268512-2025 - Ergebnis
Polen – Diverse Düngemittel – „Dostawa nawozów dla Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim w roku 2025”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa nawozów dla Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim w roku 2025”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa nawozów mineralnych i organicznych dla Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim w roku 2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie Części oraz w Rozdziale 3 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung61892-2025
Interne KennungDS.270.1.7.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24440000 Diverse Düngemittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24430000 Tierische oder pflanzliche Düngemittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Dostawa nawozów mineralnych
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 – Dostawa nawozów mineralnych: 1) Nawóz granulowany zawierający: 46% azotu (N) w formie amidowej. Skład ziarnowy: 2-5 mm, min 90%. Ilość: 950 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 2) Nawóz wieloskładnikowy zawierający: 6% azotu (N) w formie amonowej, 20% fosforu (P2O5) oraz 30% potasu (K2O). Ilość: 1 000 kilogramów w opakowaniach 50 kilogramowych. 3) Nawóz wieloskładnikowy granulowany typu nitrofoska zawierający: 16% azotu (N), 16% fosforu (P2O5) oraz 16% potasu (K2O). Ilość: 2 450 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 4) Uniwersalny nawóz azotowy zawierający: 34% azotu (N) (w tym 17% forma amonowa, 17% forma saletrzana). Ilość: 6 400 kilogramów w opakowaniach 50 kilogramowych. 5) Nawóz zawierający: 60% potasu (K2O). Ilość: 2 800 kilogramów w opakowaniach 50 kilogramowych. 6) Nawóz przeznaczony do nawożenia szkółek leśnych, gatunków iglastych i liściastych, zapewniający intensywny wzrost siewek drzew leśnych, zwiększający odporność siewek na choroby i szkodniki. Zawiera: 8,5% azotu (N) (w tym 1% azotu azotanowego i 7,5% azotu amidowego), 3% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w wodzie, 4,4% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie oraz mieszaninę mikroskładników pokarmowych rozpuszczalnych w wodzie: bor (B), miedź (Cu), żelazo (Fe), mangan (Mn), molibden (Mo), cynk (Zn). Nie zawiera chlorków. Ilość: 520 litrów w opakowaniach 20 litrowych. 7) Wieloskładnikowy, płynny nawóz dolistny zawierający: 36,2% azotu (N) (w tym 25,2% w formie amidowej, 6,3% w formie azotanowej i 4,7% w formie amonowej), 4,3% tlenku magnezu (MgO),1,34 % manganu (Mn), 0,27% miedzi (Cu), 0,027% boru (B), 0,027% żelaza (Fe), 0,013% cynku (Zn) oraz 0,007% molibdenu (Mo). Ilość: 80 litrów w opakowaniach 20 litrowych. 8) Nawóz granulowany zawierający: 27% azotu (N) (w tym 13,5% w formie amonowej i 13,5% w formie saletrzanej), 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie w przeliczeniu na CaO, 4% magnezu całkowitego w przeliczeniu na MgO oraz dodatkowo max 0,3-0,5% żelaza w postaci siarczanu żelaza. Granule o wymiarach 0,6-4 mm stanowiące nie mniej niż 94% masy. Ilość: 2 050 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 9) Nawóz wieloskładnikowy zawierający: 13% azotu (N) (w tym 4,4% w formie azotanowej i 8,6% w formie amonowej), 40% fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i w wodzie w przeliczeniu na pięciotlenek fosforu (P2O5), 40% fosforu rozpuszczalnego w wodzie w przeliczeniu na pięciotlenek fosforu (P2O5), 13% potasu rozpuszczalnego w wodzie w przeliczeniu na tlenek potasu (K2O), 0,025% boru (B) rozpuszczalnego w wodzie, 0,01% miedzi (Cu) schelatowanej przez EDTA rozpuszczalnej w wodzie; 0,07% żelaza (Fe) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie, 0,04% manganu (Mn) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie; 0,004% molibdenu (Mo) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie oraz 0,025% cynku (Zn) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie. Ilość: 100 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych 10) Nawóz wieloskładnikowy zawierający: 12% azotu (N) (w tym 10,1% w formie azotanowej i 1,9% w formie amonowej), 12% fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i w wodzie w przeliczeniu na pięciotlenek fosforu (P2O5), 12% fosforu rozpuszczalnego w wodzie w przeliczeniu na pięciotlenek fosforu (P2O5), 36% potasu rozpuszczalnego w wodzie w przeliczeniu na tlenek potasu (K2O), 0,025% boru (B) rozpuszczalnego w wodzie, 0,01% miedzi (Cu) schelatowanej przez EDTA rozpuszczalnej w wodzie, 0,07% żelaza (Fe) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie, 0,04% manganu (Mn) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie, 0,004% molibdenu (Mo) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie, 0,025% cynku (Zn) schelatowanego przez EDTA rozpuszczalnego w wodzie. Ilość: 250 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 11) Nawóz granulowany. 100% reaktywności. Zawierający 93-98% węglanu wapnia (CaCO3). Ilość: 5 000 kilogramów w opakowaniach 500 kilogramowych. 12) Nawóz granulowany. 100% reaktywności. Zawierający 93-98% węglanu wapnia (CaCO3). Ilość: 500 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 13) Nawóz wieloskładnikowy granulowany zawierający: 12 % azotu (N) (w tym 5% w formie azotanowej i 7% w formie amonowej), 11% fosforu (P2O5), 18% potasu (K2O), 2,7% magnezu (MgO), 20% siarki (SO3), 0,015% boru (B), 0,20% żelaza (Fe), 0,02% manganu (Mn) oraz 0,02% cynku (Zn). Ilość: 3 400 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 14) Nawóz dwuskładnikowy zawierający: 50% (K2O) oraz 42,5-46% siarki (SO3). Ilość: 400 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 15) Nawóz krystaliczny zawierający: 20,8 % azotu (N) (w formie amonowej). Ilość: 1 000 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 16) Nawóz zawierający: 16% tlenku magnezu (MgO) rozpuszczalnego w wodzie oraz 30-32% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnego w wodzie. Ilość: 550 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 17) Nawóz zawierający: 15% azotu (N) (w tym 6,6% w formie azotanowej oraz 8,4% w formie amonowej), 9% pięciotlenku fosforu (P2O5) (w tym 6,7% rozpuszczalnego w wodzie), 12% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, 2% tlenku magnezu (MgO) (w tym 1,3% rozpuszczalnego w wodzie), 0,45% żelaza (Fe) (w tym 0,09% schelatowanego przez EDTA) 0,06% manganu (Mn), 0,02% boru (B) rozpuszczalnego w wodzie, 0,050 % miedzi (Cu) (w tym 0,031% rozpuszczalnej w wodzie), 0,020% molibdenu (Mo) ( w tym 0,014% rozpuszczalnego w wodzie) oraz 0,015% cynku (Zn). Czas działania środka – temperatura podłoża 21°C. Ilość: 2 000 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych. 18) Nawóz zawierający: 16% azotu (N) (w tym 7,0% w formie azotanowej oraz 9,0% w formie amonowej), 9% pięciotlenku fosforu (P2O5) (w tym 7,0% rozpuszczalnego w wodzie), 12% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, 2% tlenku magnezu (MgO) (w tym 1,3% rozpuszczalnego w wodzie), 0,45% żelaza (Fe) (w tym 0,09% schelatowanego przez EDTA) 0,06% manganu (Mn), 0,02%
Interne KennungDS.270.1.7.2024-1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach realizacji przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty („Opcja”). 2. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania dostaw objętych przedmiotem Opcji. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wyczerpania ilości asortymentów (produktów) w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie pozycji Kosztorysu ofertowego z wyczerpaną ilością asortymentów (produktów). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) asortymenty (produkty) (tj. typy nawozów mineralnych), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dostawy wszystkich, niektórych lub tylko jednego z rodzajów asortymentów (produktów) wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, z zastrzeżeniem, o którym mowa w ust. 4 zd. 3. 7. Dostawy poszczególnych asortymentów (produktów) będących przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% wynagrodzenia brutto Wykonawcy (z podatkiem VAT) z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 3 ust. 1 Umowy. Podstawą określenia wartości poszczególnych asortymentów (produktów) dostarczanych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych asortymentów (produktów) zawartych w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, powiększone o podatek VAT. 8. Składanie zamówień na poszczególne dostawy będące przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa z tytułu gwarancji i rękojmi oraz prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących przedmiotem Umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 - Dostawa nawozów organicznych - torfu
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 2 – Dostawa nawozów organicznych - torfu: 1) Torf kwaśny 3,5 – 4,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50%, frakcja 0-7 mm lub 0-5 mm. Ilość: 600 m3. 2) Torf kwaśny 3,5 – 4,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50%, frakcja 7-15 mm. Ilość: 715 m3. 3) Torf kwaśny 3,5 – 4,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50%, frakcja 15-30 mm. Ilość: 450 m3. 4) Torf kwaśny 3,5 – 4,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50%, frakcja 0-40 mm. Ilość: 500 m3. 5) Torf odkwaszony 5,5 – 6,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50% , frakcja 0-7 mm lub 0-5 mm. Ilość: 300 m3. 6) Torf odkwaszony 5,5 – 6,5 pH – zawartość torfu cegiełkowego minimum 50% , frakcja 0-4 mm. Ilość: 100 m3.
Interne KennungDS.270.1.7.2024-2
Haupteinstufung (cpv): 24430000 Tierische oder pflanzliche Düngemittel
Beschreibung der Optionen1. W ramach realizacji przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty („Opcja”). 2. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania dostaw objętych przedmiotem Opcji. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wyczerpania ilości asortymentów (produktów) w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie pozycji Kosztorysu ofertowego z wyczerpaną ilością asortymentów (produktów). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) asortymenty (produkty) (tj. typy nawozów organicznych - torfu), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dostawy wszystkich, niektórych lub tylko jednego z rodzajów asortymentów (produktów) wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, z zastrzeżeniem, o którym mowa w ust. 4 zd. 3. 7. Dostawy poszczególnych asortymentów (produktów) będących przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% wynagrodzenia brutto Wykonawcy (z podatkiem VAT) z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 3 ust. 1 Umowy. Podstawą określenia wartości poszczególnych asortymentów (produktów) dostarczanych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych asortymentów (produktów) zawartych w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, powiększone o podatek VAT. 8. Składanie zamówień na poszczególne dostawy będące przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa z tytułu gwarancji i rękojmi oraz prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących przedmiotem Umowy.
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3 - Dostawa nawozów organicznych - obornika
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 3 – Dostawa nawozów organicznych - obornika: 1) Obornik granulowany bydlęcy – zawierający 2% azotu (N), 5% fosforu (P), 2% potasu (K) oraz 1% magnezu (Mg). Granule o wymiarach 4 mm. Ilość: 1 200 kilogramów w opakowaniach 25 kilogramowych (dopuszcza się przy tym opakowanie oznaczone w innych jednostkach miary przy zachowaniu wskazanej wagi). 2) Obornik granulowany bydlęcy – zawierający 2% azotu (N), 5% fosforu (P), 2% potasu (K) oraz 1% magnezu (Mg). Granule o wymiarach 4 mm. Ilość: 15 600 kilogramów w opakowaniach 1 200 kilogramowych. 3) Obornik granulowany kurzy - NPK 4-3-3 + 9 CaO + 1MgO + mikro, 90% suchej masy w tym zawartość masy organicznej (próchniczotwórczej) min. 65%. Ilość: 2 400 kilogramów w opakowaniach 1 200 kilogramowych.
Interne KennungDS.270.1.7.2024-3
Beschreibung der Optionen1. W ramach realizacji przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty („Opcja”). 2. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania dostaw objętych przedmiotem Opcji. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wyczerpania ilości asortymentów (produktów) w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie pozycji Kosztorysu ofertowego z wyczerpaną ilością asortymentów (produktów). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) asortymenty (produkty) (tj. typy nawozów organicznych - obornika), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu ofertowego wchodzącego w skład Oferty. 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dostawy wszystkich, niektórych lub tylko jednego z rodzajów asortymentów (produktów) wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, z zastrzeżeniem, o którym mowa w ust. 4 zd. 3. 7. Dostawy poszczególnych asortymentów (produktów) będących przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% wynagrodzenia brutto Wykonawcy (z podatkiem VAT) z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 3 ust. 1 Umowy. Podstawą określenia wartości poszczególnych asortymentów (produktów) dostarczanych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych asortymentów (produktów) zawartych w Kosztorysie ofertowym wchodzącym w skład Oferty, powiększone o podatek VAT. 8. Składanie zamówień na poszczególne dostawy będące przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa z tytułu gwarancji i rękojmi oraz prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących przedmiotem Umowy.