2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa Ramienia C, echokardiografu i oprogramowania dla echokardiografii
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa: Zadanie nr 1- Ramię C - 1szt. Zadanie nr 2- Echokardiograf (1szt.) i oprogramowanie dla echokardiografii (1szt.) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w odpowiednich formularzach zestawienia parametrów techniczno – granicznych, które stanowią załącznik nr 9 do specyfikacji warunków zamówienia. Okres, w którym realizowane będzie zamówienie: od dnia zawarcia umowy do dnia 30 czerwca 2026r.
Interne Kennung: Z/ZZP.2378.6.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W przedmiotowym przypadku, skrócenie terminów jest uzasadnione wyjątkowa sytuacją, związaną z faktem, że Zamawiający dopiero w dniu 13.02.2026 r., a więc aż po niespełna dwóch miesiącach od złożenia odwołania (18.12.2025 r) od pierwotnej negatywnej oceny swojego wniosku po udzielenie dotacji, został poinformowany o pozytywnej ocenie wniosku i objęciem dofinansowaniem projektu w ramach KPO. Umowa została zawarta w dniu 07.04.2026 r. Ponieważ termin rzeczowej realizacji projektu finansowanego z KPO mija 30.06.2026 r. pod dużym znakiem zapytania staje wykonanie przedmiotowego zadania w tym terminie przy zastosowaniu podstawowego 35 dniowego terminu na składanie ofert, co skutkować będzie niewykonaniem projektu, a w konsekwencji utratą dofinansowania. Wobec powyższego SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie ma możliwość albo zawrzeć umowę z wolnej ręki z powołaniem się na art. 214 ust. 1 pkt 5) PZP lub przeprowadzić procedurę otwartą (przetarg nieograniczony) ze skróconymi terminami na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP. Niewątpliwie biorąc pod uwagę, że SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest jednostką sektora finansów publicznych, priorytetem jest wykorzystanie możliwości przeprowadzenia otwartego postępowania ze skróconymi terminami, gdyż jest to rozwiązanie korzystniejsze i oddaje cel zamówień publicznych. Poza tym zorganizowanie otwartego przetargu, z terminami skróconymi, stanowi balans pomiędzy pilną potrzebą zamawiającego, a celami ustawy PZP zapewniającej i preferującej konkurencyjne (otwarte) tryby zawierania umów przez jednostki sektora finansów publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Ramienia C – 1 szt., dla SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie zgodnie z opisem zamieszczonym w SWZ oraz załącznikach do niej. Okres, w którym realizowane będzie zamówienie: od dnia zawarcia umowy do dnia 30 czerwca 2026r. Zamawiający przewiduje, że będzie to okres ok. 6 tygodni
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie Nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: Echokardiografu - 1szt.., Oprogramowania dla echokardiografii - 1szt. dla SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie zgodnie z opisem zamieszczonym w SWZ oraz załącznikach do niej. Okres, w którym realizowane będzie zamówienie: od dnia zawarcia umowy do dnia 30 czerwca 2026r. Zamawiający przewiduje, że będzie to okres ok. 6 tygodni.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112340 Echokardiografen, 48180000 Medizinsoftwarepaket