2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej budowy kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługi projektowe polegające na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej zadań inwestycyjnego pn. „Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem na działkach nr ewid. 112/1, 112/4, 113/2, 114/9 obręb 5 w Zakopanem”, realizowanego w II Etapach w latach 2025-2026 w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy, Projekt Koncepcyjny oraz Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Miasta Zakopane. 2. Wykonanie opracowania dla zadania projektowego, o którym mowa powyżej obejmuje w szczególności: 1) W ramach Etapu I w roku 2025 należy opracować kompletną wielobranżową dokumentację architektoniczno - budowlaną wraz z wszystkimi uzgodnieniami, zgłoszeniami niezbędnymi do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz ze złożeniem skutecznego i kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę, 2) W ramach Etapu II w roku 2026 należy opracować kompletną dokumentację wykonawczą, projekty techniczne wszystkich branż, projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz, projekty technologiczne sal oraz przedmiar robót, kosztorys inwestorski i zerowy, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz uzyskać prawomocną decyzję pozwolenia na budowę. 3. Szczegółowe wymagania zamawiającego dotyczące opracowania projektowego będącego przedmiotem zamówienia zostały zawarte w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, koncepcji architektoniczno-budowlanej wraz z załącznikami (opiniami, inwentaryzacjami, warunki techniczne przyłączenia), [zwanym dalej „PFU”], który stanowi załącznik nr 10 do przedmiotowej SWZ. 4. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do przedmiotowej SWZ. 5. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przenieść prawa własności intelektualnej tj. autorskie prawa majątkowe do wszystkich utworów w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wytworzonych w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności takich jak: mapy, wykresy, rysunki, plany, raporty, ekspertyzy, obliczenia i inne dokumenty powstałe przy realizacji zamówienia oraz zezwolić na wykonywanie przez Zamawiającego praw zależnych tj. zezwolić Zamawiającemu na rozporządzanie i korzystanie z opracowań utworów. Szczegółowe postanowienia dotyczące przeniesienia praw wskazanych w zdaniu poprzednim, zostały określone w projekcie umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 736200-2024
Interne Kennung: ZP.272.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71222000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Freianlagen, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71313410 Risiko- und Gefahrenabschätzung im Bau, 71313420 Umweltnormen für den Bau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Wykonanie opracowania dla zadania projektowego, o którym mowa powyżej w punkcie 2.1. niniejszego ogłoszenia polega między innymi na: 1) Opracowaniu mapy do celów projektowych, 2) Opracowaniu dokumentacji geotechnicznej, 3) Opracowaniu szczegółowego projektu koncepcyjnego w oparciu o projekt koncepcyjny stanowiący załącznik programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniu pisemnej akceptacji Zamawiającego w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi wymaganiami Zamawiającego, 4) Dokonaniu uzgodnień rozwiązań projektowych z Konserwatorem Zabytków, 5) Opracowaniu projektów rozbiórek istniejących obiektów przewidzianych do rozbiórki, 6) Opracowaniu projektu gospodarki zielenią wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji administracyjnych wyrażających zgodę na niezbędne wycinki, 7) Opracowaniu projektu zagospodarowania terenu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, 8) Opracowaniu projektu architektoniczno-budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, 9) Uzyskaniu zatwierdzenia projektu i decyzji o pozwoleniu na budowę, 10) Uzyskaniu wszelkich niezbędnych warunków technicznych, 11) Opracowaniu informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, 12) Opracowaniu projektu technicznego, 13) Zgłoszeniu robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, 14) Opracowaniu projektu wykonawczego całego zamierzenia budowlanego we wszystkich branżach, 15) Opracowaniu projektu aranżacji i wyposażenia wnętrz, 16) Opracowaniu projektów technologicznych sal, 17) Opracowaniu przedmiarów robót, 18) Opracowaniu kosztorysów inwestorskich, 19) Opracowaniu kosztorysów zerowych, 20) Opracowaniu specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, czyli kompletnej dokumentacji niezbędnej do wyłonienia wykonawcy i wykonania robót budowlanych zgodnie z przepisami Ustawa z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1320) dla inwestycji: „Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem na działkach nr ewid. 112/1, 112/4, 113/2, 114/9 obręb 5 w Zakopanem”. 2. Wymagania dotyczące rękojmi i gwarancji: 1) Zamawiający żąda minimum trzyletniego okresu rękojmi za wady przedmiotu umowy oraz minimum trzyletniego okresu gwarancji, licząc od dnia podpisania protokołu i dokonania odbioru końcowego. 2) Okresy rękojmi za wady i gwarancji jakości muszą być równe.