See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie ekspertyz przyrodniczych dla siedlisk i gatunków oraz wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – 21 zadań
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyz przyrodniczych w zakresie uzupełnienia stanu wiedzy dla siedlisk przyrodniczych i gatunków zwierząt w 10 obszarach Natura 2000: Dolina Pasłęki PLB280002, Lasy Skaliskie PLB280011, Ostoja Warmińska PLB280015, Dolina Drwęcy PLH280001, Doliny Erozyjne Wysoczyzny Elbląskiej PLH280029, Ostoja nad Oświnem PLH280044, Ostoja Północnomazurska PLH280045, Swajnie PLH280046, Niecka Skaliska PLH280049, Mazurskie Bagna PLH280054 oraz wykonanie monitoringu przyrodniczego siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin i zwierząt w 8 obszarach Natura 2000: Ostoja Borecka PLH280016, Jezioro Woszczelskie PLH280034, Kaszuny PLH280040, Ostoja Północnomazurska PLH280045, Ostoja Piska PLH280048, Niecka Skaliska PLH280049, Sikory Juskie PLH280058, Kirszniter PLH280059. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z: 1) Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, 2) Raportem z wykonanych badań terenowych oraz szablonem dokumentacji planu zadań ochronnych stanowiących załączniki nr 1A-1B do SWZ, 3) Instrukcją wypełnienia Standardowego Formularza Danych, 4) Standardem danych GIS na potrzeby gromadzenia informacji o rozmieszczeniu chronionych gatunków, ich siedlisk oraz siedlisk przyrodniczych oraz Standardem danych GIS na potrzeby zarządzania obszarami Natura 2000. 2. Realizacja zamówienia wynika z obowiązujących planów zadań ochronnych lub projektów tych planów sporządzonych dla obszarów Natura 2000 oraz z potrzeby aktualizacji wiedzy o występowaniu siedlisk przyrodniczych i gatunków zwierząt w ww. obszarach w związku ze zdiagnozowanymi brakami w zakresie danych przyrodniczych. 3. Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 „Aktualizacja planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 wraz z prowadzeniem monitoringów” finansowanego z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 4. Dokumenty robocze oraz dokumenty końcowe powstałe w trakcie realizacji zamówienia muszą być oznakowane logotypami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej. Wzór logotypów oraz wymogi stosowania zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. 5. Zamawiający podzielił zamówienie na 21 części i dopuszcza składanie ofert częściowych na każde zadanie oddzielnie na dowolną liczbę wybranych przez siebie zadań lub na wszystkie. 6. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 7. Jeżeli w treści SWZ wyraźnie nie wskazano, że zapis dotyczy konkretnej Części zamówienia, to zapis taki należy rozumieć, że odnosi się do każdej z części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 42885-2026
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 i monitoringu obszarów Natura 2000 – siedliska wodne I
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 3140 Twardowodne oligo- i mezotroficzne zbiorniki wodne z podwodnymi łąkami ramienic (Charcteria spp.) - 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion - 3160 Naturalne, dystroficzne zbiorniki wodne. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Ostoja Piska PLH280048, Mazurskie Bagna PLH280054.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska wodne II
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion - 3160 Naturalne, dystroficzne zbiorniki wodne - 3260 Nizinne i podgórskie rzeki ze zbiorowiskami włosieniczników (Ranunculion fluitantis). Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Dolina Drwęcy PLH280001.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe I
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris) Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Ostoja nad Oświnem PLH280044, Ostoja Północnomazurska PLH280045, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 i monitoringu obszarów Natura 2000 – siedliska lądowe II
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze i gatunki roślin objęte zadaniem: - 7110 Torfowiska wysokie z roślinnością torfotwórczą (żywe) - 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska (przeważnie z roślinnością z Scheuchzerio-Caricetea). - 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne - 1903 Lipiennik Loesela Liparis Loeselii. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Ostoja Północnomazurska PLH280045, Sikory Juskie PLH280058, Kirszniter PLH280059.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 i monitoringu obszarów Natura 2000 – siedliska lądowe III
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 7110 Torfowiska wysokie z roślinnością torfotwórczą (żywe) - 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska (przeważnie z roślinnością z Scheuchzerio-Caricetea) - 9160 Grąd subatlantycki (Stellario-Carpinetum) - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzo-zowo-sosnowe bagienne lasy borealne - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Dolina Drwęcy PLH280001, Kaszuny PLH280040.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe IV
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 9110 Kwaśne buczyny (Luzulo-Fagetum) - 9130 Żyzne buczyny (Dentario glandulosae- Fagenion, Galio odorati-Fagenion) - 9160 Grąd subatlantycki (Stellario-Carpinetum) - 9190 Kwaśne dąbrowy (Quercion robori-petraeae) - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Doliny Erozyjne Wysoczyzny Elbląskiej PLH280029.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 6
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe VI
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum) - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Swajnie PLH280046, Mazurskie Bagna PLH280054.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 8
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe VII
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum) - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe - 91I0 Ciepłolubne dąbrowy (Quercetalia pubescenti-petraeae). Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Piska PLH280048.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 9
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – małże
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1032 Skójka gruboskorupowa Unio crassus. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Swajnie PLH280046, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 10
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie nr 11 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – owady I
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 6966 Pachnica dębowa Osmoderma eremita. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Borecka PLH280016.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 11
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie nr 12 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – owady II
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1042 Zalotka większa Leucorrhinia pectoralis, - 1060 Czerwończyk nieparek Lycaena dispar. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Ostoja Borecka PLH280016, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 12
Los: LOT-0013
Titel: Zadanie nr 13 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ryby
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1096 Minóg strumieniowy Lampetra planeri - 1130 Boleń Leuciscus aspius - 1145 Piskorz Misgurnus fossilis - 1163 Głowacz białopłetwy Cottus gobio - 5339 Różanka Rhodeus amarus - 6963 Koza Cobitis taenia Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Swajnie PLH280046, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 13
Los: LOT-0014
Titel: Zadanie nr 14 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 i monitoringu obszarów Natura 2000 – płazy I
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1166 Traszka grzebieniasta Triturus cristatus - 1188 Kumak nizinny Bombina bombina. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Ostoja nad Oświnem PLH280044, Ostoja Północnomazurska PLH280045.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 14
Los: LOT-0015
Titel: Zadanie nr 15 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 i monitoringu obszarów Natura 2000 – płazy II
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1166 Traszka grzebieniasta Triturus cristatus - 1188 Kumak nizinny Bombina bombina. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Jezioro Woszczelskie PLH280034, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 15
Los: LOT-0016
Titel: Zadanie nr 16 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – płazy III
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1166 Traszka grzebieniasta Triturus cristatus - 1188 Kumak nizinny Bombina bombina. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Borecka PLH280016.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 16
Los: LOT-0017
Titel: Zadanie nr 17 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ssaki I
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1337 Bóbr Castor fiber - 1355 Wydra Lutra lutra. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Swajnie PLH280046, Niecka Skaliska PLH280049.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 17
Los: LOT-0018
Titel: Zadanie nr 18 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarach Natura 2000 – ssaki II
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1337 Bóbr Castor fiber - 1355 Wydra Lutra lutra. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Borecka PLH280016.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 18
Los: LOT-0019
Titel: Zadanie nr 19 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ptaki I
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - A030 Bocian czarny Ciconia nigra - A031 Bocian biały Ciconia ciconia - A036 Łąbędź niemy Cygnus olor - A067 Gągoł Bucephala clangula - A070 Nurogęś Mergus merganser - A072 Trzmielojad Pernis apivorus - A075 Bielik Haliaeetus albicilla - A120 Zielonka Zapornia parva - A165 Samotnik Tringa ochropus - A168 Piskliwiec Actitis hypoleucos. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Warmińska PLB280015.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 19
Los: LOT-0020
Titel: Zadanie nr 20 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ptaki II
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - A067 Gągoł Bucephala clangula - A072 Trzmielojad Pernis apivorus - A081 Błotniak stawowy Circus aeruginosus - A165 Samotnik Tringa ochropus. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Dolina Pasłęki PLB280002.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 20
Los: LOT-0021
Titel: Zadanie nr 21 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ptaki III
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - A127 Żuraw Grus grus. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Lasy Skaliskie PLB280011.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2026.EP.MK cz. 21