266672-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Auslieferung von Schulmahlzeiten – Zajištění stravování pro ZŠ Komenského a MSSS Oáza v Novém Městě nad Metují
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZajištění stravování pro ZŠ Komenského a MSSS Oáza v Novém Městě nad Metují
BeschreibungPředmět plnění je: a) zajištění stravování pro Základní školu Komenského – žáci ZŠ, b) zajištění stravování pro klienty Městského střediska sociálních služeb OÁZA.
Interne Kennung828
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrenszadávací postup dle ustanovení § 56 zákona č. 134/2016 Sb.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen, 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55330000 Dienstleistungen von Cafeterias, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0002
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s § 100 odst. 3 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, vyhrazuje možnost zadání nových, doplňkových služeb souvisejících s přípravou a distribucí stravy, které věcně a funkčně navazují na předmět této veřejné zakázky a které nebylo možné v době zahájení zadávacího řízení přesně vymezit. Tyto nové služby mohou být zadány v jednacím řízení bez uveřejnění stávajícímu dodavateli, přičemž jejich celková hodnota nepřesáhne 20 % předpokládané hodnoty této veřejné zakázky. Za nové služby se považují zejména doplňkové činnosti vyvolané změnami v provozních podmínkách, rozsahu stravování nebo organizačních potřebách zadavatele, které není účelné nebo hospodárné zadávat v samostatném zadávacím řízení. Vyhrazené změny závazku ze smlouvy – plnění dle bodů a) (zajištění stravování pro žáky Základní školy Nové Město nad Metují, Komenského 15) Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, vyhrazuje možnost změny závazku ze smluv uzavíraných na základě tohoto zadávacího řízení pro plnění dle bodů a) předmětu plnění, a to v níže uvedeném rozsahu a za následujících podmínek. Rozšíření rozsahu předmětu plnění – počet strávníků Zadavatel si vyhrazuje právo rozšířit rozsah předmětu plnění spočívající v zajištění stravování pro žáky Základní školy Nové Město nad Metují, Komenského 15, a to o dodatečný počet strávníků až do maximálního rozsahu 150 osob v průběhu účinnosti smluv. Dodatečné plnění bude poskytováno za cenových podmínek odpovídajících maximálním jednotkovým cenám uvedeným v příslušných cenových přílohách smluv uzavřených s vybraným dodavatelem. Vztah k dalším změnám smlouvy Uplatněním vyhrazených změn závazku dle tohoto článku není dotčeno oprávnění zadavatele postupovat při změnách smlouvy také podle § 222 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, jsou-li splněny zákonné podmínky. Vyhrazené změny závazku ze smlouvy – plnění dle bodu b) (zajištění stravování pro klienty Městského střediska sociálních služeb OÁZA Nové Město nad Metují) Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy uzavírané na základě tohoto zadávacího řízení pro plnění dle bodu b) předmětu plnění, a to v rozsahu týkajícím se změny množství poskytovaných služeb. Zadavatel je oprávněn odebrat nižší množství služeb, než je předpokládáno v zadávacích podmínkách, zejména s ohledem na skutečný počet klientů Městského střediska sociálních služeb OÁZA a jejich aktuální potřeby. Účastník zadávacího řízení bere na vědomí, že v takovém případě nemá nárok na jakoukoli náhradu škody, ušlého zisku ani jinou kompenzaci vzniklou v důsledku nižšího odběru služeb oproti předpokládanému rozsahu plnění. Současně je účastník zadávacího řízení povinen poskytovat vyšší množství služeb (předpoklad 50 strávníků), než je předpokládáno v zadávacích podmínkách, pokud takový požadavek zadavatel uplatní, a to za podmínky zachování jednotkových cen vzešlých z tohoto zadávacího řízení. V takovém případě bude dodavateli uhrazena cena odpovídající skutečně odebranému rozsahu služeb.