263125-2025 - Ergebnis
Dänemark – Allgemeine und berufliche Bildung – Levering af Jobrettede forløb til borgere omfattet af integrationsloven
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af Jobrettede forløb til borgere omfattet af integrationsloven
BeschreibungUdbuddet vedrører 8 ugers jobrettede vejledning- og opkvalificeringstilbud til borgere omfattet af integrationsloven tilknyttet Jobcenter Aarhus jf. Lov om integration af udlændinge i Danmark (integrationsloven)
Vorherige Bekanntmachung155118-2025
Interne Kennung442335
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensAftalen vil blive tildelt den tilbudsgiver, der opfylder egnethedskravene og kravene, og som har afgivet det økonomisk mest fordelagtige tilbud, hvilket identificeres på grundlag af det bedste forhold mellem pris og kvalitet. underkriteriet pris vægtes med 40 % og underkriteret kvalitet vægtes med 60 % Gennemgang af de indledende tilbud er planlagt til uge 16/17. De indkomne tilbud vil blive behandlet efter følgende procedure: Evaluering af det indledende tilbud: I første omgang vurderes det, ud fra de indkomne tilbud, om der skal forhandles om de indledende tilbud eller om der skal ske tildeling på baggrund af de indledende tilbud. Vælger ordregiver at tildele på baggrund af de indledende tilbud vil de ind-komne tilbud blive behandlet efter følgende procedure: Konditionsmæssighed: Konditionsmæssigheden af de indledende – og en delige -tilbud vurderes. I tilfælde af, at ordregiver måtte konstatere at et tilbud er ukonditionsmæssigt herunder ikke opfylder krav til egnethed, er omfattet af en udelukkel-sesgrund og/eller ikke opfylder kravene ift. russisk etablering og ejerskab jf. bilag 4, vil tilbuddet ikke indgå i den videre behandling. Tildeling af Aftaler: Derefter vurderes de konditionsmæssige tilbud i for-hold til tildelingskriteriet, jf. afsnit 10. På denne baggrund træffes beslutning om tildeling af Aftale. Vælger ordregiver at forhandle om de indledende tilbud, vil de indkomne tilbud blive behandlet efter følgende procedure: Invitation til forhandling: Alle tilbudsgivere, der har afgivet et indledende tilbud og som opfylder krav til egnethed og ikke er omfattet af en udeluk-kelsesgrund, og opfylder kravene ift. russisk etablering og ejerskab jf. bilag 4, vil blive inviteret til en forhandling af de indkomne tilbud. Efter første forhandlingsrunde: Når første forhandlingsrunde er afholdt, vil Ordregiver træffe beslutning om, hvorvidt der vil blive afholdt flere for-handlingsrunder. Dette vil skriftligt blive meddelt alle tilbudsgivere, der har deltaget i forhandlingen. Desuden udsendes referat af mødet til den enkelte tilbudsgiver. Ordregiver vil ikke gøre brug af shortlisting. Revideret eller endeligt tilbud: Beslutter Ordregiver sig for at afholde yderligere forhandlingsrunder, vil tilbudsgiver blive bedt om at fremsende et revideret tilbud. Det reviderede tilbud vil danne grundlag for den efterføl-gende forhandlingsrunde. Beslutter Ordregiver sig for, at der ikke ønskes yderligere forhandlingsrun-der, vil det blive meldt ud at sidste forhandlingsrunde er afholdt og alle til-budsgivere, der har afgivet et tilbud, vil blive bedt om at fremsende et en-deligt tilbud. Desuden udsendes referat af mødet til den enkelte tilbudsgiver. Tilbudsgiver vil herefter, inden for en nærmere fastsat frist, aflevere ende-ligt bud. Denne frist vil fremgå af opfordringsskrivelsen. Ordregiver gennemfører ikke forhandlinger om de endelige tilbud, men der vil dog inden for rammerne af de udbudsretlige regler kunne ske afklaring og præcisering af de endelige tilbud. Konditionsmæssighed: Efter det endelige tilbud er modtaget, vil tilbudde-nes konditionsmæssighed blive vurderet. I tilfælde af, at ordregiver måtte konstatere at det endelige tilbud er ukonditionsmæssigt, vil tilbuddet ikke indgå i den videre behandling. Tildeling af Aftalen: Til sidst vurderes de konditionsmæssige tilbud i forhold til tildelingskriteriet, jf. afsnit 10.1.3. På denne baggrund træffes beslutning om tildeling af Aftalen. Aftalen vil blive tildelt den tilbudsgiver, der opfylder egnethedskravene og kravene, og som har afgivet det økonomisk mest fordelagtige tilbud, hvilket identificeres på grundlag af det bedste forhold mellem pris og kvalitet. .
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenAarhus Kommune kan forlænge rammeaftalerne i op til 24 måneder på uændrede vilkår eller på ændrede vilkår, som aftales mellem parterne, og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune.