See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gezamenlijke aanbesteding VNG_R/Bizob Cyberweerbaarheid
Beschreibung: VNG Realisatie en Bizob besteden aan voor de deelnemers die opgenomen zijn in bijlage 1 Lijst van deelnemende organisaties. De opdracht bestaat uit het een portfolio van producten en diensten waarmee deelnemende organisaties cyberrisico’s kunnen afdekken en worden ondersteund in het voldoen aan wet- en regelgeving. Gekozen is om het portfolio van Cyberweerbaarheid op te delen in een zodanige samenstelling van de percelen dat enerzijds deelname aan de aanbesteding ook voor kleinere, gespecialiseerde én innovatieve marktpartijen aantrekkelijk is en dat deelnemers anderzijds een best passende keuze uit de aandachtgebieden kunnen maken zodat zij met de deelname aan de aanbesteding effectief en optimaal kunnen inspelen op de eigen behoeften. De indeling van de percelen is als volgt: Perceel 1 Governance: 5 beoogde opdrachtnemers Perceel 2 Awareness: 5 beoogde opdrachtnemers Perceel 3 Preventie: 4 beoogde opdrachtnemers Perceel 4 Detectie: 5 beoogde opdrachtnemers
Interne Kennung: BIZOB-2024-GEZ-JBE-00317
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1 Governance
Beschreibung: Zie bijlage 5. In dit perceel zijn producten en diensten opgenomen die wat betreft informatiebeveiliging en privacybescherming organisatie-breed van toepassing zijn. Zij zijn enerzijds gericht op het waarborgen van een effectieve en efficiënte bedrijfsvoering en anderzijds op het kunnen voldoen aan de wet- en regelgeving op het genoemd terrein en het kunnen waarborgen van de continuïteit van de dienstverlening. De producten en diensten zijn gericht op het verkrijgen van een diepgaand inzicht op het weten van welke specifieke risico’s de organisatie loopt, met welke dreigingen de organisatie geconfronteerd kan worden en welke maatregelen de organisatie op basis van een risicoafweging kan en moet nemen om het bovenstaande te realiseren. Bij de genoemde producten en diensten gaat het veelal niet alleen over tooling maar ook over de organisatie brede processen welke ondersteund kunnen worden met deze tooling. De producten en diensten in dit perceel hebben daarom zowel betrekking op het alleen kunnen afnemen van tooling, als ook over het als af te nemen dienst éénmalig of periodiek doen uitvoeren van metingen met deze tooling of het bieden van ondersteuning bij de inrichting, de borging en (het testen van) de uitvoering van de bijbehorende (beheer)processen. Voorts maken ook het kunnen afnemen van workshops en trainingen op het gebied van governance onderdeel uit van dit perceel. Samenvattend omvat de gevraagde dienstverlening in generieke zin het volgende: • Het leveren van tooling voor het zelf of begeleid kunnen uitvoeren van een bovenbedoeld proces. • Het leveren van ondersteuning bij de inrichting (Opzet en Bestaan) en de uitvoering (Werking) van de bij de perceel 1 dienst behorende processen en de inbedding ervan in de bedrijfsvoering. • Het als dienst eenmalig of periodiek (abonnementsvorm) kunnen afnemen van metingen voor status bepalingen bij een bovenbedoeld proces (scope, beoogd doel en resultaat). • Het leveren van workshops en training m.b.t. de perceel 1 producten, diensten en processen. • Het kunnen verwerven van externe expertise in de vorm van een BIO(2)/Cbw adviseur en/of AVG adviseur. • Het kunnen verwerven van externe expertise in de vorm van een cloudhardening specialist.
Interne Kennung: BIZOB-2024-GEZ-JBE-00317-1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.9. Herzieningsclausules artikel 2.163c Aanbestedingswet 2012 Indien er sprake is van wijzigingen in de uitvoering van de opdracht treden opdrachtgever en de raamcontractanten van het betreffende perceel met elkaar in overleg om de consequenties op de voorliggende overeenkomsten vast te stellen en vervolgens om overeenstemming te bereiken over de uiteindelijk uit te voeren werkzaamheden en bijbehorende prijsstelling en/of voorwaarden. Als basis geldt het (dan) voorliggende contract. Deze wijzigingen kunnen betrekking hebben op onder andere (niet-limitatief): 1. een nauwere samenwerking en nadere afspraken met het oog op toekomstige ontwikkelingen, bedreigingen en nog niet te voorspellen gevolgen ten aanzien van de cloudtransitie en meer concreet de gevolgen van het verschuiven van applicaties, die steeds vaker worden aangeboden als SAAS en die voorheen vaak on-premise waren; 2. de gevolgen van (gemeentelijke) herindelingsprocedures en de mogelijkheid om uit de overeenkomst te treden of juist toe te treden wanneer sprake is van een fusie; 3. het intensiveren van de samenwerking bij wettelijke wijzigingen voor regelgeving op het gebied van vitale infrastructuur (zoals NIS2/Cbw) en bij ernstige kwetsbaarheden op landelijk (Europees) niveau vergelijkbaar met de Log4j-kwetsbaarheid; 4. het alsnog toe laten treden van maximaal tien (10) extra deelnemende organisaties, die de kans hebben gemist om zich als initiële deelnemer aan te melden vóór het versturen van de laatste nota van inlichtingen van de onderhavige aanbesteding (hierna: spijtoptantenregeling). 5. Indien een nieuwe aanbestedende dienst gebruik maakt van de raamovereenkomst zal daaraan voorafgaand een vrijwillige publicatie worden toegepast met verwijzing naar deze spijtoptantenregeling waarin ook de (tussen)stand van de tussentijdse toegetreden deelnemende organisaties wordt vermeld. Als u de opdracht gegund krijgt, moet u zich realiseren dat een wezenlijk gedeelte van de nadere opdrachten door bovengenoemde wijzigingen 1 t/m 4 kan worden uitgebreid dan wel ingekrompen. De mogelijkheid tot wijziging in deze paragraaf laat het wijzen van de raamovereenkomsten op basis van het bepaalde in art. 2.163b, 2.163d, 2.163e, 2.163f Aanbestedingswet 2012 en overige wijzigingsclausules opgenomen in de raamovereenkomst onverlet.
Los: LOT-0002
Titel: Perceel 2 Awareness
Interne Kennung: BIZOB-2024-GEZ-JBE-00317-2
Los: LOT-0003
Titel: Perceel 3 Preventie
Interne Kennung: BIZOB-2024-GEZ-JBE-00317-3
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Perceel 4 Detectie
Interne Kennung: BIZOB-2024-GEZ-JBE-00317-4