2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávky náhradních dílů na SDP značky Škoda v letech 2026 - 2028
Beschreibung: Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou průběžné dodávky originálních náhradních dílů pro služební dopravní prostředky zn. Škoda Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v letech 2026 - 2028
Interne Kennung: KRPL-16418/ČJ-2026-1800VZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34330000 Ersatzteile für Lastkraftwagen, Lieferwagen und Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel vyhrazuje v souladu s § 100 zákona možné změny závazku po dobu trvání kupní smlouvy následovně: Dodavatel je oprávněn jednostranně navýšit kupní cenu zboží, pokud Českým statistickým úřadem stanovená míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřující procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců (dále jen „inflace“), překročí v součtu 3 %. a) Rozhodným obdobím pro stanovení míry inflace je vždy celý kalendářní rok trvání této smlouvy, tj. vždy od 1. ledna do 31. prosince daného roku. b) Dodavatel je oprávněn jednostranně navýšit kupní cenu zboží vždy pouze jednou za kalendářní rok s tím, že k prvnímu navýšení může dojít nejdříve ke dni 1. lednu 2025. c) Dodavatel je oprávněn jednostranně navýšit kupní cenu zboží v důsledku inflace toliko o odpovídající procento inflace za rozhodné období. d) Dodavatel je povinen za účelem navýšení kupní ceny zboží v důsledku inflace doručit zadavateli oznámení o této změně (dále jen „oznámení“) nejméně 14 kalendářních dnů před účinností této změny kupní ceny zboží, a to do datové schránky zadavatele. Změna kupní ceny zboží je tedy účinná nejdříve 15. kalendářní den po doručení oznámení zadavateli, pokud dodavatel nestanoví v oznámení pozdější datum účinnosti tohoto navýšení. e) Dodavatel je povinen k oznámení přiložit aktualizovanou přílohu č. 2 „Seznam vybraných originálních náhradních dílů“ (tj. následně příloha č. 1 kupní smlouvy), ve které vyznačí hodnotu změny položkových cen zboží oproti předchozímu období (původní ceně zboží, resp. posledně navýšené ceně zboží). f) Objednávky uskutečněné přede dnem nabytí účinnosti navýšení kupní ceny zboží v důsledku inflace ve smyslu písm. d) tohoto odstavce nejsou tímto navýšením dotčeny – kupní cena zboží bude tedy stanovena ve výši platné a účinné ke dni doručení objednávky dodavateli. Dodavatel je dále povinen změnit kupní cenu předmětu plnění v případě změny zákonné sazby DPH, a to o odpovídající procento změny zákonné sazby DPH. Takováto změna kupní ceny předmětu plnění se uskuteční automaticky bez nutnosti předchozího oznámení či vyzvání kterékoliv ze smluvních stran. Dodavatel odpovídá za to, že bude sazba DPH předmětu plnění stanovena v souladu s aktuálními právními předpisy ke dni poskytnutí zdanitelného plnění. Stejně tak dodavatel plně odpovídá za správné vyčíslení fakturované částky DPH.