262343-2026 - Wettbewerb
Polen – Fotokopierer – Sukcesywna dostawa wielofunkcyjnych urządzeń drukująco-kopiujących oraz materiałów eksploatacyjnych dla Uniwersytetu Gdańskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa wielofunkcyjnych urządzeń drukująco-kopiujących oraz materiałów eksploatacyjnych dla Uniwersytetu Gdańskiego
BeschreibungPoniższa numeracja zgodna z rozdziałem III SWZ 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1a do SWZ. 4. Pod pojęciem „sukcesywnej dostawy” należy rozumieć dokonywanie etapami zamówień częściowych składanych drogą elektroniczną, poprzez wewnętrzny system zamówień Uniwersytetu Gdańskiego (tzw. sklep internetowy UG), przez poszczególne jednostki organizacyjne Uniwersytetu Gdańskiego. 5. Miejscem dostawy urządzeń i materiałów będą dedykowane punkty obsługi kancelaryjnej jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego według załącznika nr 6 do SWZ. W związku z tym przy wycenie oferty Wykonawca powinien wziąć pod uwagę adresy punktów jednostek organizacyjnych wskazanych przez Zamawiającego w załączniku nr 6 do SWZ. 6. Zamawiający wymaga gwarancji producenta: 1) urządzenia (opisane w tabelach od 1 do 8 załącznika nr 1a do SWZ) przez okres 36 miesięcy; 2) materiały - termin przydatności do użycia nie krótszy niż 6 miesięcy od dnia dostawy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 Projektu umowy - załącznik nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej zawierającej rozwiązania równoważne w zakresie norm i certyfikatów: 1) Wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1a do SWZ) normy i certyfikaty, posiadają jedynie charakter przykładowy - w każdym przypadku określa to klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny wyrób czy producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. 2) Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że Wykonawcy zapewnią, iż oferowane urządzenia i materiały spełnia normy i certyfikaty, nie gorsze od opisanych przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniku nr 1a do SWZ) w punktach: Informacje ogólne pkt. 5; tabela 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 pozycja 3; tabela 2, pozycja 2.n; tabela 3, pozycja 2.p; tabela 9 - pozycja 9-28. 3) Zamawiający uzna za równoważne takie normy i certyfikaty, które będą sporządzone przez niezależny podmiot, które u podstaw oparte są na przejrzystości, dobrowolności, bezstronności, efektywności, wiarygodności, spójności oraz uzgadnianiu na poziomie krajowym i europejskim. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanym do wskazanych przez Zamawiającego. 4) Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym (załączniku nr 1 do SWZ) proponowane normy i certyfikaty równoważne. 5) Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). 6) W zakresie wymagań dotyczących certyfikatów, znaków i etykiet środowiskowych, o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia - załączniku nr 1a do SWZ, Zamawiający stosuje odpowiednio zasady wynikające z art. 104–106 ustawy Pzp. W szczególności Zamawiający dopuszcza certyfikaty równoważne potwierdzające spełnienie równorzędnych wymagań środowiskowych oraz umożliwia wykazanie równoważności za pomocą innych środków dowodowych, zgodnie z art. 106 ustawy Pzp. 8. Zamawiający informacyjnie podaje, że w trakcie realizacji umowy mogą wystąpić zamówienia, które będą opłacane z projektów unijnych, zagranicznych i krajowych – Wykaz projektów zawiera załącznik nr 7 do SWZ. 9. W przypadku zamówień opłacanych z projektów unijnych i zagranicznych oraz krajowych lub innych projektów pozyskanych przez Zamawiającego po dacie podpisania niniejszej umowy, wymóg obowiązków promocyjnych spoczywa na jednostce organizacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego dokonującej zamówienia. 10. Zamawiający informuje, że ilości urządzeń i materiałów wskazane w tabeli 1 „Szczegółowa wycena przedmiotu zamówienia” (pkt 2 formularza ofertowego – załącznik nr 1 do SWZ) mają charakter szacunkowy i niewiążący. Mogą one ulec zmianie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, przy czym łączne wynagrodzenie brutto Wykonawcy nie przekroczy wartości umowy określonej w § 3 ust. 1 umowy. Zastrzega się, że pozycja 8 tabeli 1 „Szczegółowa wycena przedmiotu zamówienia” (DE – drukarka etykiet) nie podlega zmianie ilościowej; liczba zamówionych urządzeń nie przekroczy 20 sztuk. 11. Zamawiający po podpisaniu umowy, przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 14 pkt. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2025. poz. 775 z późn. zm.) - dotyczy drukarki etykiet (tabela 8 załącznika nr 1a do SWZ).
Interne Kennung5B10.291.1.41.2026.MB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30121100 Fotokopierer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125120 Toner für Fotokopierer
5. Los
LosLOT-0001