2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa macierzy do centrum zapasowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa macierzy dyskowej do centrum zapasowego zgodnie z zasadami określonymi w SWZ, w tym na zasadach określonych w formularzu opis przedmiotu zamówienia oraz w projektowanych postanowieniach umowy. Obok zamówienia gwarantowanego, obejmującego dostawę i wdrożenie 1 szt. macierzy dyskowej oraz 12 szt. dysków SSD NVME, Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania zamówienia objętego prawem opcji. Realizacja prawa opcji będzie polegała na dostarczeniu dysków we wskazanej przez Zamawiającego liczbie (maksymalnie do 5 szt. dysków SSD NVME) oraz wykonaniu czynności wdrożeniowych. Opis dysków objętych prawem opcji jest tożsamy (identyczny) z opisem dysków objętych zamówieniem gwarantowanym. Wykonawca składając ofertę przyjmuje na siebie zobowiązanie wykonania zarówno zamówienia gwarantowanego, jak i objętego prawem opcji, przy czym realizacja prawa opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego (w szczególności od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych w odpowiedniej wysokości). Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji bądź w przypadku skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz opis przedmiotu zamówienia, stanowiący integralną część SWZ. Realizacja zamówienia będzie przebiegała na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy przewidują i określają warunki ewentualnej zmiany treści umowy. Wykonawca winien udzielić 36 - miesięcznej gwarancji (w tym wsparcia serwisowego) oraz 36 - miesięcznej rękojmi za wady przedmiotu umowy na warunkach określonych w SWZ, w tym w projektowanych postanowieniach umowy oraz w formularzu opis przedmiotu zamówienia. Bieg okresu gwarancji (w tym wsparcia serwisowego) i rękojmi za wady liczony będzie od daty określonej w protokole wdrożenia, odpowiednio dla zamówienia gwarantowanego oraz objętego prawem opcji (realizacja prawa opcji – w zależności od decyzji Zamawiającego). Termin wykonania zamówienia: a) przedmiot objęty zamówieniem gwarantowanym Wykonawca winien zrealizować w terminie do 60 dni licząc od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem zapisów projektowanych postanowień umowy dotyczących realizacji zamówień finansowanych ze środków inwestycyjnych; b) Przedmiot objęty prawem opcji Wykonawca winien zrealizować w terminie do 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji, z zastrzeżeniem zapisów projektowanych postanowień umowy dotyczących realizacji zamówień finansowanych ze środków inwestycyjnych. Zamawiający przekaże Wykonawcy informację o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 90 dni licząc od dnia zawarcia umowy. Zamawiający uprawniony jest maksymalnie 2 - krotnie w ww. okresie złożyć informację o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć przedmiot objęty prawem opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Informacja zostanie przekazana Wykonawcy na piśmie. Informacja taka winna zostać przekazana Wykonawcy w taki sposób, aby przysługujący Wykonawcy ww. 60 - dniowy termin na realizację prawa opcji upływał najpóźniej w dniu 20.01.2026 r. W przypadku, gdy termin ten będzie krótszy niż 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Zamawiającego, czy zrealizuje zamówienie objęte prawem opcji w terminie krótszym niż 60 dni, a tym samym nieprzekraczającym daty 20.01.2026 r., czy też nie będzie to możliwe - w takiej sytuacji Wykonawca nie jest zobligowany do wykonania prawa opcji. Ustalenia w powyższej kwestii winny zostać dokonane w formie pisemnej w drodze wymiany korespondencji pomiędzy Stronami. c) licencje na wbudowane oprogramowanie dostarczone w ramach zamówienia (licencje na oprogramowanie komputerowe) zostają udzielone na czas nieoznaczony. Miejscem dostawy jest siedziba Śląskiego OW NFZ przy ul. Kossutha 13 w Katowicach, natomiast miejscem instalacji i wdrożenia jest siedziba Śląskiego OW NFZ przy ul. Gospodarczej 12 w Katowicach.
Interne Kennung: 5/pn/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Obok zamówienia gwarantowanego, obejmującego dostawę i wdrożenie 1 szt. macierzy dyskowej oraz 12 szt. dysków SSD NVME, Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania zamówienia objętego prawem opcji. Realizacja prawa opcji będzie polegała na dostarczeniu dysków we wskazanej przez Zamawiającego liczbie (maksymalnie do 5 szt. dysków SSD NVME) oraz wykonaniu czynności wdrożeniowych. Opis dysków objętych prawem opcji jest tożsamy (identyczny) z opisem dysków objętych zamówieniem gwarantowanym. Wykonawca składając ofertę przyjmuje na siebie zobowiązanie wykonania zarówno zamówienia gwarantowanego, jak i objętego prawem opcji, przy czym realizacja prawa opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego (w szczególności od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych w odpowiedniej wysokości). Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji bądź w przypadku skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz opis przedmiotu zamówienia, stanowiący integralną część SWZ. Realizacja zamówienia będzie przebiegała na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących integralną część SWZ. Przedmiot objęty prawem opcji winien zostać zrealizowany w terminie do 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji, z zastrzeżeniem zapisów projektowanych postanowień umowy dotyczących realizacji zamówień finansowanych ze środków inwestycyjnych. Zamawiający przekaże Wykonawcy informację o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 90 dni licząc od dnia zawarcia umowy. Zamawiający uprawniony jest maksymalnie 2 - krotnie w ww. okresie złożyć informację o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć przedmiot objęty prawem opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Informacja zostanie przekazana Wykonawcy na piśmie. Informacja taka winna zostać przekazana Wykonawcy w taki sposób, aby przysługujący Wykonawcy ww. 60 - dniowy termin na realizację prawa opcji upływał najpóźniej w dniu 20.01.2026 r. W przypadku, gdy termin ten będzie krótszy niż 60 dni licząc od dnia poinformowania Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Zamawiającego, czy zrealizuje zamówienie objęte prawem opcji w terminie krótszym niż 60 dni, a tym samym nieprzekraczającym daty 20.01.2026 r., czy też nie będzie to możliwe - w takiej sytuacji Wykonawca nie jest zobligowany do wykonania prawa opcji. Ustalenia w powyższej kwestii winny zostać dokonane w formie pisemnej w drodze wymiany korespondencji pomiędzy Stronami. Licencje na wbudowane oprogramowanie dostarczone w ramach przedmiotu zamówienia (licencje na oprogramowanie komputerowe) zostają udzielone na czas nieoznaczony. Za przedmiot objęty prawem opcji Wykonawca nie może zaoferować ceny jednostkowej w wysokości innej niż wysokość ceny jednostkowej zaoferowanej przez Wykonawcę w pkt 1A poz. 2 formularza oferty. W przypadku niezachowania przez Wykonawcę powyższej zasady, cena jednostkowa zostanie dostosowana do poziomu ceny jednostkowej z tabeli z pkt 1A poz. 2, a kalkulacja w tabeli z pkt 1B odpowiednio poprawiona. Wykonawca winien oświadczyć, iż wyraża na niniejsze zgodę.