268307-2026 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do 7.300.000,00 zł z przeznaczenie na pokrycie deficytu budżetu.
Vorherige Bekanntmachung421166-2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 3.2. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 3.3. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig, 3.4. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. - znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 3.5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 6. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium. 7. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do 7.300.000,00 zł z przeznaczenie na pokrycie deficytu budżetu. 2. Szczegółowe warunki zamówienia, w tym wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Zamawiający dopuszcza refundację już poniesionych wydatków na spłaty rat kredytów i pożyczek oraz pokrycia deficytu do pełnej kwoty kredytu. 2) Okres kredytowania od dnia podpisania umowy kredytowej do 30.09.2036 r. 3) Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu do 31 marca 2025 r. 4) Karencja w zapłacie odsetek do 31 stycznia 2025 r. 5) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocie niższej niż kwota 7.300.000,00 zł bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji itp.). 6) Zabezpieczenie: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 7) Harmonogram spłat kapitału – w ratach kwartalnych stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ. 8) Odsetki od kredytu naliczone są miesięcznie. 9) Kredyt będzie wykorzystywany do 31 grudnia 2024 roku („na żądania”).tj. po pisemnej dyspozycji do uruchomienia kredytu na rachunek gminy. 10) Oprocentowanie kredytu będzie liczone w oparciu o WIBOR 3M z notowań na dzień 06.06.2024 r. na potrzeby badania ofert. 11) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 12) Zamawiającemu przysługuje prawo przedterminowej spłaty kredytu w całości lub części, bez dodatkowych kosztów (opłat, prowizji itp.). Oprocentowanie liczone będzie wówczas za okres faktycznego korzystania z kredytu. 13) Zamawiający określa sposób ustalania WIBORU 3M do naliczania oprocentowania kredytu liczony według stawki WIBOR 3M według notowań na 10 dni kalendarzowych poprzedzających okres obrachunkowy. 14) Zamawiający nie wyraża zgody na podpisanie oświadczenia o poddaniu się egzekucji zgodnie z art. 97 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe. 15) Wykonawca, będzie terminowo przekazywał środki pieniężne na rachunek Zamawiającego. 16) Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawca będą prowadzone w walucie polskiej (PLN). 17) Gmina nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 .par. 1 pkt.5 k.p.c. 18) Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 19) Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 20) W Gminie nie był prowadzony program postepowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009r o finansach publicznych 21) W Gminie nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 22) Do naliczania odsetek od kredytu należy przyjąć, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok liczy 365/366 dni. 23) Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt., wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 24) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 25) Gmina nie ma powiązań kapitałowych z innymi podmiotami. 26) Dokumenty dotyczące sytuacji finansowej Gminy Krzczonów umieszczone są w Załączniku Nr 8 do SWZ. 27) Uchwała budżetowa na 2024 rok i jej zmiany oraz opinie Regionalnej Izby obrachunkowej o uchwale budżetowej dostępne są na stronie: https://ugkrzczonow.bip.lubelskie.pl
Interne KennungRBD.271.3.2024