261582-2025 - Wettbewerb
Polen – Gutachterische Tätigkeit – Usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie (dalej KOWR OT Olsztyn) na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. 2. Usługa polegać będzie na wykonywaniu operatów szacunkowych, zwanych dalej operatami, w zakresie określenia wartości nieruchomości do różnych celów, ograniczonych praw rzeczowych, ruchomych środków trwałych i produkcji w toku, upraw rolniczych jednorocznych, plantacji i nasadzeń wieloletnich, oszacowania wartości zmian spowodowanych działalnością dotychczasowego użytkownika, opisów stanu technicznego budynków, budowli i urządzeń, inwentaryzacji lokali i budynków, a także sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego, użytkowego, części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową i budynku. 3. Ww. zamówienie zostało podzielone na 2 części: 1) Część Nr 1 zamówienia - Usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla KOWR OT w Olsztynie na terenie powiatu braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego (powiat i miasto na prawach powiatu), iławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego (powiat i miasto na prawach powiatu) i ostródzkiego; 2) Część Nr 2 zamówienia - Usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla KOWR OT w Olsztynie na terenie powiatu bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 5. Liczba części, na które wykonawca może złożyć ofertę: 2. 6. Maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: 2 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), które stanowią odpowiednio załącznik Nr 8.1 i 8.2 do SWZ dla części Nr 1 i 2 zamówienia oraz w załącznikach do ww. PPU. 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia objętego przedmiotem zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe zapisy dot. zakresu i zasad korzystania z prawa opcji zostały zawarte w § 1, § 4 i § 6 PPU, które stanowią odpowiednio załącznik Nr 8.1 i 8.2 do SWZ dla części Nr 1 i 2 zamówienia.
Interne KennungOLS.WO.260.14.2025.SB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść Nr 1 zamówienia - Usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla KOWR OT w Olsztynie na terenie powiatu braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego (powiat i miasto na prawach powiatu), iławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego (powiat i miasto na prawach powiatu) i ostródzkiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie (dalej KOWR OT Olsztyn) na terenie powiatu braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego (powiat i miasto na prawach powiatu), iławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego (powiat i miasto na prawach powiatu) i ostródzkiego. 2. Usługa polegać będzie na wykonywaniu operatów szacunkowych, zwanych dalej operatami, w zakresie określenia wartości nieruchomości do różnych celów, ograniczonych praw rzeczowych, ruchomych środków trwałych i produkcji w toku, upraw rolniczych jednorocznych, plantacji i nasadzeń wieloletnich, oszacowania wartości zmian spowodowanych działalnością dotychczasowego użytkownika, opisów stanu technicznego budynków, budowli i urządzeń, inwentaryzacji lokali i budynków, a także sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego, użytkowego, części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową i budynku. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), które stanowią załącznik Nr 8.1 do SWZ dla części Nr 1zamówienia oraz w załącznikach do ww. PPU. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia objętego przedmiotem zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe zapisy dot. zakresu i zasad korzystania z prawa opcji zostały zawarte w § 1, § 4 i § 6 PPU, które stanowią załącznik Nr 8.1 do SWZ dla części Nr 1 zamówienia.
Interne KennungOLS.WO.260.14.2025.SB - cz. 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia objętego przedmiotem zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe zapisy dot. zakresu i zasad korzystania z prawa opcji zostały zawarte w § 1, § 4 i § 6 PPU, które stanowią załącznik Nr 8.1 do SWZ dla części Nr 1 zamówienia
LosLOT-0002
TitelCzęść Nr 2 zamówienia - Usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla KOWR OT w Olsztynie na terenie powiatu bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi wyceny oraz wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie (dalej KOWR OT Olsztyn) na terenie powiatu bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego. 2. Usługa polegać będzie na wykonywaniu operatów szacunkowych, zwanych dalej operatami, w zakresie określenia wartości nieruchomości do różnych celów, ograniczonych praw rzeczowych, ruchomych środków trwałych i produkcji w toku, upraw rolniczych jednorocznych, plantacji i nasadzeń wieloletnich, oszacowania wartości zmian spowodowanych działalnością dotychczasowego użytkownika, opisów stanu technicznego budynków, budowli i urządzeń, inwentaryzacji lokali i budynków, a także sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego, użytkowego, części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową i budynku. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), które stanowią załącznik Nr 8.2 do SWZ dla części Nr 2 zamówienia oraz w załącznikach do ww. PPU. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia objętego przedmiotem zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe zapisy dot. zakresu i zasad korzystania z prawa opcji zostały zawarte w § 1, § 4 i § 6 PPU, które stanowią załącznik Nr 8.2 do SWZ dla części Nr 2 zamówienia.
Interne KennungOLS.WO.260.14.2025.SB - cz. 2
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia objętego przedmiotem zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe zapisy dot. zakresu i zasad korzystania z prawa opcji zostały zawarte w § 1, § 4 i § 6 PPU, które stanowią załącznik Nr 8.2 do SWZ dla części Nr 2 zamówienia