See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedshøring af materiale til udbud af rammaftale vedrørende medarbejde julegaver
Beschreibung: Københavns Kommune er ved at udarbejde udbudsmateriale til et kommende udbud af " Køb og levering af medarbejderjulegaver". i den forbindelse ønsker vi at modtage kommenterer til udbudsmaterialet inden offentliggørelse af udbuddet.Vi offentliggøre det samlede udbudsmateriale, herunder, tilbudslisten, de tekniske specifikation og udbudsbetingelser.Til udbuddet er anvendt Københavns Kommunes standardparadigmer, og kontrakten er baseret på Københavns Kommunes standardkontrakt. Der vil derfor være begrænset mulighed for ændringer, men der er naturligvis mulighed for at kommentere på forsikringsstørrelser, bodsbestemmelser, værneting og lignende.
Interne Kennung: 281775330
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18530000 Geschenkartikel