268618-2026 - Wettbewerb
Polen – Polizeifahrzeuge – Zakup policyjnego pojazdu oznakowanego typu Furgon APRD na potrzeby KPP w Bieruniu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup policyjnego pojazdu oznakowanego typu Furgon APRD na potrzeby KPP w Bieruniu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą policyjnego pojazdu oznakowanego typu Furgon APRD na potrzeby KPP w Bieruniu. 2. Parametry techniczne pojazdu opisane w załącznikach nr 3 do SWZ stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 100 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3 do SWZ 4. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. 5. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. 6. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego wpisuje w formularzu ofertowym oferowaną długość gwarancji. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. 7. Zamawiający wymaga, aby naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. 7.1 Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanej stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum jedna na terenie województwa śląskiego lub inna nie dalej niż 50 km od Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu ). 7.2 Zamawiający żąda, aby dostarczony pojazd miał wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przegląd zerowy, co musi być potwierdzone w dokumentacji pojazdu. 8. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. 9. Zamawiający wymaga, aby cały oferowany asortyment objęty przedmiotem zamówienia dostarczony był w terminie wskazanym w sekcji V SWZ. 10. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem punktu 11. 11. W przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu pod warunkiem, iż jego parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym. 11.1 W przypadku, o którym mowa w pkt 11 Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zmianę oferowanego pojazdu. 11.2 Zamawiającemu przysługuje prawo nie wyrażenia zgody na zmianę oferowanego pojazdu jeżeli wykonawca nie udowodni, że zaoferowany pojazd zostały wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jego dostępności na rynku polskim. W zaistniałym przypadku Wykonawca będzie zobligowany do dostarczenia zaoferowanego pojazdu zgodnych z treścią oferty. 11.3 Zamawiający zgodę lub jej brak, o których mowa w pkt 11.1 lub pkt 11.2 przekaże w formie pisemnej Wykonawcy. 11.4 W przypadku gdy w trakcie obowiązywania umowy Wykonawca wykaże, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski), a parametry techniczne nowego pojazdu spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, natomiast według kryteriów oceny (sekcja XX SWZ) oferta wykonawcy nie posiada już statusu najkorzystniejszej Zamawiający uzna, że wykonawca nie ma możliwości realizacji zamówienia na podstawie zawartej umowy i odstąpi od umowy ze skutkiem na przyszłość bez naliczania kar umownych. 11.5 W przypadku gdy w trakcie obowiązywania umowy Wykonawca wykaże, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski), a parametry techniczne nowego pojazdu nie spełniają minimalnych warunków zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający uzna, że wykonawca nie ma możliwości realizacji zamówienia na podstawie zawartej umowy i odstąpi od umowy ze skutkiem na przyszłość bez naliczania kar umownych. 12. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 do SWZ – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 do SWZ – projektowane postanowienia umowy c) załącznik nr 3 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia 13. Wspólny słownik CPV:34114200-1 – radiowozy policyjne, 14. Zamawiający dopuszcza podwykonawców tylko w zakresie wykonania oznakowania pojazdu, montażu kompletnej sygnalizacji uprzywilejowania oraz montażu kompletnego systemu łączności tetra w pojeździe.
Interne KennungZP-2380-119/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokument sporządzony w języku obcym wraz z tłumaczeniem na język polski stanowią komplet. Zamawiający nie wyraża zgody, w przypadkach, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy (§ 5 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Dz.U. z 2020 poz. 2452). Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Załączniki”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. do konkretnego Wykonawcy. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://slaska-policja.eb2b.com.pl. tj.:a) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;d) Włączona obsługa JavaScript;e) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.f) Dopuszczalny format przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 50 MB w formatach: .pdf;g) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, jest w Systemie zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;h) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przypiętą do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), znajdującą się po lewej stronie dokumentu w kolumnie „Data przesłania”. Poniżej została określona instrukcja korzystania z Platformy, tj.: a) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu. Po wprowadzeniu danych użytkownika tj. adresu e-mail oraz hasła zgłoszenie jest automatycznie akceptowane przez system;b) w zakładce „Postępowania”, „Lista postępowań otwartych” należy wybrać niniejsze postępowanie oraz korzystając z polecenia „zgłoś się do udziału w postępowaniu” przejść do Formularza rejestracyjnego – w przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie lub panelu logowania użytkownika do Systemu;c) po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma e-maila informującego, że może dokonać pierwszego logowania do Platformy. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09.11.2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.j RODO. KLAUZULA INFORMACYJNA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH dla uczestników postępowań o udzielenie zamówień publicznych, Wykonawców oraz innych osób których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę. Klauzula informacyjna znajduje się pod adresem: https://slaska.bip.policja.gov.pl/ KWK/rodo/wydzial-zamowien-publicznych/44266,Wydzial-Zamowien-Publicznych.html. Pouczenie wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą policyjnego pojazdu oznakowanego typu Furgon APRD na potrzeby KPP w Bieruniu. 2. Parametry techniczne asortymentu opisane w załącznikach nr 3 do SWZ stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 30 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3 do SWZ 4. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. 5. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. 6. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego wpisuje w formularzu ofertowym oferowaną długość gwarancji. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. 7. Zamawiający wymaga, aby naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. 7.1 Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanej stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum jedna na terenie województwa śląskiego lub inna nie dalej niż 50 km od Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu ). 7.2 Zamawiający żąda, aby dostarczony pojazd miał wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przegląd zerowy, co musi być potwierdzone w dokumentacji pojazdu. 8. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. 9. Zamawiający wymaga, aby cały oferowany asortyment objęty przedmiotem zamówienia dostarczony był w terminie wskazanym w sekcji V SWZ. 10. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem punktu 11. 11. W przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu pod warunkiem, iż jego parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym. 11.1 W przypadku, o którym mowa w pkt 11 Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zmianę oferowanego pojazdu. 11.2 Zamawiającemu przysługuje prawo nie wyrażenia zgody na zmianę oferowanego pojazdu jeżeli wykonawca nie udowodni, że zaoferowany pojazd zostały wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jego dostępności na rynku polskim. W zaistniałym przypadku Wykonawca będzie zobligowany do dostarczenia zaoferowanego pojazdu zgodnych z treścią oferty. 11.3 Zamawiający zgodę lub jej brak, o których mowa w pkt 11.1 lub pkt 11.2 przekaże w formie pisemnej Wykonawcy. 11.4 W przypadku gdy w trakcie obowiązywania umowy Wykonawca wykaże, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski), a parametry techniczne nowego pojazdu spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, natomiast według kryteriów oceny (sekcja XX SWZ) oferta wykonawcy nie posiada już statusu najkorzystniejszej Zamawiający uzna, że wykonawca nie ma możliwości realizacji zamówienia na podstawie zawartej umowy i odstąpi od umowy ze skutkiem na przyszłość bez naliczania kar umownych. 11.5 W przypadku gdy w trakcie obowiązywania umowy Wykonawca wykaże, iż zaoferowany przez niego pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski), a parametry techniczne nowego pojazdu nie spełniają minimalnych warunków zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający uzna, że wykonawca nie ma możliwości realizacji zamówienia na podstawie zawartej umowy i odstąpi od umowy ze skutkiem na przyszłość bez naliczania kar umownych. 12. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 do SWZ – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 do SWZ – projektowane postanowienia umowy c) załącznik nr 3 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Menge1 Stück