267394-2026 - Wettbewerb
Polen – Mikroskope – KPO1 -1.5.2 - Rozbudowa zespołu budynków WSSK na potrzeby Zakładu Patomorfologii oraz Poradni onkologicznych wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia – Dostawa mikroskopów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKPO1 -1.5.2 - Rozbudowa zespołu budynków WSSK na potrzeby Zakładu Patomorfologii oraz Poradni onkologicznych wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia – Dostawa mikroskopów
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa mikroskopów, zwanych dalej „urządzeniami medycznymi”, do siedziby Zamawiającego. 2.Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów techniczno – użytkowych przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6.1 - 6.3 do SWZ - zestawienie wymaganych minimalnych parametrów.
Interne Kennung241.FZ–032.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie przyspieszenia procedury. Przepis art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) określa minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, który nie może być krótszy niż 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Zgodnie natomiast z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp Zamawiający może skrócić termin składania ofert, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione. W niniejszym postępowaniu nie zachodzą przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp, wobec czego możliwość skrócenia terminu może zostać oparta wyłącznie na przesłance pilnej potrzeby. Postępowanie nr 241/FZ–032/2026 dotyczy dostawy mikroskopów w ramach projektu realizowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), obejmującego rozwój i modernizację infrastruktury medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu . Realizacja zamówienia objęta jest ściśle określonym harmonogramem wynikającym z umowy o dofinansowanie. Zgodnie z dokumentacją postępowania termin wykonania zamówienia został określony jako maksymalnie 30 dni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 30.06.2026 r. . Zakres zamówienia obejmuje dostawę specjalistycznych urządzeń medycznych wykorzystywanych w diagnostyce patomorfologicznej i onkologicznej, które stanowią element infrastruktury niezbędnej do realizacji świadczeń zdrowotnych. Wdrożenie tych urządzeń ma bezpośredni wpływ na jakość oraz dostępność diagnostyki medycznej. Uwzględnić należy, że zachowanie standardowego 30-dniowego terminu składania ofert w praktyce znacząco ograniczyłoby czas pozostający na realizację zamówienia, w tym dostawę, uruchomienie oraz wdrożenie urządzeń do użytkowania. Jednocześnie realizacja zamówienia w ramach projektu KPO podlega rygorystycznym wymogom czasowym i rozliczeniowym. Opóźnienie realizacji zamówienia mogłoby skutkować niedotrzymaniem harmonogramu projektu oraz poważnymi konsekwencjami finansowymi, w tym ryzykiem utraty lub konieczności zwrotu dofinansowania. Mając na uwadze: • finansowanie zamówienia ze środków Krajowego Planu Odbudowy, • konieczność zachowania terminów wynikających z umowy o dofinansowanie, • krótki termin realizacji zamówienia (do 30 dni od zawarcia umowy), • znaczenie przedmiotu zamówienia dla zapewnienia ciągłości i jakości świadczeń medycznych, Zamawiający uznaje, że w niniejszym postępowaniu zachodzi stan pilnej konieczności w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1
Interne Kennung241.FZ–032.2026/1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Prawo opcji polega na możliwość zakupu przez Zamawiającego do mikroskopów w wersji podstawowej zestawu wyposażenia dodatkowego, określonego w sposób szczegółowy w OPZ. Prawo opcji nie dotyczy mikroskopów w wersji rozbudowanej. Wartość wyposażenia dodatkowego, objętego prawem opcji określana jest przez Wykonawcę w ofercie i nie może przekroczyć 200 % wartości przedmiotu zamówienia. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji odnośnie jednego lub kilku mikroskopów w wersji podstawowej. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku braku zgody na zmianę wniosku o dofinansowanie lub nie rozpatrzenia tego wniosku. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji do 30.06.2026r
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2
Interne Kennung241.FZ–032.2026/2
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Prawo opcji polega na możliwość zakupu przez Zamawiającego do mikroskopów w wersji podstawowej zestawu wyposażenia dodatkowego, określonego w sposób szczegółowy w OPZ. Prawo opcji nie dotyczy mikroskopów w wersji rozbudowanej. Wartość wyposażenia dodatkowego, objętego prawem opcji określana jest przez Wykonawcę w ofercie i nie może przekroczyć 200% wartości przedmiotu zamówienia. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji odnośnie jednego lub kilku mikroskopów w wersji podstawowej. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku braku zgody na zmianę wniosku o dofinansowanie lub nie rozpatrzenia tego wniosku. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji do 30.06.2026r
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3
Interne Kennung241.FZ–032.2026/3