2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Konstantynów Łódzki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu szkolnego, rok produkcji nie starszy niż 2025, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, spełniającego normę emisyjności minimum EURO VI step E, o minimalnej liczbie miejsc siedzących 41 + 1 (kierowca) + fotel dla opiekuna/pilota i stojących 10 + jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej z wózkiem + winda wraz z zestawem do mocowania osoby na wózku inwalidzkim, z klimatyzacją dla przedziału kierowcy i dla przestrzeni pasażerskiej. 2. Zamawiający informuje, że po pojęciem „autobus szkolny” należy rozumieć autobus kategorii M3, klasy II (autobus międzymiastowy), który spełnia wymagania zawarte w §22 [Autobus szkolny] Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. 2024 poz. 502 z późn. zm. ). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia (wraz z załączonym wzorem oznakowania autobusu) oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowanych postanowienia umowy (PPU). 4. Zadanie pod nazwą „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Konstantynów Łódzki” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Projektu „Autobusy dla szkół z łódzkiego”. 5. Dostarczony autobus winien być oznakowany poprzez zamieszczenie logotypu Województwa Łódzkiego. Oznakowanie powinno zostać umieszczone zgodnie ze wzorem oznakowania stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu przedmiotu zamówienia, w sposób zapewniający dobrą widoczność i rozpoznawalność logotypów, bez ich zniekształceń, o rozmiarze oznakowania proporcjonalnie dostosowanym do wielkości zakupionego autobusu. 6. Gwarancja Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznej gwarancji mechanicznej na cały przedmiot zamówienia, w tym na powłokę lakierniczą oraz zespoły i podzespoły elektryczne, elektroniczne, mechanizmy łącznie z układem jezdnym. Na potrzeby wyceny kosztów związanych z udzieleniem gwarancji Zamawiający podaje szacowany roczny limit przebiegu: do 30 000 kilometrów. Termin gwarancji mechanicznej na cały przedmiot zamówienia, jakiej Wykonawca udziela Zamawiającemu, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XIX pkt 2.2 SWZ, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 24 miesiące. 7. Rozwiązania równoważne. 7.1. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu, znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Zamawiający przygotowując opis przedmiotu zamówienia nie znalazł żadnych znaków towarowych, patentów czy pochodzenia, źródeł lub szczególnych procesów, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. Jeżeli jednak Wykonawca stwierdzi/zauważy, analizując opis przedmiotu zamówienia, że znajdują się takie przypadki lub pośrednio wskazujące na jeden konkretny produkt, prosi się Wykonawcę, aby zasygnalizował Zmawiającemu w formie zapytania i wskazał takie produkty. Wówczas jako wyjaśnienie/zmiana treści zapytania, Zamawiający sprecyzuje, jakie cechy zamawianego produktu mają dla niego walor równoważny, które będą brane pod uwagę przy ocenie. 7.2. Podobna zasada obowiązuje w przypadkach, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wprowadzone odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. 7.3. Oferowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia wymaga dodatkowo wykazania, że oferowane rozwiązanie równoważne jest o parametrach techniczno-eksploatacyjno-użytkowych nie gorszych niż wymagane przez Zamawiającego. 7.4. Ciężar wykazania spełnienia tych wymagań leży po stronie Wykonawcy w składanej ofercie. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne musi dodatkowo wykazać w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wszystkie wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Wykazanie, że oferowane przez Wykonawcę rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego musi nastąpić w złożonej ofercie poprzez podanie szczegółowych parametrów zaproponowanych materiałów i urządzeń oraz udowodnienie okoliczności wynikających z wcześniejszych zapisów. 8. Szacowana data początkowa okresu obowiązywania umowy podana w pkt 5.1.3 ogłoszenia została uzupełniona ze względu na ograniczenia techniczne platformy i jest jedynie przewidywaną datą.
Vorherige Bekanntmachung: 104079-2026
Interne Kennung: ZP.271.5.2026.ŁP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) - Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
5. Los
Los: LOT-0001