262499-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Nyborg Gymnasium - Ny undervisningsbygning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nyborg Gymnasium - Ny undervisningsbygning
Beschreibung: Nyborg Gymnasium er med sine syv uddannelser – STX, HHX, HF, IB, EUD, 10. klasse - under et tag en kompleks og spændende uddannelsesorganisation. På gymnasiet er der i dag 1.400 elever fra 40 forskellige nationaliteter og ca. 190 ansatte. Ved siden af gymnasiet, og på en selvstændig matrikel, ligger gymnasiets kostafdeling, hvor nogle af gymnasiets elever bor. Det oprindelige gymnasium er opført i 1957 og er efterfølgende tilbygget af flere omgange med respekt for den oprindelige arkitektur. Nyborg Gymnasium ønsker at få opført en ny undervisningsbygning på i alt ca. 700 m² med 6 undervisningslokaler. Nyborg Gymnasium udbyder totalrådgivning ifm. projektering, udførelse og aflevering af undervisningsbygningen i et begrænset udbud, hvor tilbudsgivere bl.a. skal konkurrere på at vise løsninger for den nye undervisningsbygning.
Interne Kennung: NGY1336
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Der henvises til udbudsbekendtgørelsens afsnit 2.1 og yderligere oplysninger om projektet i det samlede udbudsmateriale.
Interne Kennung: NGY 1336