2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa obecnie eksploatowanego Szpitalnego Systemu Informatycznego (SSI) o nowe moduły i funkcjonalności oraz integracja z obecnie użytkowanymi przez Zamawiającego systemami w ramach projektu
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa obecnie eksploatowanego Szpitalnego Systemu Informatycznego (SSI) o nowe moduły i funkcjonalności oraz integracja z obecnie użytkowanymi przez Zamawiającego systemami w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego Im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych medycznych, ucyfrowienia dokumentacji medycznej, cyberbezpieczeństwa i analiz wspomaganych w działalności leczniczej”, w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2.Projekt realizowany jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), współfinansowany ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) w ramach funduszu europejskiego NextGenerationEU, nr projektu: KPOD.07.03-IP.10-0001/25. 3.Przedmiot zamówienia obejmuje: a.Dostawa systemu HIS w konfiguracji modułów funkcjonalnych: Pulpit Lekarski, Pulpit Ambulatoryjny, Pulpit Pielęgniarski wraz harmonogramami czasu pracy, Pulpit Rejestracyjny, Blok operacyjny, Ordynacja Leków, Rozbudowa interfejsu EDM (EDM modyfikacja interfejsu), Moduł wymiany EDM (EDM Gateway). b.Moduł rozbudowy systemu informatycznego szpitala dla indeksacji EDM w systemie P1. c.Integracja Szpitala z Platformą Usług Inteligentnych w zakresie danych obrazowania medycznego i wyników analiz wspomaganych AI. d.Integracja urządzeń medycznych diagnostyki obrazowej z systemem PACS. e.Utrzymanie systemu HIS w rozbudowanym zakresie funkcjonalności w okresie 3 lat. 4.Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ”) 5.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych 6.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7.Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. 8.Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik do SWZ 9.Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Zamówienia spełniał zasadę DNSH (nie czyń poważnej szkody), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852, oraz spełniał warunki wskazane w Rozdziale IV ust. 11 SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 154477-2026
Interne Kennung: DZP/DIT/05/2026 KPO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zwany dalej Zamawiającym, planuje ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Rozbudowa obecnie eksploatowanego Szpitalnego Systemu Informatycznego (SSI) o nowe moduły i funkcjonalności oraz integracja z obecnie użytkowanymi przez Zamawiającego systemami w ramach projektu”, pn. „Transformacja cyfrowa Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego Im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych medycznych, ucyfrowienia dokumentacji medycznej, cyberbezpieczeństwa i analiz wspomaganych w działalności leczniczej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), współfinansowany ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności(RRF) w ramach funduszu europejskiego NextGenerationEU, nr projektu:KPOD.07.03-IP.10-0001/25. Niniejsze postępowanie realizowane jest w ramach w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Zidentyfikowane ryzyka potwierdza konieczność utrzymywania i rozbudowy kanałów komunikacyjnych, systemów informatycznych, co pozwoli na niwelowanie negatywnych skutków kryzysu, przygotowanie gospodarki na przyszłe kryzysy, poprawi jakość instytucji, zwiększy efektywność i dostępność systemu ochrony zdrowia, rozwinie e-usługi, podniesienie wskaźnik jakości i lepszego dostępu do usług zdrowotnych czy wzmocni możliwość szybkiego reagowania systemu ochrony zdrowia na zagrożenia epidemiczne. Realizacja niniejszego zadania pozostaje w bezpośredniej korelacji z ww. Inwestycją D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Realizacja ww. zadania zakończy się do dnia 31.05.26r.,tj. warunkiem uznania poniesionych wydatków jako koszty kwalifikowane jest wykonanie oraz rozliczenie wskazanego powyżej zadania, tj. do dnia 31.05.26r.Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art.138 ust.1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, tym nie mniej, zgodnie z art.138 ust.2 pkt2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Po analizie okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu jest całkowicie uzasadnione. Za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Nie wpłynie również na zachwianie konkurencji, albowiem przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym długotrwałej i złożonej analizy dokumentacji przetargowej, tak jak jest to np. przy postępowaniu na roboty budowlane, ponadto sytuacja ta nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury zostały zawarte w SWZ oraz w załącznikach, które stanowią jej integralną część.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa obecnie eksploatowanego Szpitalnego Systemu Informatycznego (SSI) o nowe moduły i funkcjonalności oraz integracja z obecnie użytkowanymi przez Zamawiającego systemami w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego Im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych medycznych, ucyfrowienia dokumentacji medycznej, cyberbezpieczeństwa i analiz wspomaganych w działalności leczniczej”, w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2.Projekt realizowany jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), współfinansowany ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) w ramach funduszu europejskiego NextGenerationEU, nr projektu: KPOD.07.03-IP.10-0001/25. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje: a. Dostawa systemu HIS w konfiguracji modułów funkcjonalnych: Pulpit Lekarski, Pulpit Ambulatoryjny, Pulpit Pielęgniarski wraz harmonogramami czasu pracy, Pulpit Rejestracyjny, Blok operacyjny, Ordynacja Leków, Rozbudowa interfejsu EDM (EDM modyfikacja interfejsu), Moduł wymiany EDM (EDM Gateway). b. Moduł rozbudowy systemu informatycznego szpitala dla indeksacji EDM w systemie P1. c.Integracja Szpitala z Platformą Usług Inteligentnych w zakresie danych obrazowania medycznego i wyników analiz wspomaganych AI. d. Integracja urządzeń medycznych diagnostyki obrazowej z systemem PACS. e. Utrzymanie systemu HIS w rozbudowanym zakresie funkcjonalności w okresie 3 lat. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ”).