2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona terenu, obiektów i mienia w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia oraz w wybranych obiektach Centralnego Wojskowego Ośrodka Metrologii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi ochrony terenu, obiektów i mienia w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia oraz w wybranych obiektach Centralnego Wojskowego Ośrodka Metrologii w zakresie: 1) Ochrona stała terenu, obiektów i mienia Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (zwanego dalej WITU) w kompleksie głównym w Zielonce (woj. Mazowieckie), OBD WITU w Stalowej Woli (woj. Podkarpackie) oraz Drawsku Pomorskim (woj. Zachodniopomorskie) a także wybranych obiektów Centralnego Wojskowego Ośrodka Metrologii w Zielonce (zwanego dalej CWOM); 2) Ochrona doraźna terenu, obiektów i mienia WITU oraz konwoje mienia (w tym w szczególności uzbrojenia, amunicji, materiałów wybuchowych lub innych materiałów niebezpiecznych) we wszystkich obiektach WITU oraz wskazanych obiektach na terenie RP, a także konwoje materiałów niejawnych o klauzuli do „Tajne” włącznie z/do obiektu WITU w Zielonce oraz wskazanych obiektów na terenie RP, na żądanie Zamawiającego, a ponadto wykorzystanie pojazdów Wykonawcy – do przewozu pracowników Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej (SUFO); 3) Przekazywanie Policji lub Żandarmerii Wojskowej osób ujętych podczas wykonywania zadań ochronnych; 4) Współpraca z Żandarmerią Wojskową i Policją, na zasadach określonych w odrębnych przepisach; 5) Wykonywanie innych zadań określonych dla SUFO w Planie ochrony WITU, Planie ochrony informacji niejawnych WITU, Planie ochrony przeciwpożarowej WITU. 6) Ochrona, na podstawie planów ochrony będących w dyspozycji Zamawiającego, terenu, obiektów i mienia WITU i CWOM po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego lub w czasie wojny. 7) Codzienna obsługa, we wszystkich obiektach podlegających ochronie, technicznych systemów wspierających ochronę fizyczną, w tym Telewizyjnego Systemu Nadzoru (TSN), Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWIN), Systemu Kontroli Dostępu (SKD) oraz Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SSP) zainstalowanych, eksploatowanych i konserwowanych przez Zamawiającego. 8) Przekazywanie Policji, Żandarmerii Wojskowej lub innym uprawnionym organom osób ujętych podczas wykonywania zadań ochronnych. 9)Wykonywanie czynności ochronnych przewidzianych w „Planie ochrony informacji niejawnych” Zamawiającego, w części dotyczącej procedur postępowania z materiałami niejawnymi o klauzuli „Tajne” w razie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. 2. Szczegółowe zadania i sposób działania SUFO zostaną określone w „Instrukcji ochrony przez SUFO obiektów WITU i CWOM”. 3. Wymogi i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres praw i obowiązków związanych z realizacją zamówienia, a także sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia tego wymagania określone zostały w: 1) Wymaganiach technicznych na realizację usługi w zakresie ochrony terenu, obiektów i mienia w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia oraz w wybranych obiektach Centralnego Wojskowego Ośrodka Metrologii, 2) Projektowanych postanowieniach umowy. 4. Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z pozostałymi dokumentami zamówienia, Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. Podwykonawstwo: Zamawiający nie wyraża zgody na powierzenie podwykonawcom realizacji kluczowych części usługi, to jest: 1) ochronę stałą i doraźną terenu, obiektów i mienia WITU i CWOM; 2) konwojowanie mienia WITU; 3) konwojowanie materiałów niejawnych o klauzuli do „Tajne” włącznie; 4) wykorzystanie pojazdów Wykonawcy – do przewozu pracowników SUFO. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania kluczowych części zamówienia tj. wykonywać kluczowe części usługi przez własnych pracowników. Powyższe uwarunkowane jest specyfiką zamówienia, która wymaga bezpośredniego zaangażowania wykonawcy.
Interne Kennung: ZP/11/26/WZ/PDO/16/0004/02
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79714000 Überwachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001