2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa drogi powiatowej nr 4729W Wiskitki - Działki - Żyrardów – Etap II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, obejmujących Rozbudowę drogi powiatowej nr 4729W Wiskitki-Działki-Żyrardów – Etap II. Rozbudowa obejmie dostosowanie odcinka o długości 1810 metrów do warunków technicznych dla drogi klasy Z i kategorii ruchu KR-4 (w tym do wymaganego wskaźnika nośności drogi 11,5 tony/oś, tj. 115 kN/oś) oraz budowę infrastruktury towarzyszącej. W ramach projektu planowane jest wykonanie parkingu (na terenie pozamiejskim) – jako punktu przesiadkowego P&R do autobusów elektrycznych powiatowej komunikacji publicznej. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego w ramach Zadania zostanie zapewnione przez: 1) budowę chodnika, budowę ciągu pieszo-rowerowego, 2) budowę wyniesionego skrzyżowania, 3) budowę oświetlenia, 4) nowe oznakowanie poziome i pionowe. Zakres robót budowlanych będzie obejmował: 1) roboty przygotowawcze, 2) wykonanie jezdni na odcinku drogowym od km 0+000 do km 1+810, 3) wykonanie obramowania elementów z obrzeży i krawężników betonowych – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 4) wykonanie kanalizacji deszczowej – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 5) wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 6) wykonanie cieku przykrawężnikowego od strony ścieżki pieszo-rowerowej – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 7) wykonanie dodatkowych zjazdów z nawierzchni z kostki brukowej, 8) wykonanie dodatkowych urządzeń bezpieczeństwa ruchu, 9) wykonanie kanału technologicznego wraz z kanałami bocznymi, 10) wykonanie chodnika z kostki betonowej – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 11) obramowanie elementów z obrzeży betonowych – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 12) zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej – na odcinku od km 0+000 do km 1+810, 13) pobocza, 14) tereny zielone, 15) oświetlenie (na odcinku od słupa L-43/2 do słupa L-120), 16) remont wodociągu na odcinku drogowym od km 0+000 do km 1+810, 17) wyniesione skrzyżowanie, 18) parking P&R o nawierzchni z kostki brukowej (325 m2) – lokalizacja poza obszarem miejskim, w miejscowości Działki, 19) roboty wykończeniowe. Zadanie realizowane w celu poprawy dostępności komunikacyjnej Powiatu i poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dostosowanie szerokości jezdni do minimalnych wymagań określonych w warunkach technicznych oraz wykonanie odpowiedniej konstrukcji nawierzchni wraz z montażem oświetlenia poprawi bezpieczeństwo ruchu kołowego, wydzielone pasy ruchu zapewnią możliwość swobodnego mijania się pojazdów, w tym także samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton. Wykonanie chodnika, przejść dla pieszych zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Wykonanie ciągu pieszo – rowerowego zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów. Po zakończeniu zadania możliwe będzie uruchomienie przystanku autobusowego niezbędnego do potrzeb obecnie realizowanego w śladzie ulicy lokalnego transportu autobusowego. W ramach zadania przewidziano roboty przygotowawcze, ziemne, podbudowy, wykonanie nowych nawierzchni, roboty wykończeniowe oraz prace związane z oznakowaniem dróg i urządzeń bezpieczeństwa drogowego. Wykonana zostanie zmiana konstrukcji nawierzchni poszczególnych elementów pasa drogowego, tj. jezdni, jezdni na poszerzeniach, chodnika, zjazdów i elementów przekroju pasa drogowego. Wykonanie chodnika bez żadnych barier architektonicznych jak np. wysokie krawężniki, zapewni swobodne przemieszanie się ruchu pieszych, z tym z ograniczoną mobilnością ruchową. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego zostanie także zapewnione przez nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Interne Kennung: SDiM.26.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowę drogi powiatowej nr 4729W Wiskitki-Działki-Żyrardów – Etap II