2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wymiana lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne na terenie Gminy Hrubieszów
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Wymiana lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne na terenie Gminy Hrubieszów” tj. wymianę nieenergooszczędnych opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy LED w ilości 624 szt., zlokalizowanych na terenie Gminy Hrubieszów. Instalowane oprawy muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENE+, ZD4i. 4.2. Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje w szczególności: - dostawa i wymiana opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy energooszczędne typu LED, nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej – oprawa uliczna zgodnie z dokumentacją techniczną załącznik nr 1, - Zamawiający nie wymaga wykonania obliczeń fotometrycznych. Dobór opraw oświetleniowych oraz ich parametrów technicznych pozostaje po stronie Wykonawcy, który powinien dobrać oprawy w sposób zapewniający możliwie najlepsze efekty oświetleniowe w istniejących warunkach lokalizacyjnych, z uwzględnieniem przeznaczenia oświetlanej przestrzeni oraz zasad wiedzy technicznej. - Dobór opraw oraz ich optyki powinien uwzględniać w szczególności istniejący rozstaw słupów, wysokość montażu, usytuowanie punktów świetlnych względem jezdni lub oświetlanej przestrzeni oraz inne uwarunkowania terenowe. W przypadku znacznych rozstawów słupów zaleca się stosowanie opraw o szerokim rozsyle światła, o ile poprawiają one warunki oświetlenia w danej lokalizacji. - Moc jednostkowa opraw oświetleniowych powinna być zbliżona do mocy opraw LED wskazanych w inwentaryzacji oraz zestawieniu projektowym stanowiących załącznik do SWZ, przy czym dopuszcza się zastosowanie opraw o mocy niższej od mocy wskazanych w dokumentacji wyłącznie w przypadku wykazania przez Wykonawcę, że zapewniają one nie gorsze parametry oświetleniowe oraz efektywność energetyczną. - wymiana istniejących elementów zasilających i zabezpieczeń tj. przewody zasilające, skrzynki bezpiecznikowe, wymiana wkładek bezpiecznikowych zgodnie z zaleceniami producenta opraw oświetleniowych, - sprawdzenie stanu technicznego instalacji oświetlenia ulicznego - dobór opraw oświetleniowych ze źródłami światła typu LED w sposób gwarantujący najwyższe parametry techniczne i użytkowe w oparciu o minimalne parametry techniczne zdefiniowane w dokumentacji technicznej załącznik nr 1, - w przypadku występowania wysokich prądów rozruchowych opraw LED Wykonawca powinien zastosować rozwiązania techniczne ograniczające prąd rozruchowy (np. układy soft start lub inne rozwiązania równoważne), zapobiegające niepożądanemu zadziałaniu zabezpieczeń nadprądowych, - sporządzenie dokumentacji powykonawczej wymiany lamp zawierającego: a) schemat jednokreskowy obwodów oświetleniowych w zakresie stacji transformatorowej z zaznaczonymi oprawami oświetleniowymi. Należy na schemacie określić typ i moc opraw; b) obliczenia mocy opraw obwodów oświetleniowych; c) obliczenia w zakresie doboru zabezpieczeń obwodów oświetleniowych; g) protokół z pomiarów parametrów natężenia oświetlenia wykonany na wybranych pięciu punktach dróg, mających na celu weryfikację działania zmodernizowanego oświetlenia, ma charakter kontrolny; h) protokół z pomiarów mocy biernej; i) deklaracje zgodności z obowiązującymi normami zastosowanych materiałów; - Oprawy oświetleniowe należy zamontować i ustawić w sposób zapewniający właściwe skierowanie strumienia światła na oświetlaną przestrzeń, - utylizacja materiałów z demontażu będących własnością Gminy, Inwestor zastrzega sobie prawo wskazania maksymalnie do 10 szt. zdemontowanych opraw oświetleniowych do przekazania do magazynu Inwestora. - rozliczenie zdemontowanych opraw będących własnością PGE Dystrybucja S.A. - Zamawiający zastrzega sobie prawo pobrania z dostawy lub zamontowanych opraw oświetleniowych LED, próbek (do 1% dostarczonych opraw, jednak nie mniej niż 3 szt.) w celu przeprowadzenia niezależnych badań laboratoryjnych. Badania mogą obejmować w szczególności weryfikację: parametrów fotometrycznych (strumień świetlny, skuteczność świetlna), parametrów elektrycznych (moc, współczynnik mocy, prąd rozruchowy), stopnia ochrony IP, odporności mechanicznej oraz odporności przepięciowej, zgodności oznakowania i dokumentacji z wymaganiami norm oraz Specyfikacji. W przypadku potwierdzenia zgodności parametrów opraw z wymaganiami Zamawiającego koszty badań ponosi Zamawiający. W przypadku stwierdzenia niezgodności parametrów opraw z wymaganiami Zamawiającego lub dokumentacją przedstawioną przez Wykonawcę koszty badań oraz wymiany zakwestionowanych opraw ponosi Wykonawca. Wyniki badań laboratoryjnych mogą stanowić podstawę do: odbioru dostawy opraw, żądania wymiany opraw niespełniających wymagań, zastosowania postanowień umownych dotyczących odpowiedzialności Wykonawcy.
Interne Kennung: RIPG.271.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001