264209-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sokółka w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. oraz zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sokółce w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sokółka w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. oraz zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sokółce w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Sokółka w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. oraz zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sokółce w okresie od 1 lipca 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Systematyczne opróżnianie i wywóz odpadów komunalnych z pojemników na odpady zmieszane, odpadów z pojemników i worków na odpady selektywnie zbierane, zgodnie z harmonogramem i częstotliwością wywozu w sposób ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego. 2) Zagospodarowanie odpadów zmieszanych w instalacjach komunalnych w celu uzyskania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami i ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przepisami wykonawczymi do ustawy oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku Gminy Sokółka i ofertą wykonawcy. 3) Zagwarantowanie przez Wykonawcę pojazdów do odbierania odpadów komunalnych zmieszanych spełniających wymagania Dyrektywy 98/69/EC - norma Euro 4. 4) Selektywne odbieranie następujących frakcji odpadów: papieru, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowań wielomateriałowych, odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów zielonych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, odpadów tekstyliów i odzieży, chemikaliów, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych, w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu w substancji we krwi, przeterminowanych leków. 5) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych selektywnie, gromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), który znajduje się na terenie Gminy Sokółka, w Sokółce przy ul. Targowej 9 czynny w godzinach pracy od 7.00 do 15.00 w dni robocze, sobotę od 9.00 do 13.00. 6) Zamawiający szacuje, iż masa do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Sokółka wyniesie w okresie realizacji zamówienia (18 miesięcy) około 9750 Mg. 7) Masa odpadów odebranych z terenu Gminy Sokółka w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r. wyniosła 6844,5870 Mg. Średnia miesięczna masa odbieranych odpadów wynosi 570,3823 Mg. 8) Liczba mieszkańców w gospodarstwach domowych (wg danych meldunkowych stan na 31 grudnia 2025 r.): teren gminy – obszar wiejski zamieszkiwało 6940 osób, teren miasta 16 207 osób. Liczba gospodarstw domowych na terenie miasta i gminy Sokółka 5068 (wg ilości złożonych deklaracji na dzień 31 grudnia 2025 r.). Obszar wiejski wg ilości złożonych deklaracji zamieszkiwało 4934 osób, a teren miasta 12 665 osób (stan na dzień 31 grudnia 2025 r.). 9) Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Opisie Przedmiotu zamówienia oraz w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy, stanowiących Załączniki do SWZ.
Interne KennungPII.241.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungPI.I.271.1.2026