2700-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Troszyn
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Troszyn
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Troszyn”, polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Troszyn, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, a także z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych odpowiednimi przepisami prawa poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru w latach 2025-2026 wynosi 3250 Mg. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 12 do SWZ. 2) Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 11 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung636212-2024
Interne KennungUG.271.14.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu zastosuje tzw. procedurę odwróconą. Zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 2024 poz. 1061 z późn. zm.). 3. Postepowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy Pzp dla zamówień, które przekraczają progi unijne o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp. 4. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawarte zostały w Rozdziale II SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 7.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp 10. Zamawiający nie przewiduje zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 11. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walucie obcej. 13. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% , ceny całkowitej brutto wskazanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia nalezytego wykonaia umowy opisane zostały w Rozdziale XXI SWZ. 14. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 14.1. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 14.2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi do realizacji których te zdolności są wymagane 14.3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, formularz JEDZ wg załącznika nr 2 do SWZ wraz z oświadczeniem dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wg załącznika nr 4 do SWZ składa każdy z wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 14.4.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy ( wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do SWZ ). 14.5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 14.6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 14.7.W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 15. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tzn. za pośrednictwem Platformy.pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/troszyn w zakładce „Postępowania” i pod nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 16. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 17. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej określone są szczegółowo w Rozdziale XIII SWZ. 18. Szczegółowe informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami, przekazywania oświadczeń lub dokumentów oraz opis sposobu przygotowania ofert opisane są w Rozdziale XIII i XIV SWZ. 19.Ze względu na ograniczoną ilość znaków, które można wprowadzić do treści ogłoszenia , pozostałe informacje zawarto w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Troszyn”, polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Troszyn, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, a także z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych odpowiednimi przepisami prawa poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru na lata 2025-2026 wynosi 3250 Mg. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera: 1)Opis Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 12 do SWZ, 2)Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 11 do SWZ.