269236-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Installateurarbeiten – Udbud af levering og montering af fjernvarmeunits for Høje Taastrup Fjernvarme
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af levering og montering af fjernvarmeunits for Høje Taastrup Fjernvarme
BeschreibungUdbuddet vedrører levering og montering af fjernvarmeunits for Høje Taastrup Fjernvarme i Høje Taastrup Kommune. Der indgås en rammeaftale med én entreprenør. Rammeaftalen omfatter primært leverancer og arbejder for opsætning af fjernvarmeunits ifm. eksempelvis gas- og oliekonverteringer, men kan også omfatte udskiftning af eksisterende fjernvarmeanlæg og service og reparation af eksisterende fjernvarmeanlæg på abonnementsordning. Derudover omfatter rammeaftalen en vagtordning ifm. defekter.
Interne Kennung019-1266
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungenLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme, 39715000 Warmwasserbereiter und Heizung für Gebäude; Sanitäreinrichtungen
5. Los
LosLOT-0000
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen