2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ożywienie Parku Miejskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Ożywienie Parku Miejskiego w Stroniu Śląskim, obejmujące wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, pozwoleniami oraz wykonaniem robót budowlanych i nasadzeń oraz ich pielęgnacji (inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj). Wyodrębnia się 3 etapy realizacji zamówienia: 1). Etap I projektowy 2). Etap II – wykonawczy 3). Etap III - Utrzymanie i pielęgnacja zieleni. 4. Zamówienie dofinansowane w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku”. Działania nr 2.10 „Ochrona przyrody i klimatu – ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z Budżetu Państwa
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45000000 Bauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Ożywienie Parku Miejskiego w Stroniu Śląskim, obejmujące wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, pozwoleniami oraz wykonaniem robót budowlanych i nasadzeń oraz ich pielęgnacji (inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj). Wyodrębnia się 3 etapy realizacji zamówienia: 1.1. Etap I projektowy - przygotowanie mapy do celów projektowych oraz wykonanie odwiertów geologicznych, - wykonanie operatu dendrologicznego (inwentaryzacja dendrologiczna, ocena wizualna stanu drzew (w tym zalecenia wycinek i prac pielęgnacyjnych) oraz projekt ochrony drzew na placu budowy (POD), - sporządzenie dokumentacji projektowej wraz uzyskaniem prawnie skutecznego pozwolenia na budowę (Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania projektu budowlanego oraz wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane [Dz.U.2017.0.1332]), - uzyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń, -projekt modernizacji istniejącej muszli koncertowej (remont amfiteatru z wprowadzeniem zielonych ścian i miejskich toalet), - projekty konstrukcji nowych elementów m.in. kładki piesze (1szt.), kładki piesze z pergolami (2 szt.), wodny plac zabaw z fontanną użytkową, nowy system zadaszenia przestrzeni przed amfiteatrem, - dostarczenie kompletnej dokumentacji projektowej Zamawiającemu wraz z odpowiednimi uzgodnieniami i pozwoleniami na realizację inwestycji w 5 egzemplarzach oraz na nośniku pendrive z oświadczeniem wykonawcy, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi oraz normami i że zostaje wydana w stanie pełnym. 1.2. Etap II – wykonawczy - roboty przygotowawcze: związane z wycinką i pielęgnacją istniejącego drzewostanu (przebudowa i ochrona istniejących drzew, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom przy zachowaniu większości dojrzałych drzew), - roboty budowlane związane z remontem amfiteatru (w tym wprowadzenie zielonych ścian i miejskich toalet), przebudowa parku: wymiana nawierzchni utwardzonych na przepuszczalne (mineralno-żywiczne) oraz wymiana małej architektury i kładek pieszych. W tym również roboty dotyczące wykonania nowych obiektów (wodny plac zabaw, fontanna, nowe zadaszenie przestrzeni przed amfiteatrem, dodatkowe obiekty małej architektury np. leżaki miejskie). Ochrona istniejącej zieleni poprzez ukierunkowanie ruchu oraz zaspokojenie potrzeb rekreacyjnych w sposób kontrolowany bez szkody dla istniejącej zieleni. - podniesienie wartości przyrodniczej miejsca poprzez zagospodarowanie istniejących terenów zieleni (wykonanie nasadzeń różnorodnych gatunkowo, dostosowanych do siedlisk. Założenie łąk kwietnych i trawników wraz z wprowadzeniem domków dla dzikich zwierząt. Zwiększenie różnorodności biologicznej w parku poprzez wprowadzenie większe liczby gatunków, szczególnie uzupełnienie podszytu i runa. W tym szczególnie wprowadzenie większej ilości gatunków kwitnących – miododajnych. - wykonanie dokumentacji powykonawczej, - wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej stanu po realizacji inwestycji. - uzyskanie pozwolenia na użytkowanie- jeżeli będzie konieczne -zgodnie z warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę. 1.4. Etap III - Utrzymanie i pielęgnacja zieleni - utrzymanie i pielęgnacja zieleni w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania protokołu końcowego wykonania robót budowlanych i nasadzeń (zakończenie etapu I i II) - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załączniki nr 2 i 2a do SWZ. 2. Program funkcjonalno-użytkowy (dalej zwany: PFU) stanowiący załącznik Nr 2 do SWZ obejmuje szerszy zakres. W ramach niniejszego zamówienia nie będą realizowane: - odbudowa tężni solankowej w pierwotnej lokalizacji, - oświetlenie wraz z monitoringiem. 3. Zamówienie obejmuje wszystkie prace niezbędne do prawidłowego wykonania oraz późniejszego funkcjonowania parku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, za wyjątkiem zakresu, o którym mowa wyżej w pkt. 2 SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.