See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia specjalistycznego do modernizowanych pracowni zawodowych w placówkach oświatowych w Bielsku-Białej w ramach projektu „Bielsko-Biała - zawodowo".
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia specjalistycznego do modernizowanych pracowni zawodowych w placówkach oświatowych w Bielsku-Białej w ramach projektu „Bielsko-Biała – zawodowo”, w podziale na 4 (cztery) części: 1) Część I: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni inżynierii sanitarnej) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej; 2) Część II: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni geodezji) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej; 3) Część III: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni budownictwa) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej; 4) Część IV: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (sala 19 -mechaniczno-mechatroniczna) w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych przy ul. Juliusza Słowackiego 24 w Bielsku-Białej. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : 1) Formularzu wyceny zamówienia, 2) Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), 3) Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia dla dostaw (SOPZ).
Vorherige Bekanntmachung: 57348-2026
Interne Kennung: ZP.271.2.143.2025.EG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - wyłącznie poprzez Platformę przetargową https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 7. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 8. Zamawiający podzielił zamówienie na 4 (cztery) części. Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający określił, że Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do wszystkich części zamówienia. Jednemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na maksymalnie 4 części zamówienia. 9. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, polegającego na dodatkowej dostawie. 10. Zgodnie z art. 112 ustawy Pzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp, a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. 12. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 13. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: zp@um.bielsko-biala.pl , elzbieta.gorzalka@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 14. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 15. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni inżynierii sanitarnej) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni inżynierii sanitarnej) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni geodezji) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni geodezji) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni budownictwa) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (pracowni budownictwa) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Budowlanych 4 w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV: Dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (sala 19 -mechaniczno-mechatroniczna) w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych przy ul. Juliusza Słowackiego 24 w Bielsku-Białej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia specjalistycznego do pracowni zawodowej (sala 19 -mechaniczno-mechatroniczna) w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych przy ul. Juliusza Słowackiego 24 w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część IV