicznej. Skorzystanie z prawa opcji będzie uzależnione od zapotrzebowania Zamawiającego. 10. Przewidywana maksymalna ilość roboczogodzin w ramach prawa opcji to 4000 godzin. 11. Prawo opcji będzie realizowane na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, zgodnie z zapisami zawartymi w dokumentach niniejszego postępowania. 12. Stawka za jedną roboczogodzinę objętego opcją będzie wynikać z Formularza oferty, stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. 13. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 14. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania prawa opcji, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. 15. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego 25. Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego do wysokości 100% wartości udzielonego zamówienia podstawowego. 26. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: i. Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, ii. Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, iii. W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania zamówienia, iv. Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt. iii powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 16. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego.