See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud 2026: Levering af brændstof til egne tankanlæg til Faaborg-Midtfyn, Kerteminde, Langeland og Nordfyns Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører brændstof til egne tankanlæg til følgende ordregivende kommuner:• Faaborg-Midtfyn Kommune• Kerteminde Kommune• Langeland Kommune• Nordfyns KommuneUdbuddet vedrører tre delaftaler.Delaftale 1 vedrører Diesel B7, Diesel B0, Diesel Farvet ppm ≤ 10, GTL Offroad-diesel, GTL Transportdiesel og oktan 100Delaftale 2 vedrører marinegasolieDelaftale 3 vedrører FyringsolieUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Interne Kennung: 273732463
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.Udbuddet er delt op i tre delaftaler:Delaftale 1 - Delaftale 1: Diesel B7, Diesel B0, Diesel Farvet ppm ≤ 10, GTL Offroad-diesel, GTL Transportdiesel, Benzin Blyfri oktan 100 (E5).Delaftale 2: Marinegasolie ≤ 50 ppmDelaftale 3: Fyringsolie ≤ 50 ppm
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Diesel B7, Diesel B0, Diesel Farvet ppm ≤ 10, GTL Offroad-diesel, GTL Transportdiesel, Benzin Blyfri oktan 100 (E5)
Beschreibung: Delaftale 1 vedrører levering af Diesel B7, Diesel B0, Diesel Farvet ppm ≤ 10, GTL Offroad-diesel, GTL Transportdiesel, Benzin Blyfri oktan 100 (E5) til Faaborg-Midtfyn, Kerteminde, Langeland og Nordfyns Kommune
Interne Kennung: 273792258-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Marinegasolie ≤ 50 ppm
Beschreibung: Delaftale 1 vedrører levering af Marinegasolie ≤ 50 ppm til Langeland Kommune
Interne Kennung: 273792780-2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Fyringsolie ≤ 50 ppm
Beschreibung: Delaftale 1 vedrører levering af fyringsolie ≤ 50 ppm til Faaborg-Midtfyn og Kerteminde Kommune.
Interne Kennung: 273792831-3