2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem długoterminowy z opcją wykupu maszyn i urządzeń do obsługi obiektów sportowych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy z opcją wykupu maszyn i urządzeń do obsługi obiektów sportowych. 2. Oferowane maszyny, urządzenia i pojazdy winny pochodzić z produkcji seryjnej oraz być fabrycznie nowe (rok produkcji maszyn, urządzeń i pojazdów nie starszy niż 2024). Nie dopuszcza się oferowania ww. z produkcji jednostkowej lub takiej maszyny z produkcji seryjnej, której parametry zostały specjalnie zmienione pod kątem spełnienia wymagań zawartych w dokumentacji przetargowej. 3. Wynajmujący jest odpowiedzialny za zgodność oferowanych maszyn, urządzeń i pojazdów z warunkami technicznymi i jakościowymi zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia. 4. W celu potwierdzenia, że oferowany sprzęt spełnia wymagania Najemcy do oferty należy dołączyć specyfikację techniczną oferowanych maszyn, urządzeń i pojazdów. Przedłożona specyfikacja techniczna powinna być w języku polskim. 5. Ciągnik oraz traktor powinny posiadać ilość paliwa zapewniającą co najmniej wykonanie czynności odbiorowych i szkoleniowych (w tym próba eksploatacyjna) do momentu ich zakończenia, jednak nie mniej niż na wykonanie pracy w czasie nie krótszym niż 2 Mth. 6. Wykonawca w cenie oferty winien uwzględnić ubezpieczenie oraz serwis maszyn i urządzeń objętych przedmiotem umowy. 7. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. 8. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 121295-2025
Interne Kennung: ZP.II.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen, 16700000 Traktoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Najem długoterminowy z opcją wykupu maszyn i urządzeń do obsługi obiektów sportowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy z opcją wykupu maszyn i urządzeń do obsługi obiektów sportowych. 2. Oferowane maszyny, urządzenia i pojazdy winny pochodzić z produkcji seryjnej oraz być fabrycznie nowe (rok produkcji maszyn, urządzeń i pojazdów nie starszy niż 2024). Nie dopuszcza się oferowania ww. z produkcji jednostkowej lub takiej maszyny z produkcji seryjnej, której parametry zostały specjalnie zmienione pod kątem spełnienia wymagań zawartych w dokumentacji przetargowej. 3. Wynajmujący jest odpowiedzialny za zgodność oferowanych maszyn, urządzeń i pojazdów z warunkami technicznymi i jakościowymi zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia. 4. W celu potwierdzenia, że oferowany sprzęt spełnia wymagania Najemcy do oferty należy dołączyć specyfikację techniczną oferowanych maszyn, urządzeń i pojazdów. Przedłożona specyfikacja techniczna powinna być w języku polskim. 5. Ciągnik oraz traktor powinny posiadać ilość paliwa zapewniającą co najmniej wykonanie czynności odbiorowych i szkoleniowych (w tym próba eksploatacyjna) do momentu ich zakończenia, jednak nie mniej niż na wykonanie pracy w czasie nie krótszym niż 2 Mth. 6. Wykonawca w cenie oferty winien uwzględnić ubezpieczenie oraz serwis maszyn i urządzeń objętych przedmiotem umowy. 7. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. 8. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji o którym mowa w art. 441 PZP. 2. Prawem opcji zostanie objęty całościowy wykup maszyn i urządzeń objętych najmem w ramach przedmiotowej umowy, służących do obsługi obiektów sportowych. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” w przypadku, gdy będzie to leżało w interesie Zamawiającego. 4. Prawo opcji” jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. 5. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji oraz poinformowania Wykonawcę o skorzystania z prawa opcji na 30 dni przed końcem trwania umowy (59 rata najmu przedmiotu umowy). 7. Po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa opcji. 8. Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 9. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji zostaną uregulowane we wzorze umowy stanowiącej załącznik do SWZ.