See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 71. genudbud - Ikast Brande by-, lokal- og skoleruter
Beschreibung: Midttrafiks 71. genudbud omfatter driften af by-, lokal- og skoleruter i Ikast-Brande Kommune. Kørslen udbydes i 2 pakker.
Interne Kennung: 71. genudbud - Ikast Brande by-, lokal- og skoleruter
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakke 1 - By- og lokalkørsel i Ikast-Brande Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter driften af By og Lokalkørslen i Ikast-Brande Kommune. Dette omfatter ca. 7.968 køreplantimer om året med anvendelse af 7 kontraktbusser og 1 reservebus.
Interne Kennung: Midttrafiks 71. genudbud: Pakke 1 - by- og lokalkørsel i Ikast-Brande Kommune
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Udbuddet omfatter option på CO2-neutral HVO-biodiesel
Los: LOT-0002
Titel: Pakke 2 - Skolekørsel i Ikast-Brande Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter driften af skolebusser til skolerne i Ikast-Brande Kommune. Dette omfatter ca. 9.026 køreplantimer om året med anvendelse af 13 kontraktbusser og tilstrækkeligt reservemateriel.
Interne Kennung: Midttrafiks 71. genudbud: Pakke 2 - Skolekørsel i Ikast-Brande Kommune