265472-2026 - Wettbewerb
Polen – Antiseptika und Desinfektionsmittel – Sukcesywne dostawy środków dezynfekcyjnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywne dostawy środków dezynfekcyjnych
BeschreibungOpis Przedmiotu Zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy środków dezynfekcyjnych, według 12 zadań, zgodnie z ilościami i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 3 do niniejszej specyfikacji „Opis przedmiotu zamówienia”. a) Wykonawca może złożyć oferty na jedno, kilka lub wszystkie zadania. b) oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w załączniku nr 3 do specyfikacji dla poszczególnych zadań zostaną odrzucone. 2. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: a) Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz norm i atestów, które ewentualnie pojawią się w specyfikacji służą określeniu pożądanego standardu wykonania i właściwości oraz wymogów technicznych założonych dla przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza w tym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych. b) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. c) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 4. ZASADY RÓWNOWAŻNOŚCI. Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz norm i atestów przywołane ewentualnie w specyfikacji służą określeniu pożądanego standardu wykonania i właściwości oraz wymogów technicznych założonych dla przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza w tym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający informuje, że ilekroć w szczegółowych opisach, przedmiot zamówienia opisany jest przez wskazanie znaku towarowego, patentu, pochodzenia, norm technicznych lub jakościowych, dopuszcza się rozwiązania równoważne tzn. posiadające cechy, parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe nie gorsze niż opisane w ww. elementach dokumentacji. Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z założeniami określonymi w niniejszej SWZ. Wykazanie równoważności zaoferowanego rozwiązania lub rozwiązań równoważnych spoczywa na Wykonawcy. 5. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, przywołanych w dokumentacji niniejszego postępowania Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 7. Wspólny słownik zamówień (CPV): 33.63.16.00-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne. Podmiot zagraniczny 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 10.1/1 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt. 10.1/1 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych); 2) zaświadczenia, o którym mowa w pkt. 10.1/3 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych), zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w pkt. 10.1/4 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych), lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt. 10.1/5 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych) - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Dokument, o którym mowa w pkt. 10.2/1/1 SWZ, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w 10.2/1/2 SWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
Interne KennungEA/22/PN/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
5. Los
LosLOT-0001
Titelzadanie nr 1 - Preparaty do mycia, odkażania i pielęgnacji rąk.
BeschreibungSukcesywne dostawy środków dezynfekcyjnych
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
Titelzadanie nr 2 - Preparaty do mycia, odkażania rąk
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
Titelzadanie nr 3 - Preparaty do odkażania skóry i błon śluzowych
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
Titelzadanie nr 4 - Preparaty stanowiące wyrób medyczny do mycia i dezynfekcji narzędzi, sprzętu anestezjologicznego i endoskopów posiadające znak CE.
Interne KennungZadanie nr 4
LosLOT-0005
Titelzadanie nr 5 - Preparaty stanowiące wyrób medyczny do mycia i dezynfekcji powierzchni i sprzętu medycznego
Interne KennungZadanie nr 5
LosLOT-0006
Titelzadanie nr 6 - Preparaty stanowiące wyrób medyczny do mycia i dezynfekcji powierzchni i sprzętu medycznego
Interne KennungZadanie nr 6
LosLOT-0007
Titelzadanie nr 7 - Preparaty stanowiące wyrób medyczny do mycia i dezynfekcji endoskopów.
Interne KennungZadanie nr 7
LosLOT-0008
Titelzadanie nr 8 - Preparaty stosowane do przelotowej myjni -dezynfektora Getinge 46-5 do narzędzi , sprzętu medycznego, sprzętu anestezjologicznego, pojemników i butów.
Interne KennungZadanie nr 8
LosLOT-0009
Titelzadanie nr 9 - Preparaty stanowiące wyrób medyczny stosowane do myjni-dezynfektorów.
Interne KennungZadanie nr 9
LosLOT-0010
Titelzadanie nr 10 - Preparaty do odkażania skóry i błon śluzowych.
Interne KennungZadanie nr 10
LosLOT-0011
Titelzadanie nr 11 - Preparaty do odkażania skóry i błon śluzowych.
Interne KennungZadanie nr 11
LosLOT-0012
Titelzadanie nr 12 - Preparaty do odkażania skóry i błon śluzowych
Interne KennungZadanie nr 12