2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń oraz oprogramowania II
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń oraz oprogramowania. 2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich - Szpital Specjalistyczny im. Św. Łukasza” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. 3. Wymagania w zakresie zgodności rozwiązań ICT 1) Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, wykonawca jest zobowiązany zaoferować wyłącznie takie produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT, które na dzień składania ofert: a) nie są wskazane w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; b) nie obejmują produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji. 2) Jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania ICT, jest obowiązany jednoznacznie zidentyfikować w ofercie każde oferowane rozwiązanie ICT, w szczególności przez wskazanie: a) nazwy rozwiązania, b) producenta albo dostawcy, c) typu, modelu, wersji lub innego oznaczenia pozwalającego na jego identyfikację, d) funkcji pełnionej w ramach realizacji zamówienia. 3) Brak możliwości jednoznacznej identyfikacji oferowanego rozwiązania ICT obciąża Wykonawcę. 4) Jeżeli z treści oferty, dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązanie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 albo 2, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: 1. załącznik nr 1 – formularz oferty, 2. załącznik nr 2 – Formularz asortymentowo-cenowy – poszczególne zadania, 3. załącznik nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), wymagane parametry – poszczególne zadania, 4. załącznik nr 4 – projekt umowy – poszczególne zadania. 5. Liczba (części) zadań – 2.
Interne Kennung: 15/PN/2026/BK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. W poprzednio prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, obejmującym tożsame zadania: • w odniesieniu do jednego z zadań nie złożono żadnej oferty, • w odniesieniu do drugiego zadania wpłynęła jedna oferta, której wartość przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Powyższe okoliczności skutkowały brakiem możliwości udzielenia zamówienia i koniecznością ponownego wszczęcia postępowania. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację oraz integrację urządzeń i oprogramowania z systemem HIS Zamawiającego, co ma bezpośredni wpływ na zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych wykorzystywanych w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym na prawidłowy przepływ danych medycznych oraz bezpieczeństwo informacji o pacjentach. Dalsze wydłużanie procedury poprzez zastosowanie standardowych terminów mogłoby prowadzić do negatywnych skutków organizacyjnych i operacyjnych, w szczególności zakłóceń w funkcjonowaniu systemów wspierających obsługę pacjentów oraz personelu medycznego. Zamawiający podkreśla, iż niniejsze postępowanie stanowi powtórzenie uprzednio prowadzonego postępowania w zakresie tożsamego przedmiotu zamówienia, obejmującego analogiczne zadania oraz wymagania techniczne i funkcjonalne określone w dokumentacji zamówienia. Zakres zamówienia, w tym opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania dotyczące integracji z systemem HIS, nie uległy istotnym zmianom w stosunku do poprzedniego postępowania, co oznacza, że wszyscy potencjalni wykonawcy mieli już możliwość zapoznania się z wymaganiami Zamawiającego. W konsekwencji zastosowanie skróconego terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Pzp, gdyż nie dochodzi do uprzywilejowania żadnego z wykonawców ani ograniczenia dostępu do zamówienia. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznał, iż zachodzą przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, uzasadniające zastosowanie procedury przyspieszonej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załącznik nr 1 – formularz oferty, załącznik nr 2 – Formularz asortymentowo-cenowy, załącznik nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), wymagane parametry, załącznik nr 4 – projekt umowy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Interne Kennung: Zadanie nr 2