2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Stężycy – Delowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania polegającego na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków, w tym na doposażeniu trzeciego reaktora, budowie zbiornika osadu zagęszczonego, nowego punktu zlewnego nieczystości, zbiornika retencyjnego, budynku sitopiaskowników, wiaty na osad oraz licznych instalacji technologicznych, sanitarnych, wodociągowych, powietrznych i elektrycznych. Zakres prac obejmuje: • modernizację istniejących obiektów technologicznych (pompowni, bioreaktorów, stacji dmuchaw, prasy osadu, stacji PIX, stacji zlewnej, budynków oczyszczania mechanicznego i sterowni), • budowę nowych obiektów (zbiornik ścieków dowożonych, zbiornik osadu zagęszczonego, zbiornik retencyjny, budynek sitopiaskowników, wiata na kontenery/osad, komora zasuw, studnia wody technologicznej), • wykonanie pełnej infrastruktury technicznej: sieci wod-kan, wody technologicznej, powietrza, instalacji elektroenergetycznych i sterowniczych, • przebudowę nawierzchni utwardzonych oraz • montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 50 kW. Całość inwestycji ma na celu zwiększenie wydajności, niezawodności i efektywności oczyszczalni ścieków. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu: „Rozbudowa systemu kanalizacyjnego na terenie gminy Stężyca”. Źródło finansowania: Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027, działanie FEPM.02.12 oraz środki własne Zamawiającego. Umowa nr FEPM.02.12-IZ.00-0003/25-00 o dofinansowanie Projektu: „Rozbudowa systemu kanalizacyjnego na terenie gminy Stężyca” Przedmiotowe zamówienie jest częścią większego zamówienia. Każda część stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Wartość całości inwestycji przekracza kwotę określoną w przepisach, do których odsyła art. 3 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 Pzp. Szczegółowe wymagania dotyczące postępów budowy, etapów oraz wymogów dot. Harmonogramu zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Dokumenty stanowiące ofertę, które należy złożyć: • Formularz ofertowy (Załącznik nr 1), • Oświadczenie JEDZ o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. • Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, jeśli ofertę składa pełnomocnik; • Wadium – jeśli jest składane w formie gwarancji lub poręczenia - zgodnie z warunkami określonymi w SWZ. • Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby oraz oświadczenie JEDZ podmiotu o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków – jeśli występuje. • Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać wymogi „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku. Dopuszczalne zmiany postanowień zawartej umowy są możliwe w zakresie określonym we wzorze umowy. Istotna zmiana postanowień zawartej umowy wymaga formy pisemnej (aneks do umowy) pod rygorem nieważności i wymaga akceptacji każdej ze Stron umowy. Dopuszczalne zmiany umowy zostały ponadto określone w art. 455 PZP. Informacja o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit c) PZP: powtórzenie podobnych robót budowlanych. Zamawiający przewiduje realizację zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. Zakres zmówienia nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego i polegać będzie na wykonaniu robót podobnych objętych zamówieniem podstawowym zgodnych, co do przedmiotu, w szczególności na: rozbudowie, przebudowie lub modernizacji obiektów technologicznych oczyszczalni ścieków, w tym pompowni, bioreaktorów, stacji dmuchaw, instalacji odwadniania osadu, stacji dozowania reagentów oraz budynków technologicznych, wykonanie robót budowlanych związanych z budową obiektów technologicznych oczyszczalni ścieków, w szczególności zbiorników technologicznych, retencyjnych, zbiorników osadu, punktów zlewnych nieczystości ciekłych, komór zasuw oraz obiektów towarzyszących, wykonanie robót w zakresie infrastruktury technicznej oczyszczalni, obejmujących budowę lub przebudowę sieci wod-kan, wody technologicznej, instalacji powietrza technologicznego oraz instalacji elektroenergetycznych i sterowniczych, wykonanie robót związanych z montażem, rozbudową lub modernizacją instalacji technologicznych oraz instalacji elektrycznych i automatyki, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni, wykonanie robót związanych z przebudową, odtworzeniem lub rozbudową nawierzchni utwardzonych, wykonanie robót polegających na rozbudowie lub uzupełnieniu instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym instalacji fotowoltaicznej. Zamawiający udzieli zamówienia w trybie z wolnej ręki pod warunkiem zaistnienia potrzeby po stronie Zamawiającego oraz zapewnienia środków finansowych na ten cel, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. Informacje dot. przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP: Zamawiający nie stawia takich wymogów. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP: Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać oceny kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Interne Kennung: ZP2/02/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykonawca jest związany złożoną ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień składania ofert tj. 30 kwietnia 2026 r. Powyższe oznacza, że termin związania ofertą upływa w dniu 28 lipca 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Stężycy-Delowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania polegającego na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków, w tym na doposażeniu trzeciego reaktora, budowie zbiornika osadu zagęszczonego, nowego punktu zlewnego nieczystości, zbiornika retencyjnego, budynku sitopiaskowników, wiaty na osad oraz licznych instalacji technologicznych, sanitarnych, wodociągowych, powietrznych i elektrycznych. Zakres prac obejmuje: • modernizację istniejących obiektów technologicznych (pompowni, bioreaktorów, stacji dmuchaw, prasy osadu, stacji PIX, stacji zlewnej, budynków oczyszczania mechanicznego i sterowni), • budowę nowych obiektów (zbiornik ścieków dowożonych, zbiornik osadu zagęszczonego, zbiornik retencyjny, budynek sitopiaskowników, wiata na kontenery/osad, komora zasuw, studnia wody technologicznej), • wykonanie pełnej infrastruktury technicznej: sieci wod-kan, wody technologicznej, powietrza, instalacji elektroenergetycznych i sterowniczych, • przebudowę nawierzchni utwardzonych oraz • montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 50 kW. Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być zgodne z niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) i załącznikami do SWZ oraz obowiązującymi przepisami prawa. W cenie oferty należy ująć zakres i warunki realizacji zgodnie z opisem zawartym w SWZ i załącznikach. Szczegółowy opis zamówienia został załączony do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy