269661-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauaufsicht – „Nadzór inwestorski dla zadania: „Odbudowa 6 zbiorników małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Nadzór inwestorski dla zadania: „Odbudowa 6 zbiorników małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wykonania usługi związanej z nadzorem inwestorskim odbudowy 6 zbiorników małej retencji realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra dla zadania: „Odbudowa 6 zbiorników małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra w ramach Projektu pt. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja” (MRG3). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – Szczegółowy opis zadania nadzoru, Załącznik nr 2.1.1. - Mapa orientacyjne (lokalizacje obiektów, dla których należy w ramach zamówienia wykonać nadzór inwestorski) Załącznik nr 2.2. - Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ I Zakres rzeczowy. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.3. – Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ II Podręcznik procedur. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.4. - Poradnik w sprawie realizacji robót i utrzymania obiektów budowlanych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Czynności nadzoru inwestorskiego muszą być zgodna z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088, z uwzględnieniem wskazanego zakresu prac i charakteru inwestycji. Przedmiot zamówienia obejmuje poniższy zakres prac: uczestnictwo w spotkaniach – konsultacje z Wykonawcą dokumentacji projektowej, odbiór dokumentacji projektowej oraz nadzór inwestorski nad realizacją robót budowlanych- odbudowie 6 zbiorników małej retencji w układzie kaskadowym, zlokalizowanych na cieku bez nazwy, o łącznej powierzchni 1,47 ha. Lokalizacja inwestycji Jednostki ewidencyjne i działki: • Woj. dolnośląskie, pow. kamiennogórski, gm. Marciszów, obręb Sędzisław – dz. nr 417/14 (02-07-042-0007) • Woj. dolnośląskie, pow. kamiennogórski, gm. Kamienna Góra, obręb Dębrznik – dz. nr 300/14 (02-07-022-0002) Adresy leśne: • Leśnictwo Sędzisław – oddz. 14, pododdziały: d, f, h, i, j, k
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
LosLOT-0001
TitelNadzór inwestorski dla zadania: „Odbudowa 6 zbiorników małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wykonania usługi związanej z nadzorem inwestorskim odbudowy 6 zbiorników małej retencji realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra dla zadania: „Odbudowa 6 zbiorników małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra w ramach Projektu pt. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja” (MRG3). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – Szczegółowy opis zadania nadzoru, Załącznik nr 2.1.1. - Mapa orientacyjne (lokalizacje obiektów, dla których należy w ramach zamówienia wykonać nadzór inwestorski) Załącznik nr 2.2. - Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ I Zakres rzeczowy. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.3. – Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ II Podręcznik procedur. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.4. - Poradnik w sprawie realizacji robót i utrzymania obiektów budowlanych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Czynności nadzoru inwestorskiego muszą być zgodna z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088, z uwzględnieniem wskazanego zakresu prac i charakteru inwestycji. Przedmiot zamówienia obejmuje poniższy zakres prac: uczestnictwo w spotkaniach – konsultacje z Wykonawcą dokumentacji projektowej, odbiór dokumentacji projektowej oraz nadzór inwestorski nad realizacją robót budowlanych- odbudowie 6 zbiorników małej retencji w układzie kaskadowym, zlokalizowanych na cieku bez nazwy, o łącznej powierzchni 1,47 ha. Lokalizacja inwestycji Jednostki ewidencyjne i działki: • Woj. dolnośląskie, pow. kamiennogórski, gm. Marciszów, obręb Sędzisław – dz. nr 417/14 (02-07-042-0007) • Woj. dolnośląskie, pow. kamiennogórski, gm. Kamienna Góra, obręb Dębrznik – dz. nr 300/14 (02-07-022-0002) Adresy leśne: • Leśnictwo Sędzisław – oddz. 14, pododdziały: d, f, h, i, j, k erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowych szlaków zrywkowych w leśnictwie Klatka”, nr rozliczeniowy zadania 13-12-2.2-04 w ramach którego zaplanowano powstanie 1 obiekt: 12. obiekt nr 1 w leśnictwie Klatka oddz. 222 d, 223f.