2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP I DOSTAWĘ OLEJU NAPĘDOWEGO
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa oleju napędowego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Ofertę można składać na jedną lub obie części przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia składa się z 2 części, jak niżej: a) Część I – zamówienie obejmuje zakup i dostawę oleju napędowego w planowanej ilości 2.600.000 litrów. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 5.000 litrów i nie większa niż 11.000 litrów. b) Część II – zamówienie obejmuje zakup i dostawę oleju napędowego w planowanej ilości 1.000.000 litrów. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 3.000 litrów i nie większa niż 4.500 litrów. 4. Mając na uwadze treść art. 441 Pzp, Zamawiający upoważniony przewiduje prawo opcji w wysokości do 30% zamówienia podstawowego przedmiotu zamówienia dla każdej z Części
Interne Kennung: 2/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w rozumieniu art. 132 P.z.p., przy zastosowaniu procedury, o której mowa w art. 139 P.z.p. (tzw. procedura odwrócona). 2.Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. 3.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Ofertę można składać na jedną lub obie części przedmiotu zamówienia. 4.Mając na uwadze treść art. 441 Pzp, Zamawiający upoważniony przewiduje prawo opcji w wysokości do 30% zamówienia podstawowego przedmiotu zamówienia dla każdej z Części przedmiotu zamówienia. w Rozdziale VI SWZ Przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania:1. Z Postępowania wykluczony zostanie Wykonawca, wobec którego zachodzi którakolwiek z przesłanek wyrażonych w art. 108 ust. 1 Pzp. Zamawiający nie będzie stosował przesłanek wykluczenia określonych w art. 109 Pzp. 2. Dodatkowo na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 507 ze zm.) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: 2.1. wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2.2. wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2.3. wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 3. Na mocy przepisu art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576, do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, dodane zostały przepisy art. 5k, które ustanawiają zakaz udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, przy czym przez „rosyjskich wykonawców” należy rozumieć: 1. obywateli rosyjskich, osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; 2. osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 3. osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem: a. obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji lub b. osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji, a także 4. podwykonawców, dostawców i podmioty, na których zdolności wykonawca lub koncesjonariusz polega w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji, jeżeli taki podwykonawca, dostawca, podmiot, na którego zdolności wykonawca polega, należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w punktach 1-3. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę, w stosunku, do którego zajdzie podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa oleju napędowego.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Ofertę można składać na jedną lub obie części przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia składa się z 2 części, jak niżej:a)Część I – zamówienie obejmuje zakup i dostawę oleju napędowego w planowanej ilości 2.600.000 litrów. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 5.000 litrów i nie większa niż 11.000 litrów.
Interne Kennung: 2/ZP/2025 - Część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mając na uwadze treść art. 441 Pzp, Zamawiający upoważniony przewiduje prawo opcji w wysokości do 30% zamówienia podstawowego przedmiotu zamówienia dla każdej z Części przedmiotu zamówienia. Dodatkowy zakres stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać poprzez złożenie oświadczenia woli w tym zakresie, w razie zaistnienia uzasadnionej i obiektywnej potrzeby – w formie pisemnej pod rygorem nieważności – do Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa oleju napędowego.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Ofertę można składać na jedną lub obie części przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia składa się z 2 części, jak niżej: Część II – zamówienie obejmuje zakup i dostawę oleju napędowego w planowanej ilości 1.000.000 litrów. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 3.000 litrów i nie większa niż 4.500 litrów.
Interne Kennung: 2/ZP/2025 - Część nr 2