See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa materiałów zużywalnych do badań na potrzeby InLife
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów zużywalnych do prowadzonych badań naukowych w InLife Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzach ofertowych – załącznikach nr 1 do SWZ. Zamawiający dopuścił w postępowaniu składanie ofert częściowych – 3 części. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę na daną część. Wykonawca nie ogranicza ilości części, na które może złożyć ofertę Wykonawca. 2. Oferowane materiały zużywalne i akcesoria laboratoryjne muszą spełniać wymagania w zakresie wymiarów, rodzaju materiału, dodatkowych parametrów opisanych w formularzach ofertowych – załącznikach nr 1 do SWZ. Oferowane materiały laboratoryjne muszą być dopuszczone do obrotu na terenie RP lub UE. 3. Wykonawca dostarcza produkty wraz z załączonymi kartami charakterystyki i/lub specyfikacją jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające zgodność dostarczanych produktów ze SWZ. 4. Termin udzielonej gwarancji (termin ważności) na produkty nie może być krótszy niż 12 miesięcy, licząc od dnia dostawy. Procedura sprawdzania i potwierdzania zgodności dostarczonego zamówienia oraz sposób zgłaszania reklamacji zgodny z zapisami w projektowanych postanowieniach umowy - załączniku nr 3 do SWZ. 5. Umowa z Wykonawcą zostanie zawarta na okres 12 miesięcy od dnia podpisania. Termin dostawy cząstkowej będzie zgodny z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie: maksymalnie do 30 dni od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego. Termin dostawy jest jednym z kryterium oceny ofert. 6. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE A. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył karty oferowanych materiałów i/lub specyfikację jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymogi Zamawiającego wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. B. Karty charakterystyki Wykonawca składa wraz z ofertą do wszystkich części w danym postępowaniu, tj. części 1, 2 i 3. Dokumenty wykonawca składa w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli oryginał dokumentu, o których mowa powyżej nie został sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego, wykonawca może sporządzić i przekazać elektroniczną kopię posiadanego dokumentu. W przypadku przekazywania przez wykonawcę elektronicznej kopii dokumentu opatrzenie jej kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem elektronicznej kopii dokumentu za zgodność z oryginałem. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. C. Jeżeli Wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, wezwie jednokrotnie Wykonawcę w wyznaczonym terminie do ich złożenia lub uzupełnienia.
Interne Kennung: ZP-PN/D/2026/04/8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33124130 Diagnostische Ausstattung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser, 33793000 Glaswaren für Laboratorien, 38437110 Pipettenspitzen, 38437000 Laborpipetten und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa materiałów zużywalnych do badań na potrzeby InLife, cz. 1
Interne Kennung: ZP-PN/D/2026/04/8 cz. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437110 Pipettenspitzen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp ustanowił opcję. Wykonawca w cenie oferty uwzględni również opcję. Zamawiający w okresie realizacji umowy może wykorzystać opcję, ale zobowiązuje się do zamówienia podstawowego w 50 % wartości wskazanych w ofercie Wykonawcy specjalistycznych materiałów. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany ilości przedmiotu zamówienia wyszczególnionego co do rodzaju w formularzu ofertowym a także ograniczenia przedmiotu umowy. Prawo opcji realizowane będzie na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa materiałów zużywalnych do badań na potrzeby InLife, cz. 2
Interne Kennung: ZP-PN/D/2026/04/8 cz. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör, 33793000 Glaswaren für Laboratorien
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa materiałów zużywalnych do badań na potrzeby InLife, cz. 3
Interne Kennung: ZP-PN/D/2026/04/8 cz. 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör, 33192500 Reagenzgläser