2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa paliwa
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa: a)na stację paliw zlokalizowaną przy ul. Armii Krajowej 4, 22-100 Chełm, b)do zbiornika naziemnego o pojemności 5000L zlokalizowanego na Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych (dalej ZPOK), ul. Dorohuska 70, 22-100 Chełm. 2.Ilość całkowita (maksymalna) przedmiotu zamówienia wynosi: •olej napędowy (B7) w ilości maksymalnej 3 400 000 litrów, •olej napędowy (B0) w ilości maksymalnej 420 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości maksymalnej 2 300 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości maksymalnej 340 000 litrów. 3. Zamawiający gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia na poziomie: •olej napędowy (B7) w ilości 2 000 000 litrów, •olej napędowy (B0) w ilości 250 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości 1 400 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości 200 000 litrów. 3.1. Pozostałe ilości będą realizowane w zależności od zapotrzebowania, w ramach skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części; b) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; c) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza on z prawa opcji skorzystać, zawierającego opis dostawy, która ma zostać zrealizowana w ramach przedmiotowego uprawnienia; d) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji, będą takie jak określone w załączniku nr 4 do SWZ oraz za cenę określoną w ofercie Wykonawcy; e) Zamawiający zastrzega, że ilości przewidziane w ramach prawa opcji są wielkościami maksymalnymi i mogą ulec zmianie, jedynie na podstawie określonych w załączniku nr 4 do SWZ zmian umowy; f) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie trwania umowy. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania jakościowe określone w: a)przepisach wydanych na podstawie Art. 3, ust. 2, pkt. 1 Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (tj. Dz.U. 2024, poz. 1209) Dz. U. 2006, Nr 169, poz. 1200 z późn. zm., a w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024, poz. 1018 z późn. zm.); b)Polskich Normach: PN-EN 228 dla benzyn, PN-EN 590 dla oleju napędowego, c)nowelizowanych w trakcie dostaw normach i przepisach. 5.Zamawiający nie dopuszcza aby oferowane i dostarczane paliwo zawierało produkty pochodzące z recyklingu odpadów sztucznych. 6.Jakość dostarczanego paliwa musi zapewniać eksploatacje silników zasilanych danym paliwem z uwzględnieniem temperatury zablokowania zimnego filtra podanej w Świadectwie Jakości danej dostawy paliwa. 7.Wyposażenie znajdujące się w miejscu dostaw przedmiotu zamówienia: 1)na stacji paliw znajdują się 3 zbiorniki podziemne do magazynowania paliw: a)50 m³ – 3-komorowy o pojemnościach: 10 m³– dla ON, 15 m³ - dla Pb 98, 25 m³ - dla Pb 95, b)50 m³ – 2-komorowy o pojemnościach: 20 m³ – dla ON, 30 m³ - dla ON, c)10 m³ – 1-komorowy - dla ON, 2)na Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych znajduje się jeden naziemny, dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy o pojemności 5000 L z tworzywa sztucznego typu: Swimer Tank firmy Swimer dostawca Agroczak Sp. z o.o. 8.Planowana ilość i częstotliwość jednorazowych dostaw w czasie realizacji umowy: a)ok. 20 000 litrów – ON (B7) - 3 razy w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, b) ok. 8 000 litrów – ON (B0) – 1 raz w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, c) ok. 4 500 litrów – ON (B7) - raz na 2-4 tygodnie na ZPOK, d) ok. 14 000 litrów - PB 95 (E10) - 3 raz w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, e) ok. 12 000 litrów - PB 98 (E5) - 1 raz na 2 tygodnie na stację paliw przy Armii Krajowej. 9. Zamawiający oświadcza, że posiada koncesję na obrót paliwami ciekłymi nr OPC/18250/26202/W/OLB/2023/EGr wydaną 29 grudnia 2023 r. zmieniona decyzją z dnia 24.01.2025r 10. Zamawiający oświadcza, że posiada świadectwa legalizacji i wzorcowania zbiorników paliw zlokalizowanych na Stacji Paliw po badaniach przez UDT oraz litrażowaniu w/w zbiorników przez Urząd Miar, przeprowadzonych w IV kwartale 2023 r. 11. Stacja paliw przy ul. Armii Krajowej stanowiąca własność Zamawiającego udostępniona jest dla firm i klientów indywidualnych oraz dla pojazdów własnych Zamawiającego. 12. Zamawiający informuje, że Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji dostaw pojazdem wyposażonym w wylewkę dostosowaną do podłączenia króćca wlewowego oraz automat wydający wyposażony w licznik, posiadający aktualną legalizację, do pomiaru ilości dostarczonego paliwa do zbiorników posiadanych przez Zamawiającego. 13. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do wykonywania obowiązków zgodnie z zakresem opisanym w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 4). 14. Oferta powinna uwzględniać wycenę wszystkich elementów/usług towarzyszących, związanych pośrednio z przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: ZP/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa: a) na stację paliw zlokalizowaną przy ul. Armii Krajowej 4, 22-100 Chełm, b) do zbiornika naziemnego o pojemności 5000L zlokalizowanego na Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych (dalej ZPOK), ul. Dorohuska 70, 22-100 Chełm. 2. Ilość całkowita (maksymalna) przedmiotu zamówienia wynosi: • olej napędowy (B7) w ilości maksymalnej 3 400 000 litrów, • olej napędowy (B0) w ilości maksymalnej 420 000 litrów, • etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości maksymalnej 2 300 000 litrów, • etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości maksymalnej 340 000 litrów. 3. Zamawiający gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia na poziomie: • olej napędowy (B7) w ilości 2 000 000 litrów, • olej napędowy (B0) w ilości 250 000 litrów, • etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości 1 400 000 litrów, • etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości 200 000 litrów. 3.1. Pozostałe ilości będą realizowane w zależności od zapotrzebowania, w ramach skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części; b) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; c) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza on z prawa opcji skorzystać, zawierającego opis dostawy, która ma zostać zrealizowana w ramach przedmiotowego uprawnienia; d) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji, będą takie jak określone w załączniku nr 4 do SWZ oraz za cenę określoną w ofercie Wykonawcy; e) Zamawiający zastrzega, że ilości przewidziane w ramach prawa opcji są wielkościami maksymalnymi i mogą ulec zmianie, jedynie na podstawie określonych w załączniku nr 4 do SWZ zmian umowy; f) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie trwania umowy. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania jakościowe określone w: a) przepisach wydanych na podstawie Art. 3, ust. 2, pkt. 1 Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (tj. Dz.U. 2024, poz. 1209) Dz. U. 2006, Nr 169, poz. 1200 z późn. zm., a w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024, poz. 1018 z późn. zm.); b) Polskich Normach: PN-EN 228 dla benzyn, PN-EN 590 dla oleju napędowego, c) nowelizowanych w trakcie dostaw normach i przepisach. 5. Zamawiający nie dopuszcza aby oferowane i dostarczane paliwo zawierało produkty pochodzące z recyklingu odpadów sztucznych. 6. Jakość dostarczanego paliwa musi zapewniać eksploatacje silników zasilanych danym paliwem z uwzględnieniem temperatury zablokowania zimnego filtra podanej w Świadectwie Jakości danej dostawy paliwa. 7. Wyposażenie znajdujące się w miejscu dostaw przedmiotu zamówienia: 1) na stacji paliw znajdują się 3 zbiorniki podziemne do magazynowania paliw: a) 50 m³ – 3-komorowy o pojemnościach: 10 m³– dla ON, 15 m³ - dla Pb 98, 25 m³ - dla Pb 95, b) 50 m³ – 2-komorowy o pojemnościach: 20 m³ – dla ON, 30 m³ - dla ON, c) 10 m³ – 1-komorowy - dla ON, 2) na Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych znajduje się jeden naziemny, dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy o pojemności 5000 L z tworzywa sztucznego typu: Swimer Tank firmy Swimer dostawca Agroczak Sp. z o.o. 8. Planowana ilość i częstotliwość jednorazowych dostaw w czasie realizacji umowy: a) ok. 20 000 litrów – ON (B7) - 3 razy w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, b) ok. 8 000 litrów – ON (B0) – 1 raz w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, c) ok. 4 500 litrów – ON (B7) - raz na 2-4 tygodnie na ZPOK, d) ok. 14 000 litrów - PB 95 (E10) - 3 raz w tygodniu na stację paliw przy Armii Krajowej, e) ok. 12 000 litrów - PB 98 (E5) - 1 raz na 2 tygodnie na stację paliw przy Armii Krajowej. 9. Zamawiający oświadcza, że posiada koncesję na obrót paliwami ciekłymi nr OPC/18250/26202/W/OLB/2023/EGr wydaną 29 grudnia 2023 r. zmieniona decyzją z dnia 24.01.2025r 10. Zamawiający oświadcza, że posiada świadectwa legalizacji i wzorcowania zbiorników paliw zlokalizowanych na Stacji Paliw po badaniach przez UDT oraz litrażowaniu w/w zbiorników przez Urząd Miar, przeprowadzonych w IV kwartale 2023 r. 11. Stacja paliw przy ul. Armii Krajowej stanowiąca własność Zamawiającego udostępniona jest dla firm i klientów indywidualnych oraz dla pojazdów własnych Zamawiającego. 12. Zamawiający informuje, że Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji dostaw pojazdem wyposażonym w wylewkę dostosowaną do podłączenia króćca wlewowego oraz automat wydający wyposażony w licznik, posiadający aktualną legalizację, do pomiaru ilości dostarczonego paliwa do zbiorników posiadanych przez Zamawiającego. 13. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do wykonywania obowiązków zgodnie z zakresem opisanym w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 4). 14. Oferta powinna uwzględniać wycenę wszystkich elementów/usług towarzyszących, związanych pośrednio z przedmiotem zamówienia. 15. Wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej (OC) z tytułu prowadzonej działalności Wykonawcy, ważnej w okresie trwania umowy (lub okresowej odnawianej, z dostarczeniem do Zmawiającego potwierdzonej kserokopii opłaconej polisy na okresy następne) na kwotę w wysokości co najmniej 1 000 000,00 zł (słownie złotych: jeden milion 0/100).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.Ilość całkowita (maksymalna) przedmiotu zamówienia wynosi: •olej napędowy (B7) w ilości maksymalnej 3 400 000 litrów, •olej napędowy (B0) w ilości maksymalnej 420 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości maksymalnej 2 300 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości maksymalnej 340 000 litrów. 2. Zamawiający gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia na poziomie: •olej napędowy (B7) w ilości 2 000 000 litrów, •olej napędowy (B0) w ilości 250 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 95 (E10) w ilości 1 400 000 litrów, •etyliny bezołowiowej Pb 98 (E5) w ilości 200 000 litrów. 2.1. Pozostałe ilości będą realizowane w zależności od zapotrzebowania, w ramach skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części; b) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; c) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza on z prawa opcji skorzystać, zawierającego opis dostawy, która ma zostać zrealizowana w ramach przedmiotowego uprawnienia; d) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji, będą takie jak określone w załączniku nr 4 do SWZ oraz za cenę określoną w ofercie Wykonawcy; e) Zamawiający zastrzega, że ilości przewidziane w ramach prawa opcji są wielkościami maksymalnymi i mogą ulec zmianie, jedynie na podstawie określonych w załączniku nr 4 do SWZ zmian umowy; f) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie trwania umowy.