269797-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten für Abwasserrohre – Udbud af rammeaftale på kloakfornyelse i partnering
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale på kloakfornyelse i partnering
BeschreibungDen udbudte rammeaftale omfatter planlægning og udførelse af kloakfornyelsesarbejder på BlueKoldings hovedkloaksystem, herunder hoved- og stikledninger, brønde samt regnvands-bassiner og LAR-anlæg.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling efter reglerne i udbudsloven (Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer). Der henvises til udbudsmaterialet for en nærmere beskrivelse af udbudsprocessen, tildelingskriterium og kontraktvilkår.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
5. Los
LosLOT-0000