2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje - oblast Jablunkovsko a Třinecko II
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou za účelem zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje, a to zejména v oblasti Jablunkovsko a Třinecko po dobu 10 dopravních let, a to v rozsahu a za podmínek dále stanovených v zadávací dokumentaci. Dopravní obslužnost bude v této oblasti zajišťována pomocí autobusů s pohonem na CNG. Podrobnější požadavky na vozidla jsou uvedeny v kapitole „Technické požadavky“. Přílohy č. 4 a 9 Technických a provozních standardů ODIS obsahující informace o systémech Virtuální ODISka a BČK Moravskoslezské karty obsahují důvěrné informace. Zadavatel poskytne příslušnou část zadávací dokumentace dodavatelům v souladu s ust. § 36 odst. 8 ZZVZ ve spojení s § 96 odst. 2 ZZVZ pouze na základě žádosti a oproti předložení podepsané dohody o ochraně důvěrných informací (dále jen „NDA“). Závazný vzor NDA, tvořící Přílohu č. 17, je uveřejněn současně se zadávací dokumentací na profilu zadavatele k volnému stažení.
Interne Kennung: 60/2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje – oblast Jablunkovsko a Třinecko II
Optionen:
Beschreibung der Optionen: S ohledem na celkovou dobu trvání závazků z uzavřené Smlouvy lze předpokládat, že v průběhu plnění veřejné zakázky bude docházet ke změnám v potřebách zadavatele na zajištění dopravní obslužnosti předmětné oblasti, a tím rovněž k potřebě změny v předpokládaném rozsahu plnění z uzavřené Smlouvy. Změny v rozsahu plnění mohou být vynuceny a zadavatelem požadovány zejména v souvislosti se změnou dopravních potřeb na území Moravskoslezského kraje, resp. v předmětné oblasti Jablunkovsko a Třinecko, a to např. v důsledku vzniku či zániku školského zařízení, vzniku nebo zániku pracovních příležitostí, zániku některých dopravních spojení či vzniku nových dopravních spojení, změn potřeb pro zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících apod. Změny v rozsahu plnění mohou být vyvolány rovněž ukončením spolupráce zadavatele s jednotlivými městy či obcemi při zajišťování dopravní obslužnosti v předmětné oblasti Moravskoslezského kraje. Zadavatel si tak s ohledem na výše uvedené současně vyhrazuje právo v průběhu platnosti uzavřené Smlouvy a za podmínek sjednaných ve Smlouvě jednostranně zvýšit rozsah plnění v každém jednotlivém dopravním roce realizace veřejné zakázky až o 15 % oproti Výchozímu rozsahu Služby a jednostranně snížit rozsah plnění v každém jednotlivém dopravním roce realizace veřejné zakázky až o 30 % oproti Výchozímu rozsahu Služby. Pokud dojde ke zvýšení či snížení rozsahu plnění v dopravním roce do ±5 % Výchozího rozsahu Služby, považuje se výchozí počet vozidel za neměnný. Pokud dojde ke zvýšení či snížení rozsahu plnění nad ±5 % Výchozího rozsahu Služby je Zadavatel oprávněn změnit počet vozidel postupem ve Smlouvě. Zadavatel pro vyloučení všech pochybností upřesňuje, že zvýšení či snížení rozsahu plnění uvedené v tomto odstavci bude v každém jednotlivém dopravním roce počítáno vždy k Výchozímu rozsahu Služby. Na objednaný rozsah plnění bude způsobem stanoveným v uzavřené Smlouvě stanovena cena za plnění na daný dopravní rok. Zadavatel si zároveň vyhrazuje právo v průběhu dopravního roku snížit či zvýšit rozsah plnění oproti rozsahu plnění objednaného pro daný dopravní rok až o 5 %, přičemž tato změna nebude mít vliv na výši Jednotkových cen ani rozsah potřebného vozového parku dopravce (touto změnou však nesmí dojít k překročení hranice zvýšení o 15 % či snížení o 30 % vůči Výchozímu dopravnímu výkonu). Zadavatel pro vyloučení všech pochybností upřesňuje, že zvýšení či snížení rozsahu plnění uvedené v tomto odstavci bude v každém jednotlivém dopravním roce počítáno vždy k Objednanému rozsahu Služby. Předpokládaný maximální rozsah plnění této veřejné zakázky se zahrnutím možného 15 % zvýšení celkového rozsahu činí 19 020 683 Vozokm za celou dobu plnění veřejné zakázky. Předpokládaný minimální rozsah plnění této veřejné zakázky se zahrnutím možného 30 % snížení celkového rozsahu činí 11 577 807 Vozokm za celou dobu plnění veřejné zakázky. V případě, že dojde k vyhlášení pandemické pohotovosti dle zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů, anebo nouzového stavu dle Ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, může zadavatel jednostranně omezit či upravit a dopravce je povinen přijmout takto omezený či upravený dopravní výkon mimo výše uvedený postup. Bližší podmínky jsou stanoveny v příloze č. 6 zadávací dokumentace.