See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reklamebureauydelser vedr. Eurojackpot
Beschreibung: Rammeaftalens ydelser dækker Danske Lotteri Spil A/S’ behov for reklamebureauydelser vedrørende Eurojackpot; dækkende fra strategisk kommunikationsrådgivning til endelig 360 graders kampagneeksekvering. Leverandørens ydelser skal i relevant omfang spille op mod Dansk Lotteri Spil A/S’ overordnede forretningsstrategi. Leverandøren skal levere reklamebureauydelser af høj kvalitet, hvilket stiller krav til kompetencer, bemanding, erfaring, nytænkning og eksekveringsevner.
Interne Kennung: Eurojackpot
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling med to forhandlingsrunder. Nærmere oplysninger herom, fremgår af udbudsbetingelserne samt Bilag C - Forhandlingsplan.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341000 Werbedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79341400 Werbekampagnen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Rammeaftalens ydelser dækker Danske Lotteri Spil A/S’ behov for reklamebureauydelser vedrørende Eurojackpot; dækkende fra strategisk kommunikationsrådgivning til endelig 360 graders kampagneeksekvering. Leverandørens ydelser skal i relevant omfang spille op mod Dansk Lotteri Spil A/S’ over-ordnede forretningsstrategi. Leverandøren skal levere reklamebureauydelser af høj kvalitet, hvilket stiller