26165-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Kredyt długoterminowy w wysokości 4 217 476 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w 2024 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kredyt długoterminowy w wysokości 4 217 476 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w 2024 r.
Beschreibung: Zamawiający informuje, iż zamówienie nie jest podzielone na części. Podział niniejszego zamówienia na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Brak jest możliwości funkcjonalnego podziału tego zamówienia, ponadto przedmiot zamówienia jest jednorodny w swoim zakresie. Ponad to taki podział byłby działaniem nieracjonalnym i niekorzystnym dla Zamawiającego. Podmioty świadczące usługi udzielenia kredytu oferują realizację całościową zamówienia, tj. wszystkich poszczególnych czynności składających się na jego obsługę kredytu. Brak konieczności dzielenia niniejszego zamówienia na części jest z ww. przyczyn uzasadniony. 1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 4 217 476 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w 2024 r. 2. Sposób wykonania zamówienia przez wykonawcę: Uruchomienie kredytu od 18 listopada do 31 grudnia 2024 r. w kwocie 4 217 476 zł. Spłata kredytu nastąpi w ratach. 3. Bank: 1) udzieli kredytu w okresie : od 18 listopada 2024 r. – do 31 grudnia 2024r.-4.217.476 złotych, 2) wyraża zgodę na uruchomienie kredytu w niepełnej wysokości oraz na uruchamianie kredytu w transzach. 3) wyraża zgodę na uruchomienie kredytu po : przedłożeniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o możliwości spłaty kredytu . przedłożeniu oświadczenia Gminy o nie posiadaniu zaległości z tytułu kredytów oraz pożyczek oraz prawidłowej obsługi zadłużenia i w związku z tym bank nie będzie wymagał przedłożenia opinii banków, 4) będzie naliczał odsetki od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu 3. kredyt zostanie zaciągnięty na okres 173 miesięcy. 4. Spłata kapitału będzie odbywała się w okresach rocznych – w latach 2025 – 2039 do 1 kwietnia. Jeżeli spłata przypada w dniu wolnym od pracy spłata raty będzie dokonana w kolejnym dniu roboczym. 5. Harmonogram spłat kredytu w latach spłaty będzie obejmował kwoty kapitału: Rok 2025 - 250 000 zł Rok 2026 - 350 000 zł Rok 2027 - 400 000 zł Rok 2028 - 300 000 zł Rok 2029 - 300 000 zł Lata 2030 - 100 000 zł Lata 2031 - 400 000 zł Rok 2032 - 2033 - po 300 000 zł Rok 2034 - 400 000 zł Lata 2035 - 260 000 zł Rok 2036 - 150 000 zł Rok 2037 - 250 000 zł Rok 2038 - 200 000 zł Rok 2039 - 257 476 zł 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania niższej niż 4 217 476 zł kwoty kredytu bez jakichkolwiek kosztów obciążających Zamawiającego. 7. Oprocentowanie kredytu: 1) oparte na zmiennej stawce WIBOR 3M . 2) ustalenie stawki WIBOR do naliczenia odsetek określane jest na podstawie stawki WIBOR 3 M wyznaczanej na 2 dni robocze przed końcem kwartału i obowiązującej od 1–go dnia następnego kwartału. W przypadku gdy w trakcie obowiązywania umowy bank nie będzie mógł ustalić stawki referencyjnej z przyczyn od niego niezależnych (tj. nie będzie notowań na rynku międzybankowym stawki WIBOR 3 M) zamawiający dopuszcza możliwość negocjacji w celu ustalenia stawki referencyjnej . 8. Ustalona w ten sposób stawka obowiązuje przez 3 miesiące 1) spłata odsetek w okresach miesięcznych, przyjmując, że rok odsetkowy ma 365 dni, 2) zmiana oprocentowania – co 3 miesiące, 3) termin spłaty odsetek od kredytu – na podstawie przesłanej przez Wykonawcę informacji o kwocie odsetek za miesiąc - w ciągu 10 dni po zakończeniu poprzedniego miesiąca, z zastrzeżeniem, że za grudzień każdego roku - do końca grudnia , 4) wykonawca nie pobierze żadnych innych opłat związanych z obsługą kredytu niż odsetki, nie pobierze prowizji ani innych opłat, w tym opłat od przedterminowej spłaty rat kredytu. 5) wysokość marży będzie stała przez cały okres obowiązywania umowy, w okresie trwania umowy zastrzega się możliwość zmiany terminów spłat kredytu tj. wcześniejszej spłaty rat na wniosek Zamawiającego bez kosztów dla zamawiającego (bez pobierania dodatkowych opłat i prowizji z tego tytułu). 9. Niezbędne dane potrzebne do oceny zdolności kredytowej tj. Uchwały w sprawie budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej i ich zmiany , opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej, sprawozdania budżetowe , znajdują się na stronie: bip.gmina-bartoszyce.pl w menu przedmiotowym: Podatki i opłaty, majątek i finanse.
Vorherige Bekanntmachung: 581286-2024
Interne Kennung: ZP.271.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001